Skocz do zawartości
Lidmann

Szukam informacji o rybie

Rekomendowane odpowiedzi

Arcana aurita ryba bardzo mi sie wizualnie podoba i mam możliwość ja kupić ale nic o niej nie mogę znaleźć. Może ktoś pomoże?


6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba z rodziny Ostraciidae, warunki w akwarium podobnie jak dla Ostracion cubicus a więc raczej do spokojnej obsady ponieważ Arcana aurita może podczas stresu wydzielać do wody toksyny, dorasta max do 25 cm, ryba wszystkożerna nie zalecana do akwarium rafowego.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zalecana do rafowego ze względu na to że podają korale? Czy może coś innego?


6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gatunek preferuje niższe temp. od tych jakie utrzymujemy na ogół w naszych zbiornikach.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka różnica jest pomiędzy arcana aurita a arcana ornata? Czy to tyczy oby 2 odmian? A ta różnica temp. Jest jakaś znacząca jak pomiedzy baltykiem a tropikami czy ryba jest w stanie sie zaaklimatyzowac i przyzwyczaić?


6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba gatunki żyją u południowych wybrzeży Australii i występują w płytkich wodach, najczęściej na głębokości mniejszej niż 20 m, preferują temp. poniżej 25 c, sama aklimatyzacja będzie zależna od predyspozycji konkretnego osobnika i stresem z tym związanym. Później bym się martwił o resztę swojej obsady, ryby są podatne na stres i infekcje skóry, mocno zestresowana lub umierająca arcana uwalnia z gruczołów śluzowych skóry truciznę o nazwie Ostracitoxin, która w bardzo krótkim czasie zabija inne ryby. Arcany lubią podskubywać rurówki. Gdy są głodne mają zwyczaj pływać przy powierzchni i wzdłuż szyby. Pokojowo nastawione wobec innych ryb. Stopień trudności, dla doświadczonych.

Tak na marginesie nie dziwie się Tobie że chciałbyś je mieć bo rybki są piękne.

Arcana ornata


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze ani 1 ryby planuje obsadę i mógłbym wpuścić ją jako pierwszą. Gdybym jednak sie na nią zdecydował to lepiej byłoby wpuścić parę czy 1 osobnika męskiego oczywiście bo jest ładniejszy. Czy ryby które planuje mogą ja stresować: pokolce jeszcze nie wiem jakie ale napewno pare sztuk para mandarynów babka i cos tam jeszcze pewnie bedzie. I czy ta toksyna bedzie miała negatywny wpływ na korale skałe piasek czy tylko na ryby?

Edytowane przez Lidmann (wyświetl historię edycji)

6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ryby podobnie jak u wargaczowatych w większej ilości tworzą haremy samic z dominującą samicą, te jednak wszystkie są pod kontrolą jednego samca alfa, jeśli samiec padnie wówczas dominująca samica zmienia się w samca alfa. Dlatego lepiej posiadać parkę tych ryb, samotna pewnie też sobie poradzi, ale może to mieć większy wpływ na stres. Wprowadzanie kolejnych ryb innego gatunku do zbiornika też może być stresogenne dla arcany, tym bardziej ryb pokroju pokolce. Ostracytoksyna (Ostracitoxin) jest śmiertelną trucizną dla ryb, niestety nie wiem jaki ma wpływ na korale i bezkręgowce.

Myślę że powinieneś dobrze przemyśleć ten zakup, do zbiornika 750 l masz możliwość dodać fajną obsadę ryb i cieszyć się widokiem bez niepotrzebnych zmartwień o ich życie. Powodzenia

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.