Skocz do zawartości
szeryfisch

Witam morszczakow...

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec zarejestrowalem sie i oprocz czytania napisze swoj pierwszy post :))

Sprawa wyglada nastepujaco; po kilku latach zabawy z nalesnikami i innymi wynalazkami stwierdzilem ze posole swoje akwa. No i tym sposobem mam 500l akwa + 100l sump juz wlasnie dzis zasolone. Do kompletu jest odpieniacz AM Turboflotor 1000, RO, komin ze zlozem zraszanym, 2xHQI 175W 15000'K i aktynika 1xT5 80W. Jak wspomnialem akwa zostalo dzis zasolone i smiga na pusto. Na razie ok. Odpieniacz lekko pieni, ale nie ma za bardzo z czego :) Do kpl jako obiegowa robi Hailea 6450 cos okolo 3000l/h i 2x marea 3200l/h w sumie okolo 9000l/h wiec chyba styknie? Jutro mam odebrac skale ktora juz czeka na mnie od tygodnia - niestety osmoza wolno daje :) Bedzie tej skaly jakies 60kg + 10-20kg tufu wapiennego na spod rafy.

Soli poszlo 14,6kg - Tropic Marin Pro Reef, PH sie ustabilizowalo i w tej chwili 19:15 wynosi 8.27 Temp 25'C.

Tak wiec witam wszystkich.

A co bedzie koncowo w baniaku to sie jeszcze okaze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego morszczaka :yes

zapodaj jakieś fotki

p.s też miałęm/mam paletki ale morskie lepsze:D


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Niezły zbiornik jak na początek.

HQI 175W o barwie 15000 K ?

Jakiej firmy masz żarniki o takiej barwie ?

A co se bede zalowal :)

Zarniki firmy Odysey , trzonek Rx7 moc 175 a nie 150W, barwa 15000K

Raffy :

Witam nowego morszczaka

zapodaj jakieś fotki

p.s też miałęm/mam paletki ale morskie lepsze

Fotki zapodam jutro, nie zawiele widac, ale zawsze cos.

Z paletkami bawilem sie ladnych pare lat, zreszta zobacz na moje www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy, witamy

bardzo fajna konfiguracja - zycze powodzenia


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no i to jest konkretna osoba - zupełne zaprzeczenie Arika. Pozdrawiam i życzę powodzenia!


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano witam tak samo jak kol.z forum i zycze powodzenia :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@szeryfisch, o ile portfel Ci pozwoli to zamień tuf na żywą skałę, i zwiększ w przyszłości cyrkulację. Życzę powodzenia bo czeka Cię wiele przyjemności ale także cieprliwości.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem ciekaw gdzie dostałeś takie żarniki i w jakiej cenie?

Pozdr i życzę sukcesów Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miło powitać w gronie chorych na chorobę morską. ta wersja jest nieuleczlana także miło jest mi9eć więcej braci w tej smutnej :) chorobie

powodzenia i dużo węgla życzę

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ładnie zaczynasz.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapowiada sie kolejna nano rafa :)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000334mini4wq.th.jpg

To poczatek przerobki...

1000354mini6kz.th.jpg

I hydraulika, jeszcze nieco zabalaganiona...

1000355mini0rx.th.jpg

Tlo przyklejone i wysycha...

1000363mini8tz.th.jpg

Probne zalanie woda.

P.S. Pierwszy raz wklejam tu fotki wiec jak cos mi nie wyjdzie to prosze o wyrozumialosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

ja tez jestem ciekaw gdzie dostałeś takie żarniki i w jakiej cenie?

Pozdr i życzę sukcesów Olek

Zarniki przyjechaly do mnie z Lodzi, a cena to okolo 220zl Dokladnie nie policze bo bralem wtedy duzo klamotow i cena byla liczona za wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo bardzo konkretny projekt. Widzę że pomyslałeś o wszystkim.

Pozdrawiam. Jak już Roman pisał jezeli możesz dowal cyrkulację, pomoże przejść łagodniej dojrzewanie. Spokojnie możesz oscylować nawet do ok. 30 krotności wymiany na godzinę nie licząc obiegu ( z tych 3000 na górz zrobi ci się może 2000)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex@ a nie wydaje Ci się za odpieniacz za mały? ja na 600l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osbiście używam tego odpieniacza w 240l, a podobno jest do 1000l choć sam kiedyś napisałem że wg mnie to max do 500tki, ale to jest moje gdybanie. Dużo zależy od obsady. Praktyka pokaże.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alex :

nooo bardzo konkretny projekt. Widzę że pomyslałeś o wszystkim.

Staram sie :)

Wczoraj robilem 8 upgrade komina i 1 upgrade odpieniacza. Wszystko zeby maxymalnie wyciszyc akwa.

Skale kupilem z polrocznego akwarium, wiec jest juz odgazowana i co mialo zdechnac to zdechlo. Sadze wiec ze skokow parametrow niebedzie zbyt mocnych. Dzis wrzuce ja do baniaka i jutro zobaczymy jak bedzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BartY :

@alex@ a nie wydaje Ci się za odpieniacz za mały? ja na 600l

Pisze ze do 1000l wiec jak mam okolo 600l to powinien wystarczyc, tak mi sie wydaje przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma chyba wymiary 200x50x50? Przy tej długości to rzeczywiście chyba będziesz musiał polepszyć cyrkulację. Wszystko zależy od wymiarów zbiornika i ułożenia skały, ale im dłuższy zbiornik tym więcej potrzeba żeby wodą zamieszać :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rah :

Zbiornik ma chyba wymiary 200x50x50?

Dokladnie takie, no moze nieco mniejsze z racji komina. W tej chwili mam 2x marea 3200l i Hailea 6450 - ona ma 2880l na godzine. Wyprowadzenia z niej zrobilem 2, to posrodku jest w dol i dmucha pod skale, to z prawej strony dmucha ukosnie w dol. Jaka wyjdzie cyrkulacja zobacze jak skale wrzuce. Jak bedzie trzeba to sie dokupi albo zmieni cos.

P.S. Jak mialem nalesniki to mialo byc spokojnie, a tu ma sie miotac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo morskie ryby sa bardziej wysportowane :) :haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, skala w baniaku. Z indonezji. Nie wiedzialem ze ukladanie mojej najdrozszej kupy kamieni to tyle zabawy, zeszlo ze 3h. W srode dojdzie jeszcze 10kg skaly prosto z frachtu.

A w akwarium jak na razie cisza, widzialem jakies male czerwone cos jak przemknelo po skale. Malutkie chyba rurowki wystawiaja pioropusze - takie nieco fioletowe, na razie niesmialo. Zobacze co wylezie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a teraz leć do apteki i kup węgiel.....

Przyda ci się na początku :-)

Glony przepuszczą inwazję -trzeba się przygotować

Co dałeś pod skałę??


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac na fotkach na dnie zbiornika jest wklejone spienione PCV o grubosci 5mm, a na tylnej scianie niebieskie o grubosci 3mm.

Hmm, wegiel dla mnie czy dla akwarium? Nie sadze zeby skoki parametrow byly zbyt duze, to juz nieco uzywana skala...

I jeszcze kurna phmetr zdechl, chyba sonde popapralo - jak sie to czysci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.