Skocz do zawartości
matimaz1989

korale marnieją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję pomocy a mianowicie założyłem zestaw reefmax 26.10.2012r wszstko bylo ok rozwijało się prawidłowo byłem bardzo zadowolony lecz od mniej więcej maja zaczęły się problemy najpierw xsenia która marniała w oczach a potem euphyllia która zbielała grzybki i zoa są w kiepskim stanie niektóre sie rozpuściły

zrobiłem juz duzą podmiane wody 20 l tydzien temu teraz juz druga normalna 10 l ale trudno doszukiwac mi sie poprawy najdziwniejsze jest to ze połowa korali ma się dobrze np sinularia sarkopyton cladiella caulastrea palythoa ryby w porzadku slimaki i skorupiaki też,dodam ze niedawno wymieniałem świetlówki i wkłady w RO/DI z góry dziękuje za odpowiedz

Ca 440

Mg 1200

KH 7,7

NO3 15

PO4 0,03

pH 8.0

NO2 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile skały, jaka sól? Reefmax oryginalny? Poprosimy o zdjecia korali jak i calego baniaka, moze cos sie uda doradzic.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skały 11 kg sól red sea salt zdjęcia postaram się dorzucić dzisiaj Reefmax oryginalny zapomniałem dodać ze temperaturę utrzymuje cały czas 25 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmisz korale jakos? Mysle ze powinienes opisac wszystko mniej wiecej co i jak czesto robisz.

Xenia lubi raczej bagienko, jak mialem PO4 wysokie bo ponad 0,3 ppm to rosla bujnie, obecnie spadlo do 0,14 i tez wyglada na pokurczoną niezbyt zdrową.

LPS jak euphylia tez nie lubia za czystych zbiorników.

Moze po prostu trzeba zwiekszyc karmienie korali.

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenia jak i euphilia lubią dodawanie codzienne jodu. Rosną wtedy o wiele szybciej i są bardziej okazałe. Moze masz braki?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaje koral fluid z 4 razy w tygodniu czasami dodaje plankton zielony i czerwony i raz w tygodniu brodibo jestem laikiem w tej dziedzinie bo dopiero rok sie tym zajmuje ale mysle ze to wystarczająco duzo karmienia na korale miękie i lps od miesiaca mam tez ukwiała qadricolor który stracił polipy i sie kurczy chyba mu wiele dni nie zostało karmiłem go 2 razy w tygodniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jod i stront tez dodaje po kropli co 4-5 dni aha przez pierwsze pół roku xsenia rosła jak szalona była piękna teraz juz nic nie ma konała chyba 3 miesiace a ja miałem nadzieje ze dojdzie do siebie a wraz z nią zoa straciły wiele na kondycji euphyilia pobielała grzybki typu dicosoma rozpusciły sie a rhodactis miał ok 8cm sirednicy teraz ma 3cm tylko niektóre korale nadal się trzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 i PO4 obecne więc zwierzaki raczej głodne nie są. Masz dużo miękasów więc powinieneś moczyć węgiel bo miękasy brudzą wodę. A na tak mały zbiornik z taką obsadą w zupełności wystarczą same podmianki. To co Ja bym zrobił to: nic nie lał , podmianka 50% a nawet 60%,węgiel i rowe do panela. to na tyle bo nie widzę fotki zbiornika

Edytowane przez pawulon (wyświetl historię edycji)

New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podmianka 50% a nawet 60%,

I tak byś ładnie zafundował nowe dojrzewanie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matimaz1989, a jak z zasoleniem? Przeplukales wkłady RO i DI tak jak instrukcja mowi ? Najlepiej byłoby dac zdjecie zbiornika. Na jakie swietlowki wymieniles ? Lejesz wodke, jakies inne suplementy ? Ile tego prodibio (jakie?) dajesz i od jakiego czasu ? Czy na pewno no3 jest pewnym wynikiem / masz możliwość wykonania innymi testami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie 1023 wkłady przepłukałem przed wymianą swietlówki wymieniłem na blau t5 24w tylko ten cały problem zaczoł sie dziać jeszcze przed swietlowkami i wymianą wkładów w RO/DI przez to wszstko wlasnie wymieniałem bo myslałem ze tu tkwi powód tym bardziej ze po zmierzeniu tds był wysoki ale to juz z 6 podmianek temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wódki nie leje nigdy nie lałem co do testów wszstko badane w e rybce więc jestem za nie pewien probido od 3-4 tygodni kilka kropel 2 razy w tygodniu leje jeszcze z red sea sirodek na obnirzenie PO4 i NO3 ale to tez od nie dawna z 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kazdym postem podisujesz kolejne rzeczy, ktore sie Tobie przypomina, ze lejesz... Zaprzestan lac cokolwiek, daj baniakowi ochlonac, rob normalne podmiany i czekaj.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdjęcia jak sie zmieniało akwarium kazdy powinien się zorjentowac które jest najnowsze a które najstarsze :hope:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania,odpuść lanie na samych podmianach powinno ci się wyprostować,ale rób co tydzień nie co 2 nie co 3,miałem podobnie nic nie lałem do RM same podmiany tam wystarczają sps nie masz więc spokojnie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdjęcia jak sie zmieniało akwarium kazdy powinien się zorjentowac które jest najnowsze a które najstarsze :hope:

tak naprawde nie chce Cie martwic, ale te korale nie byly zdrowe na zadnym z tych zdjec.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to na zadnym nawet na tym najstarszym gdzie xsenia jest duza a euphyilia ma normalne kolory po czym to wnioskujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj lejesz kilka kropel dwa razy w tygodniu prodibio... może tutaj tkwi blad ? Tak jak koledzy pisali wcześniej, daj systemowi samemu popracować. Dino, cyjano nie ma, parametry wydaja się ok. Ja bym nawe zmniejszyl podmiany i zupełnie zaprzestal lac chemie i ograniczyl karmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to na zadnym nawet na tym najstarszym gdzie xsenia jest duza a euphyilia ma normalne kolory po czym to wnioskujesz?

po tym, ze zdrowa xenia wyglada tak: (foto z neta)

p-39377-waving-hand-thick.jpg?01AD=32RUX

u Ciebie to jakis duzy flak z fredzlami, ktory rosl do chwili jak mial szanse przezyc a tak naprawde nigdy nie mial dobrych warunkow, euphylli nie widac z bliska ale pewnie tez nie byla za ciekawa. Reszte miekasy tez w kiepskiej kondycji, czesc z nich nie ma polipow na zadnym ze zdjec co wskazuje, ze byc moze nigdy ich nie wystawily.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie kiedys widziałem podobna powiedzieli mi ze to inny gatunek a jest ich bardzo duzo ale sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnij jedną rzecz Quadri stracił polipy i kurczy się?? jak to rozumieć, rozpuszcza się ?? jeśli tak to usuń go jak najszybciej bo nie będziesz miał co ratować, grzybki które się rozpuściły wcześniej też sporo chemii dostarczyły do wody.

poza tym zrób to co pisali poprzednicy, masz bogata sól wiec nie dodawaj nic zupełnie, rób podmiany i zachowaj spokój.

zobacz jeszcze czy jeżowiec nie uszkadza korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCrob nie rob chłopakowi bigosu z mózgu. U Ciebie wszystkie korale wygladaja jak z obrazkow ? Jemu po prostu wszystko zdycha, a wielu już tu pisalo, ze Xenia ma swoje fochy i nawet w super zbiornikach potrafi zanikac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja ukwiała usune jeszcze dzisiaj a jezeli chodzi o jezowca tez przechodzi mi mysl ze po części maczał w tym palce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nie mam nic lac same podmianki ale bakterie bo kazdej podmiance chyba mozna jod stront suplementy do korali o których pisalem w wczesniejszych postach tez nie? Zupełnie nie lac nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.