Skocz do zawartości
gnom

Oswietlenie nocne 73L

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, ze pozegnalem się już z babka i salariasem, a także mandaryn przebyl krotki lot (ale naszczescie nic mu nie jest) zaczalem zastanawiać się co jest powodem tej tragedii. Wiazalem to z upalami, ale do czasu kiedy wyskoczyl mandaryn, a wtedy na pewno goraco nie było, a grzalka jeszcze dogrzewala zbiornik.

Wszystkie desanty miały miejsce w nocy, po zgaszeniu swiatla w akwarium i totalnej ciemności w pokoju (zasloniete rolety).

Probujac zapobiec kolejnej śmierci postanowiłem zrobić oświetlenie nocne z paskow led 5050 RGB ze sterownikiem. Sa to 3 paski po ok 8 diod - bo akwarium doswietlam lampkami aquael duo marine w postaci sztuk trzech rozmieszczonych prostopadle. Na odbłyśnikach tych lamp, miedzy jedna a druga swietlowka przykleiłem owe paski led.

I tutaj moje pytanie:

Czy nie jest problemem to, ze zrodlo swiatla nocnego będzie pochodzilo z trzech osobnych punktów oddzielonych od siebie jakies 15 cm ?

Na noc wlaczam same niebieskie i maksymalnie je sciemniam. Na razie trudno mi powiedzieć cos o zachowaniu koralow - caulastrea chyba nie polipowala - ona najbardziej wcześniej przy braku oświetlenia polipowala. Wiec nie wiem czy to kwestia czasu i przyzwyczajenia czy za mocno swiecie (aczkolwiek wydaje mi się ze nie).

Mysle ewentualnie nad jakas inna opcja w postaci jednej diody, ale chciałbym już jakies gotowe rozwiązanie cos jak AquaEl Moonlight, ale to wydaje mi się ze będzie za mocno swiecilo mi w pokoju w którym również spie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem, też mam ledy przyczepione do duo marine, też jest to oddalone i wszystko ok. Ważne, żeby nie było całkowicie ciemnych punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calaustrea jak się przyzwyczai - będzie poliowała przy nocnym oświetleniu.

u mnie 1% niebieskiego i jest "półmrokowato" - przez kilka dni wszystko było pochowane, ale teraz już wszystko działa jak należy.

Jedynie zawsze mam stresa jak mitrax wyjdzie na żer - zawsze się zestresuję co to za obcy jest w baniaku :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.