Skocz do zawartości
kiwalski

Mieszacz wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A to moje dzielo techniki.Mieszacz dziala juz 3 tygodnie z czego dwa w moim akwarium jak narazie sprawuje sie swietnie.Mieszacz ten jest zrobiony na mieszadle magnetycznym DIY.Wysokosc mieszacza to 65cm z czego sama rura akrylowa ma 60cm wys i 10 cm srednicy.Podstawa ma wymiary 13 na 13cm.Plytki od gory i od dolu wykonane sa z czarnej plexi 4mm grubosci. Obroty mieszadla mam ustawione na 60 na minute .Mozliwosc regulacji obrotow od okolo 45 do 750 obrotow na min.Jak wyzej wspomnialem 60 obrotow jest idealnym ustawieniem w moim przypadku.Polowa mieszacza to zmetniala woda a polowa klar wiec jest idealnie wysterowany.Rurki zarowno doprowadzajaca jak i odprowadzajaca to 1/4 z systemu RO.

Prosze o opinie

Pozdrawiam

PS jak wstawic film i ile moze miec MB to pokaze Wam jak miesza

169-mieszacz2.jpg

169-mieszacz3.jpg

169-mieszacz1.jpg


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyjątkiem sposobu mocowania pokrywy mnie się podoba. Napisz coś więcej o silniku, regulatorze obrotów i mieszadełku (wymiary).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 12V sredica3cm wys 2.5cm regulator obrotow 4cm na 2.5 na 1.5 cm mieszadelko 3cm dlugosci 7mm srednica magnesy neodymowe dwa polaczone kazdy2,5cm na 1cm i grubosc 8mm

A co bys zmienil w pokrywie??


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie bardzo podoba:)

sam sprobowalem DIY w plastiku i juz wiem, ze to nie takie proste:)

wiec gratulacje:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś co by wyeliminowało te motylki. W swoim mikserze nagwintowałem dolną plexi. Miałem na myśli raczej inne parametry podzespołów niż ich wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik DC 12V 0.25A

Plynny regulator napiecia,minimalne napięcie 1,5V ( możliwość podwyższenia progu minimalnego napięcia )

maksymalne napięcie do ok 30V ( uzależnione od źródła zasilania )

obciążalność prądowa do 1.5 A

I zasilacz 12V

i to wszystko wiecej nie ma wszystkie podzespoly sa markowe w dobrej cenie a przy tym niezawodne


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie sie bardzo podoba ten mixerek.A srubki fajne i motylki troche chromu i pasuje do galki.We wtorek identyczny bede mial od Forumowicza Kiwalskiego wiec Napisze Wam jak sie sprawuje.

Pozdrawiam serdecznie

ps Dobry aspekt to to iz cena jest atrakcyja w porównaniu do cen sklepowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna podstawa jest w tym mixerze , cos mi podobnego chodzilo po glowie ale nie do konca taka ... ta jest bardzo fajna , gora jest "spaprana " , nie wygodnie bedzie mieniac w nim wapno , trzeba sie bedzie bujac z tymi motylkami , mozna je pogubic i szukac po calej chalupie :) (odpada ) dosc estetycznie wykonany ...podoba mi sie .

pozdr...


zycie jest jak herbata , gdy ja wypijesz do konca to nabiera blasku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@rs, za taki mikser z zamknięciem na nakrętki motylkowe firmy RATZ dałem kiedyś 1000 zł więc osobiście nie "płakałbym" nad takim rozwiązaniem, (gwarantuje szczelność), zwłaszcza że koszty wykonania powyższego miksera były napewno mniejsze.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna wstawic np srubunek od rur pcv 1.5"czy 2" .Powiem Wam ze jest to zbedne dla mnie rozwiazanie od dwoch tygodni sie miesza mixer i nadal mam na dnie wodorotlenek wapnia wiec jak raz na 2-3 tyg bede musial go odkrecic (8 śrub) to nic mi sie nie stanie 1 min roboty

Wlasnie zauwazylem Rozman ze w RATZ-u tez sa takie motylki i czy to jest takie meczace go odkrecic??

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to męczące. Nie muszę bawić się z nakrętkami tylko odkręcam śruby a i tak mnie to denerwuje. Poza tym nie liczyłbym na odkręcanie co 3 tygodnie. Należy to robić znacznie częściej. Jeśli Ratz ma takie rozwiązania to świadczy to tylko o tej firmie. W DIY mnie to nie dziwi ale w sprzęcie "firmowym"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz na 2-3 tygodnie chesz wymieniac w nim wapno ?:] toz ono jest juz wyjalowione po kilku dniach , chyba ze on ma tylko tam byc i wyglondac ze jest to tak ....


zycie jest jak herbata , gdy ja wypijesz do konca to nabiera blasku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlubie cos podobnego... jak rozwiazales uszczelnienie gory?? jaks uszczelka??


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja odpowiem na twoje pytanie bo z tego co wiem Kiwalski bedzie za tydzien dostepny.A w tamtym tygodniu zbudowal identyczny dla mnie i jest tam wstawiony oring.

Pozdrawiam Borys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem chlopaki taki koszt 200 zl liczacz ze sama srubunek 90 mm kosztowal mnie 80 zl nastepnym razem zrobie inacze (przy reaktorze)

mixer6.jpg

mixer7.jpg

mieszacz9.jpg

mieszacz10.jpg

mieszacz11.jpg

mieszacz12.jpg

mieszacz13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek - a skąd udało Ci się zorganizować taki kawałek rury? Bo nikt nie chce sprzedać mniej niż 2 metry :-(

No i czy jest to rura z plexi czy z PVC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kupilem 2 metry ale jeszcze przede mna reaktor do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek - szkoda - bo myślałem, że znalazłeś dojście do krótszych kawałków takich rurek :-)

I jeszcze jedno - plexi czy PVC? Bo szukam PVC i jak na razie nigdzie nie udało mi się znaleźć (nawet w polecanym w wielu miejscach Tuplexie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.