Skocz do zawartości
Welmal

konfiguracja do oceny 310 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar założyć akwarium morskie, wstępnie poczyniłem juz pewne przygotowania:)

To moja konfiguracja do Waszej oceny... tylko potraktujcie mnie ulgowo, dopiero zaczynam:)

akwarium 70x70x70, około 300l + sump z refugium (glonowym), filtr RO, odpieniacz Deltec APF 600, obiegówka - deltec HLP4040 4200l/h, cyrkulacja: Tunze turbelle stream 7000l/h, oświetlenie AquaMedic Ocean Light HQI 1x150W i 2xT5 24W... 30 kg tufu i 30 LR....

Za dobre rady z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... widać starałeś się wybrać te tańsze "sprzęta"... :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem że jeszcze się nie znam:), wybrałem raczej te które otrzymywały wasze dobre oceny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie ładnie, mi się podoba, ale jeżeli możesz to:

- zmień na HQI 250W

- zamień tuf na LR nawet kosztem ilości. 50kg może wystarczyć. Wszystko zalezy od tego jaką dostaniesz i jak ułożysz. Zostaw trochę miejsca dla rybek :)

- pomyśl o dozowaniu Ca i uzupełnianiu odparowanej wody.

Skąd pomysł na akwarium kubiczne ?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczynasz z górnej półki. Jeśli już inwestujesz grubą kasę w akwa to ten tuff mi tu nie pasuje. Jeżeli ktoś robi oszczędnościowe akwarium i nie ma kasy to wtedy tuff jest jakimś rozwiązaniem.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

alex ma racje,podzielam calkowicie jego zdanie. no chyba ze zamierzasz trzymac plastikowe korale (jak niektorzy) ,to biurkowa lampka wystarczy. :)

pozdrawiam i zycze powodzenia

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Welmal :

No mówiłem że jeszcze się nie znam:), wybrałem raczej te które otrzymywały wasze dobre oceny:)

odpieniacz dobrze wybrałeś, ale moim zdaniem pompa obiegowa może być słabsza gdzieś koło 2500-3000l/h. Z cyrkulacją dobrze wybrałeś i wcale nie za mocno.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa kasą, zalezy mi na czymś mało awaryjnym, cichym... nie chcę mieć później problemów... jesli chodzi o kubiczny kształt?:) mam po prostu taki układ pomieszczenia, u umie akwarium będzie stało popmiędzy kuchnią i salonem, otwarte na każdą ze stron, komin chciałbym umieścić w środku zbiornika i wokół niego skałki.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, podobają mi się sześciany. To taki zbiornik jak ten tutaj http://camelreef.free.fr/frames/frames.html

Może ci się coś przyda. Chociaż wody, jak on z oceanu nie będziesz miał :)

Wyprzedziłeś mnie. Komin na środku. No jeśli ma być z dwóch stron to faktycznie, chociaż można dać na środku bocznej ścianki.

Ktoś tu na forum chyba ma właśnie z kominem na środku. Poszukaj, jeśli cię to zainteresuje.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alex :

odpieniacz dobrze wybrałeś, ale moim zdaniem pompa obiegowa może być słabsza gdzieś koło 2500-3000l/h. Z cyrkulacją dobrze wybrałeś i wcale nie za mocno.

Ja bym zostawil alex obiegowa 3000l

Sam mam 3500l/h a to akwarium mam 70cm + wysokosc szafki spadnie bardzo wydajnosc pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zakladam identyko rafke:) Dokladnie te same wymiary. Na środku komin. Cyrkulacja AM OR 6500. Daje OR 6500 poto aby nie dawać pompek do akwarium. Oswietlenie T5 4x24 + HQI 150W. Jakiś maly reaktorek. I okolo 50kg LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Actyn sie zdziwisz co Ci zostanie z tej 6500 :) Bedziesz biegl szybko po pompki cyrkulacyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widziałem kiedyś akwa w którym zamiast komina na środku były wypuszczone rury, przelew rewizja i powrotna. Każda była oklejona wokoło LR. Oszczędzono tym sposobem trochę miejsca. Całość wyglądała bardzo zachęcająco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rozwiazanie w którym zamiast komina sa wyprowadzone rury przelewu i powrotu jest bardzo fajne,niestety bardzo łatwo o rozszczelnienie takiego systemu.Co do rury rewizyjnej to chyba przy tym rozwiazaniu nie mozna by jej zastosowac?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o rozwi?zanie z rurami, bez komina to podobne widzia?em w dzia?aniu... (dla Krakus?w, chyba w Mc'Donalds na Matecznym)...

roman763... dlaczego sadzisz ?e ?atwo o rozszczelnienie takiego akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może drugi powrót? wziąłem pochopnie za rewizje. Masz racje.Co do szczelności to zawsze można całość "zasilikonować":)

Ale to nie jest wyjście idealne:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl sobie, srubunek 32mm to dziura 50mm i rure wysokosci 50-60 cm przy szybie okolo 10mm i wez w nia uderz chocby reka nawet niechcacy...

Nie chcialbym latac ze szmata pozniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna o ile bedzie nizsza od krawedzi zbiornika i wyzsza niz 'nominalny' poziom wody :)


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tutaj się zgadzam, nie jets to idealne rozwiązanie, tym bardziej że komin nie zajmuje znów aż tak wiele miejsca...

plusem komina na środku jest także większa krawędź spływu wody (spływ wokół całego komina), tym samym komin nie musi mieć dużych rozmiarów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. U Siebie planuje Pokrywe AquaBoro Tylko że będę musial ją sam modyfikować pod Halopaka z HQI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile pamiętam to fajnie wyglądało.:)

Pierwszy i ostatni raz widziałem to akwa jakieś 1,5 roku temu...

Co do rozmiarów komina, średnio jakieś 15*15 cm na środku..., zostanie trochę ponad 25 cm. do szyby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roman763... dlaczego sadzisz że łatwo o rozszczelnienie takiego akwarium?

Tak jak powyżej napisał Kwiatek bardzo latwo jest np podczas obsługi akwarium naruszyc jedna z rur a ewentualna naprawa wiaze sie z rozebraniem całej konstrukcji.Poza tym rura spływu wody w takim układzie musi byc znacznie grubsza niz w rozwiazaniu z kominem.Jest tez dosc ciezko zabezpieczyc spływ przed zatkaniem a zakładajac ze przy tym rozwiazaniu nie ma rewizji grozi to zalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.