Skocz do zawartości
Gajdi

Duza Absorpcja KH ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !!!

Potrzebuje waszej pomocy ponieważ finansowo nie wyrobie przy moim 420 ltr baniaku.

Używam preparatów GroTech KH 1,2,3 i strasznie dużo muszę dozować KH1, 110 ml dziennie, żeby utrzymać KH na poziomie 8,0!!?? Pytając się innych to nikt tyle nie podaje. Dodam, że akwarium mam już od roku i wszystko ładnie się rozwija. Nie mam dużo korali, ponieważ chce doprowadzić do stałej równowagi. Słyszałem, że filtr biologiczny może tyle zabierać? Mam sumpa firmy Tunze Compact Kit 16 który jest wyposażony w filtr biologiczny. Czy ten wkład filtra biologicznego można wymienić na inny? Jak to zrobić żeby nie zaburzyć równowagi?

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem zaczac taniego ballinga?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem swiezy i chcialbym na poczatku zaczac wszystko na takim sposobie zeby zaznajomic sie z akwarium morskim. O sposobie ballinga cos tam slyszalem ale narazie zostalem tak nauczony, wiec kontynuje. Ale problem i tak zostanie :/ czy jest to spowodowane filtrem biologicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soda oczyszczona też doskonale daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie jestem swiezy i chcialbym na poczatku zaczac wszystko na takim sposobie zeby zaznajomic sie z akwarium morskim. O sposobie ballinga cos tam slyszalem ale narazie zostalem tak nauczony, wiec kontynuje. Ale problem i tak zostanie :/ czy jest to spowodowane filtrem biologicznym?

Zmien wiec nauczyciela i poczytaj o ballingu. A lecace kH jako pierwsze to norma.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soda oczyszczona

mam miekasy leci mi tylko kh bo ca i mg sprawdzam raz na 2-3 tygodnie po podmiance i stoi mniej wiecej na odpowiednich parametrch. kh leci okolo 110ml balingowskiego roztworu kh dziennie. podaje go pompami dozujacymi z baniaka 5l ktory uzupelniam co jakis czas. proste jak budowa cepa. Kupujesz sode oczyszczona na aledrogo rozrabiasz z osmoza w odpowiednich proporcjach i dolewasz do akwarium az ustalisz odpowiednia dawke dla swojego akwarium. ja nie robilem pomiarow ani wyliczen (pompy dozujace to ulatwiaja) na poczatku walnalem 50ml dziennie okazalo sie malo pozniej 100 malo pozniej 120 za duzo to pozniej mniej i tak dalej az doszko do 110 i jest ok. kh od 9-11 teraz mam niemal ciagle 10kh na jednym tescie na drugim waha sie od 9-10.

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, bez balinga ani rusz, chyba ze masz tam reaktor na wyposażeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie sode oczyszczony tylko wodorowęglan sodu NaHCO3. Soda moze miec inne domieszki. Mozna ja używać ale raczej zastepczo lub awaryjnie gdy brak nam proszkow.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sodę można użyć. Nie raz ten temat był wałkowany. Sam używam od ponad roku i zero problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaka sie kupi. Niektore maja podane w skladzie o jakis sladowych ilosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi, ktore nie maja podane nic na opakowaniu? Myslisz, ze nic nie maja? Znasz ich dokladny sklad? Wiesz co w akwarium sie zuzywa a co odklada? A za rok lub dwa bedziesz zakladal tematy, ze korale zdychaja a nic przeciez nie dodajesz bo nagle jakis skladnik, ktory przez ten rok nie zaszkodzil, odlozyl sie w takiej ilosci, ze zrobilo sie bum. Tyle ode mnie, chcesz, uzywaj dalej, Twoje akwarium.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110ml to dużo?? ja na końcu lałem 504ml dziennie na 420l netto... teraz mam reaktor i spokój ;)


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za rok lub dwa bedziesz zakladal tematy, ze korale zdychaja a nic przeciez nie dodajesz...

Wtedy pojawi się pytanie killer - na jakiej soli jedziesz :2guns:

Ja stosuję sodę z tesco 100 gram, która rozpuszcza się lepiej niż jakaś soda akwarystyczna z czarnego opakowania wiaderka, tylko nie pamiętam jakiego producenta.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiTus nie pisalem ze to duzo pisalem tylko jak uzyskalem stale kh aby kolegdze wyjasnic

CNCRobja nie mowilem ze ma kupic sode oczyszczona w sklepie i nie wnikam w to jakie ma domieszki a jakich nie ma sklepowa soda chce tylko powiedziec ze soda oczyszczona to zwyczajowa nazwa wodoroweglanu sodu i jak sie ma 100% czysty wodoroweglan sodu tez sie bedzie nazywalo to soda oczyszczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wielkie zainteresowanie i faktycznie musze poczytac o balingu. Poszukam zaraz na formu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj jeszcze o reaktorach i śledź targowisko... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110ml dziennie przy 420 litrach to powinienes miec las a w zasadzie dzungle koralow. Przypuszczam ze tak nie jest. Skoro tyle ci leci tzn ze cos jest rozjechane. Jakie sa poziomy Mg i Ca ? jest silna korelacja pomiedzy nimi, jesli nie maja odpowiednich poziomow to kH leci na pysk. No i filtr biologiczny moze rowniez byc przyczynatak wysokiej konsumpcji kH


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam lasu SPS'ów i aby utrzymać Kh i Ca w normie leję 100ml dziennie. Wszystko rośnie i nie mam nic rozjechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam takiego proszku RedSea do podnoszenia kh... kilogram kosztuje około 80 pln... 2gr na 100l podnoszą KH o 0,35... nie wychodzi źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem na ballinaga light i od tej pory koszta utrzymania spadly, a parametry utrzymuja sie w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.