Skocz do zawartości
ninepm

No:Po4-x dozowanie pompkami

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy problem dotyczy także wódki i VSV bo ja leję preparat RedSEa no3-po4:x i aby ułatwić sobie życie podłaczyłem go niedawno pod pompe grotecha.

Wyczytałem już wcześniej ,że nie jest to takie proste dlatego ,że płyn wyparowuje z wężyków i z zadanej przez nas dawki może sie zapodać sporo mniej.

Rozwiązaniem miały być zaworki przeciwzwrotne na obu końcach wężyka i faktycznie były, wszystko lało się pięknie. Tyle że po 2 tygodniach oba zaworki szlag trafił, rozpuścił sie w nich plastik i wyglądało jakby wogole sie zablokowaly przez to.

Przez kilka dni próbowałem lać płyn z pompki bez żadnych zaworków, ale dziś sprawdziłem , nie kapie ani kropelka z 7ml ktore powinny.

Jak sprawdziłem manualnie to 1/3 węzyka już byla pusta, więc to nawet nie tak że dozuje się mniej tylko po pewnym czasie nie dozuje się nic.

Może ktos z was rozwiązał ten problem, może sa jakieś inne zaworki (moje miały sprężynke w środku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tego preparatu i pompki Grotecha -i czasem uda mi sie zobaczc jak pompka dozuje do sumpa -jest ok

Mam ustaienia dozowania 4 razy w ciagu doby.

pozdr

W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to pompka, ktora nie dozuje ?

W GroTechu (jak u Witka) nie potrzeba zadnych zaworow zwrotnych.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Grotech Tec III, każdy inny płyn dozuje poprawnie,

Po prostu z węzyka z no3:po4 -x płyn wydaje mi się że po prostu wyparowuje. Po 2-3 dniach mam jakies 20cm pustego węzyka od końca.

Edytowane przez ninepm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli zamoczysz koniec wezyka w wodzie ?

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 10% roztwór vsv i dozuje 10x więcej. Działa ok i można dokładniej ustalić dawkę. Wężyki kończą się ponad powierzchnią wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie rozrobienie roztworu może troche pomóc.

Wężyków nie zanurzałem.

Zaworki przeciwzrotne robiły dobrą robote i myślałem ,że rozwiazują problem. Być może są jakieś inne których ta substancja tak nie rozpuszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.