Skocz do zawartości
Qbab

zagadka - czyli ufo w baniaku

Rekomendowane odpowiedzi

Macie pomysł co mogło spowodować zniknięcie actinodiscus – sztuk jeden z pomiędzy dwóch innych. Miałem takie trzy, ładnie sobie rosły (z jednego małego –„dostanego”) i dziś podchodzę po pracy do baniaka i widzę że jednego nie ma (największy). Nigdzie w baniaku nie widzę ani kawałka. Dodam że od dawna nic nie dodawałem do baniaka i nie pamiętam bym miał jakiegoś wielkiego drania co by mi jakiś już numer wyciął, tzn. nic nie znikało dotąd.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oderwał się od skały żeby kolonizować inne okolice i leży gdzieś między kamieniami. A może wyskoczył z akwarium? Cwaniaki tak robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się oderwał. Ja mam dziesiątki porozrzucane po baniaku. Tak się m.in. rozmnażają.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

ufoki go zabraly :) a tak na powaznie, to j.w. :):):) mi sie juz nawet nie chce ich w skalki upychac

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra niby taka możliwość istnieje ale niestety układ skał u mnie w baniaku jest taki że właściwie każde miejsce jestem w stanie oglądnąć i nic nie widzę. jak się inne odrywału to zawsze znajdywałem po nawyżej 3 minutach szukania :) a tu nic :)

że się tak rzemieszczają by budować nowe kolonie to wiem a rozmanżają się przez lacerację stopową tzn podział stopy, czasem poprzez oderwanie kapelusza od stopy.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może choć są dobrze zabezpieczone i mało ich coś :) u mnie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak ufo. Obce formy życia nie zawsze są pokojowo nastawione do grzybów. Jeszcze pomyślałem o przelewie/kominie (jeśli taki masz). Jeśli nie ufo i nie w/w miejsca to sprawdź parametry wody bo może to ona rozpuszcza zwierzęta. Aha, jeszcze to mogą być czary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komi mam :) - sprawdziłem :) co do wody to chyba by nie rozpuściła grzyba w dobrym stanie (to nie jest ogłoszenie typu "sprzedam" :) ) w jedną noc + pół dnia. w czary mogę uwierzyć choc z pewnymi oporami. nikt nie miał takich zdarzeń ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeżowiec? Mój jeżozwierz porywa różne zwierzęta i łazi z nimi po pare dni. Ale jego widać. Bardzo jestem ciekawy co mógł wymyślić Twój grzyb. Informuj o postępach w śledztwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bede informował :) co do jeżowca to pomysł mi się podoba bo oznaczł by że mam jeżowca :) szkoda że o swoim istnieniu tak dziwnie daje o sobie znać - pewnie dlatego że nie był nigdy kupiony - musi się czuć nie dowartościowany. :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może masz takiego zbója?

http://www.meerwasser-lexikon.de/de/58/814/Pilumnus/spp..htm

Ja takiego ostatnio znalazłem u siebie. Wcina niby glony ...ale podobno uwielbia zjadać grzyby. Nie podjada ich po trochu ale zaciąga całego do swojej nory w skale i trzyma tam jak w spirzarni i posila się nim co jakiś czas.

U mnie usadowił się obok kolonii 50kilku ricordi zielonych i podjada sobie od czasu do czasu. Jednak jest raczej jak "farmer" bo zanim zje jednego to grzybki się już podzielą i jest ich mniej więcej tyle samo.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki włochacz już kiedyś się pojawił na forum.

Był podejrzany o mocno ciemny charakterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkiem nieslusznie zreszta :) o ile pamietam umarl na zawal po wyjeciu z baniaka


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm - wiem że im bardziej włochate tym bardziej wredne ale czy ten nie wygląda jak pluszowy miś? :)

na meerwasser twierdzą że on tylko glony i grzybki. Dostęp do grzybów ma spory, zresztą do takich średnio ładnych więc niech je chłopak na zdrowie.

Ale zabawana była historia jak on się odnalazł w baniaku.

Wyjechałem sobie do mojej lubej na "łykend" a w biurze została wspólniczka i miała za zadanie karmić zwierzaki (oczywiście zagroziłem jej śmiercią za przekarmienie zwierzaków :) ). Ale jak to kobity (no ofense dla naszych forumowych gwiazdeczek) po obfitym karmieniu stwierdziła że babce i krewetkom za mało żarcia spadło i niezaprzeczalnie trzeba je dokarmić, więc rezolutnie oceniając potrzeby pokarmowe krewetek i babki zamontowała na długich szczypcach ... ALGI NORI (hehe) i podetkneła babce pod nos (gobby u mnie jest okrótnie waleczny i czasem w łeb go można czymś pacnąć a się nie ruszy ze swojej z góry upatrzonej pozycji). Oczywiście gobby i krewetki się (delikatnie mówiąc) oszczały na wegetariańskie żarcie, ale dziewucha się nie poddawała i kusiła algami delikatnie machając nimi. Takiej pokusie nie mógł oprzeć się pluszowy krab i wyszedł dziarsko z dziupli i sobie zaciągnął algi "na chawire" do konsumpcji.

Oczywiście zadzwoniła mnie opierdzielić że nie powiedziałem jej że kupiłem takiego fajnego włochatego kraba (którego nazwała "beige hairy bitch"). Całe szczęscie znała adres jego meliny i szybko udało mi się go zlokalizować i zidentyfikować jako warunkowo nieszkodliwego (choć spory bo ma 4cm).

Teraz dostał dozór policji akwariowej i przy każdej zadymie w jego rewirze będzie pierwszym podejrzanym.

Tak mnie naszło na trochę prozy :) Mam nadzieje że się nie znudziliście


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprawdzałem tego kraba w necie (key words: gorilla crab, hairy crab, natural born killer - to z reefcentral), to nie dostawał kategorii nieszkodliwego.

Ale oczywiście mogę się mylić.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba przyznac ze piekny jest :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.