Skocz do zawartości
Lidmann

Lampa wpadła do wody - reanimacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam lampka wpadła mi do wody i uszkodziła się jedna rzecz nie jestem elektronikiem ale to jakiś rodzaj zasilacza i tu moje pytanie muszę wymienić tą część może ktoś mi powie czego mam szukać i gdzie. Załączam zdjęcie zasilacza. Lampa 120w podzielona na 2 takie zasilacze (osobno białe led i osobno niebieskie led) zasilacz z możliwością regulacji mocy świecenia. Proszę o pomoc

Ps. oddałem do elektronika i po wymianie zabezpieczenia lampa tylko błysnęła strzeliła i znowu zabezpieczenie rozwaliło. Powiedział ze to będzie dużo roboty z tym i lepiej kupić nowe.

post-15752-0-11529800-1376639265_thumb.jpg

post-15752-0-42523800-1376639491_thumb.jpg

Edytowane przez Lidmann (wyświetl historię edycji)

6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tylko tranzyztor padł i wystarczy go wminienc, koszt wtedy będzie w wysokości paru złotych. Dobrze jakby ktoś z Twojej okolicy wpadł z multimetrem i zdiagnozował co sie stało.. Ewentualnie wygoogluj po numerze pcb tqki zasilacz i zamow na allegro, lub niech Ci jakiś elektronik zmontuje takie cacko przez neta np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli blyska i pali zabezpieczenie to ja stawiam na to ze jest z nia dobrze, tylko gdzies ma zwarcie robione przez solankę.

trzeba by ja naprawde dobrze wyplukac z soli.

Moze ja wymoczyc najpierw w ro-di i to kilka razy zmieniajac wodę, nastepnie w jakims denaturacie, albo spiytusie spozywczym zeby mniej smierdzialo.

Nastepnie wysuszyć przez kilka godzin w piekarniku nastawionym na 80 stopni.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tylko tranzyztor padł i wystarczy go wminienc, koszt wtedy będzie w wysokości paru złotych. Dobrze jakby ktoś z Twojej okolicy wpadł z multimetrem i zdiagnozował co sie stało.. Ewentualnie wygoogluj po numerze pcb tqki zasilacz i zamow na allegro, lub niech Ci jakiś elektronik zmontuje takie cacko przez neta np.

A gdzie ja taki nr pcb znajdę?


6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz na forum kolege PIO7 od nigo kupisz taki zasilacz . Zawsze mozesz sie tez z nim na cos wymienic. Ja tak zrobilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na płytce są podane napięcia? na zdjęciu jest to niewyraźne, jaka to lampa?

Nie wiem zobaczę w poniedziałek bo mam lampe w pracy ale nawet nie wiem gdzie tego szukać a lampa to popularny Chińczyk grow led co prawda i tak po dojrzewaniu muszę kupić nowe lampy ale szkoda do śmietnika ja wyrzucić.

PS. Dzięki Zabster

Edytowane przez Lidmann (wyświetl historię edycji)

6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypukaj ją dobrze w czystej wodzie, i najważniejsze by ją dobrze wysuszyć, najlepiej niech ze 2 dni schnie w ciepłym miejscu, i potem ją sprawdź

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroniki nie myje się czystą woda, a jak pali bezpiecznik to prawdopodobnie uszkodzony jest tranzystor kluczujący. Bez miernika to się raczej nie da ustalić przyczyny zwarcia.


ReefMAX, koralia Nano Ewo 900, Tunze 6015,17Kg LR, 7Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie stalo sie podobnie napisalem do osoby z allegro u ktorej sa takie lampy czy ma czesci zamienne dostalem caly kompletny zasilacz montaż w pare minut bez lutowania


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.