Skocz do zawartości
Michał BB

bielska solniczka 400l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie ujawnił się krab / nie mam pojęcia jaki gatunek / którego dostałem w gratisie półtora miesiąca temu. Pobiegłem po aparat, ale jak wróciłem to już go nie było w tym miejscu. Może to on robi spustoszenie wśród ślimaków, a nie pustelnik? A może oba zrobiły sobie ucztę... Muszę go dorwać i wrzucę fotkę aby mieć pewność czy zostawić, czy dać psu do zjedzenia ;) o ile dam radę go złapać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i się troszeczkę pozmieniało... nie wiem, czy lepiej, czy nie, ale z pewnością inaczej. Fotka zrobiona pół godziny po zmianie ustawiania skały więc jeszcze wszystko fruwało w wodzie. Aktualnie wygląda to tak...

z innych spraw, to sarco po 2 tygodniach fochów doszedł do siebie i jest w pełni sił :)

poza tym, wyciągając nadmiar skały wpadł mi w ręce krab na którego ostatnio polowałem. Jak ktoś chce to z miłą chęcią oddam bydlaka ;) nadal nie wiem co to za gatunek, ale nie będę go już wpuszczał do akwa

post-18880-0-69772400-1378672107_thumb.jpg

Edytowane przez Michał BB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie co to wyszło - niezła przestrzeń.

A kraba wpuść do sumpa.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas szybko leci... już dwa miesiące od zalania akwarium... obecnie wygląda to tak

post-18880-0-57071500-1379202663_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten duży Sacro chyba jest w złym miejscu - jak sie jeszcze rozrośnie to będzie dużo światła zabierał koralom.

Jak na dwumiesięczny baniak to super wygląda - oby tak dalej


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie się zapowiada, co do lampy to mam taka od pół roku w 300l i korale sps i lps, maja się bardzo dobrze są ładne przyrosty tak więc nie tylko do miękkich się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu udało się wyprosić gagatka ze skały, a że nie wiem co z nim teraz zrobić chętnie się poradzę :) przypomnę tylko,że najprawdopodobniej jest to sprawca znikania ślimaków. Od czasu przeniesienia kraba do sumpa ślimaki maja się całkiem dobrze, pomimo tego, że w akwarium nadal jest pustelnik. Poza tym w akwarium mało zmian. Powoli sobie dojrzewa. Doszedł tylko salarias, babeczka i kilka szczepek :)

post-18880-0-26931400-1380827464_thumb.jpg

post-18880-0-35471200-1380827494_thumb.jpg

post-18880-0-10221900-1380827523_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny miesiąc minął... dzisiaj wybiło 3 miesiące od uruchomienia akwarium. Przybyło trochę podopiecznych i sprzętu ale podchodzę do tematu bardzo spokojnie i bez szaleństw. Oczywiście nie obeszło się bez ataku cyjano, ale na szczęście jeszcze nie wychodzi to spod kontroli ;) o ile można to kontrolować ;) był na początku po zakupie mały problem z Salariasem gdyż miał trochę mało glonów do skubania i chudł w oczach, ale na szczęście nauczył się jeść mrożonki podawane z ręki. Ponoć to rzadki przypadek, ale tak to u mnie wygląda. Wystarczy podejść do akwarium, a on podpływa i od razu liczy na to, że coś mu się poda do pyszczka. Sarco został przestawiony w inne miejsce, tak jak było sugerowane. Zdecydowanie dawał za dużo cienia, a że nie jest zbyt małych rozmiarów więc musiał mu zmienić miejsce pobytu. A jakiś czas temu tak się o niego martwiłem... Krab dzikus nadal siedzi w sumpie i nie ma na niego chętnego ;) chyba dzisiaj w którymś z wątku wyczytałem, że krabowi udało się przeciąć przewód zasilający... dlatego dmuchając na zimne krab został odizolowany i obecnie przebywa w butelce po wodzie. Może ktoś będzie chciał go przygarnąć, a jak nie to... to się jeszcze zobaczy... a może ktoś wie jaki to gatunek? fotki post wyżej...

no i tak to wszystko wygląda na chwilę obecną...

post-18880-0-82910500-1381675999_thumb.jpg

post-18880-0-20281200-1381676014_thumb.jpg

post-18880-0-25465400-1381676030_thumb.jpg

post-18880-0-37219600-1381676043_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś mijają cztery miesiące od startu więc wrzucam fotkę z obecnym wyglądem akwa. Na chwilę obecną chcę przyhamować z dodawaniem nowego życia. Trzeba będzie zobaczyć jak to wszystko będzie hulało, a poza tym już nie zostało zbyt wiele miejsca ;) Odpukać na chwilę obecną praktycznie nie ma żadnych większych strat. Przybyło kilku podopiecznych co z resztą widać na fotce. Jak tak dalej pójdzie, to będzie trzeba pomyśleć nad większym litrażem ;) no ale nie ma co się martwić na zapas...

post-18880-0-79979300-1384368651_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli wielkość akwa, czy będzie się "kopał" z tym od Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpukać jest ok. Mam nadzieję, że tak zostanie. Przez pierwsze dwa dni trochę krzywo na siebie patrzyli, ale teraz jest całkowity spokój. Praktycznie nie zwracają na siebie uwagi, tak jak na hepatusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie

jak to już się stało małą tradycją z okazji kolejnego miesiąca, już piątego od odpalenia akwarium mała aktualizacja. Na początek może krótko napiszę co się dzisiaj przydarzyło... oczywiście nie mogło się to stać jak w piątek 13-go... Rano okazało się, że w sprzęcie była "mała" awaria tzn. jakimś cudem rozłączył się wężyk od pompy dozującej Ca i ok 1,7 litra gotowego roztworu, po półce na której stoją baniaki spłynęła do supma... Panika od razu , robienie testu na Ca i wyszło ok 620... wiadomo, tabelka Saliferta wyskalowana jest do 500, więc te 620 to trochę na oko... Reszta parametrów w normie. Że zbliżał się termin podmianki więc go przyspieszyłem o dzień i już właśnie przed chwilą skończyłem. Życie w akwarium wygląda normalnie, na chwilę obecną nie widać żadnych niepokojących objawów. Mam nadzieję, że wszystko zakończy się na chwili grozy i rozejdzie się po kościach, zwłaszcza po kościach korali które urosną ;) Poza tą wpadką zwierzaki mają się dobrze. Nie pamiętam, czy wspominałem, po zakupie hepatusa pojawiła się ospa, ale na szczęście nie ma już po niej śladu. Niestety na pisaku jest jeszcze brązowawy nalot, który nasilił się po ostatniej podmianie prawie tydzień temu. Z resztą sami możecie zobaczyć jak to teraz wygląda. Na drugiej fotce są przyrosty monti w przeciągu 5 m-cy. Wiem, że nie ma szału, ale jednak coś tam rośnie pod ledami, zwłaszcza, że jest to moje pierwsze morskie i cały czas się uczę... Oby tylko wszelkie plagi omijały akwarium, a reszta to mam nadzieję kwestia czasu :)

post-18880-0-36592100-1386968812_thumb.jpg

post-18880-0-67967500-1386968837_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, iż dokładnie dzisiaj mija rok od zalania akwarium wrzucam kilka aktualnych fotek.

Odpukać przez cały ten czas nie było poważnych problemów i plag. Oczywiście zdarzały się większe lub mniejsze wpadki włącznie z drobnymi awariami sprzętu, niewyjaśnionymi do dzisiaj zgonami ryb / 2szt w różnych odstępach czasu/, jednym błazenkiem samobójcą oraz kilkoma koralami które niestety nie przetrwały. Czytając jednak niektóre posty o problemach które spotykają innych mogę śmiało powiedzieć, że u mnie praktycznie nuda ;) Nad akwarium cały czas świeci Maxspect razor 160W, jednak najprawdopodobniej w najbliższym czasie dołożę 2 x T5 39W. Zaszkodzić nie zaszkodzi ;) a po roku czasu będę miał już możliwość porównania jak to wpłynie na życie w akwarium. No chyba, że wcześniej zmienię na większe :) Największe przyrosty pod ledami mają chyba monti talerzowe. Będę musiał powoli je zacząć łamać bo zaczynają rzucać cień i wrastać w inne korale...Oby kolejny rok minął tak spokojnie jak ten... Tego sobie i Wam wszystkim życzę :)

post-18880-0-67789300-1405263515_thumb.jpg

post-18880-0-10268500-1405263532_thumb.jpg

post-18880-0-92220100-1405263538_thumb.jpg

post-18880-0-77010000-1405263545_thumb.jpg

post-18880-0-28978700-1405263552_thumb.jpg

post-18880-0-97688900-1405263558_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zdjęcia nie oddają tego jak na prawdę wygląda akwarium. Akwarium na żywo jest naprawdę ładne i zdrowe . Pełna profeska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dniem 04.12.2014r bielska solniczka przestała istnieć... to ostatnia fotka z dnia likwidacji / jakość telefonowa ;) /

cdn...

post-18880-0-42787600-1417783287_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wymyślił?

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, ej , jak to? a dopiero co kilka dni temu myślałam, że pewnie Ci się tam wszystko pięknie rozrasta!

pisz coś więcej!

cdn...? rozumiem, ze z większym rozmachem ? :D


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.