Skocz do zawartości
cyganus

Co sadzicie o tym?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy zakładam akawrium 200l + 80l sump,

2*pompa 800l/h,odpieniacz minifloor,oswietlenie 2*daylight 18w+1*t5*18w,10kg piasku koralowego,6kg żywej skały,grzalka,hydrometr+termo,7kg soli ,wszystko zalane wodą z kranu.W sklepie powiedziano mi ze to wszystko zadziała na 100% i na początek wystarczy, sami maja akwa ok 800l zalane wodą z kranu i wszystko działa im super.Koszt mojego akwa to ok 1400zł. Proszę o opinie


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

nie daj sie w bambuko zrobic. nie wracaj juz tam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze: poczytaj forum, z tego co napisałeś to niewiele zdziałasz. czytaj dużo, w tym czasie odkładaj kasę, zmień sklep, pamiętaj, że oni chcą sprzedać towar, ciągle czytaj. Z tym sprzętem co napisałeś to nawet na 60 litrów akwa nie wydolisz, za mało skały. to po pierwsze

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało skały i pienidlo zmień!!A z wodą to jak nie masz osmozy to kup sobie przynajmniej Prefiltry Sendyment i węgiel.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Bez filtra Ro to raczej nie ma sensu.Odpieniacz,oswietlenie tez wg mnie słabe,no i skały musiał bys miec duzo wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MATKO BOSKA CZęSTOCHOWSKA!!!!!!

Podaj namiary na ten "sklep". Niech to będzie przestrogą!

Jałoś ma racje DUżO CZYTAJ.

I mam szczerą nadzieję że Cię ta "sklepowa przygoda" nie zniechęci.

Wytrwałości życzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem forum od jakichs 2 m-cy i mniej wiecej mam troche pojecia o tym wiec powiedziałem gosciowi ze to moim zdaniem nie zadziala tak tez powiedzialem w sklepie wiec gosc pokazal mi akwa 800l zalozone ok 1,1/2 miesiaca i powiedzial ze wedlug wielu to akwa wogóle niema prawa na istnienie( wiele korali miekkich i twardych) + rybki,powiedział tylko tyle ze jak chce to moge kupic sobie sprzetu za jakies 3000-4000tys i wtedy bedzie tez dzialac , a z iloscia skaly to powiedzial mi ze przeciez moge gokladac jakies 1-2 kg co miesiac i bedzie prawie ok(bedzie akwa dluzej dojzewac ale przy takiej malej ilosci dokladanej skaly roznice beda niewielkie.Przeciez wiekszosc miekkich korali nie potrzebuje super oswietlenia, a i na tym forum pisali nieraz ze maja akwa bez odpieniaczy wiec w czym wedlug was jest proble.powiedzial mi rowniez ze najwazniejszy jest filtr biologiczny i doradzil zebym zalozyl sumpa min 80l. Prosze o podpowiedz. A z tym gosciem zanim kupilem to co opisywalem to gadalem ok 2m-cy (bylem tam jakies 10 razy moim zdaniem zna sie za tych sprawach) Prosze o pomoc?


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie kupilem tego sprzetu tylko zamówilem akwa 200l+80l czekam az skleja a reszte mam kupic dopiero za tydz bo wtedy bede odbieral akwa ten sprzet to tylko propozycja sklepowa.Prosze o opinie


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie bedą waszym zdaniem konsekwencje zalozenia takiego akwa prosze o podpowiesz


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zrobisz tak jak napisałeś w pierwszym poście to wróże ci sromotną porażkę,

odpowiedź znajdziesz na forum, wiele razy poruszany temat zakładania akwa


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumiałem to te 800l akwarium w tym sklepie ma około miesiaca.Jesli w tym akwarium jest równiez tak mało zywej skały a zasiedlone jest duza iloscia koralowców i ryb warto by poczekac i zobaczyc jak bedzie wygladało to akwarium za np miesiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiele razy prouszano tem temt i wszedzie koszty zalozenia takiego akaw wynosily ok 3000 zl wiec mam jedno pytanie czy aby zalozyc akwa morskie trzeba wydac tyle kasy naraz czy mozna inwestowac w nie powoli kase,gosc w sklepie powiedzial ze mozna powoli inwestowac wiadomo zeby miec wszystko super to najlepiej wydac kupe kasy,ale ja nie posiadam tyle gotówki wiec czy warto ryzykowac w mój (i goscia ze sklepu)pomysł?


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ... bedzie "prawie" ok. tak na zasadzie "prawie dobrze, czyli niedobrze"

ale po kolei

- baniak jak najbardziej ok (jaki wymiar?), sump tez

- swiatlo-moim zdaniem jak swietlowki to tylko t5, na tym sie nie oszczedza

- pompki - ja mialem w 250 litrach cyrkulacje 3000 litrow i bylo malo. dopiero 10 tys rozbujalo baniak

- brak RO - niekonczace sie gloniska, obrzydzi kazdemu akwaryscie baniak

- odpieniacz - maly. jak na kostke to midiflotor

- skala - malo. 20 - 25 kilo minimum. dokladanie na raty tylko rozbuja baniak. na raz, ew dwie raty


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym akwa 800l jest duzo skaly, prosze powiedziec co bedzie sie dzialo z moim akwa 200l z 5kg skaly bo nie mam pojecia?


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom: święte słowa, raz a dobrze

@cyganus: lepiej odkładaj kasę, gromadź sprzęt powoli i dopiero zalewaj, na koniec kuoisz skałę od razu lub na dwie raty i będzie gitarra, a zanim uzbierasz cały sprzęt i kasę naczytasz się forum i będziesz dużo więcej wiedział. w tym czasie okaże się też co ze zbiornikiem w tajemniczym sklepie.

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co tyle oswietlenia przeciez wiekszosc kopral miekkich nie potrzebuje duzego oswietlenia wymiary akwa 100*40*50


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Powiem tak : NIE KOMBINUJ , ZAŁOŻ AKWARIUM "PO BOŻEMU".

Nie chce Cie zniechecac,ale samo czytanie to kropelka w morzu.Sprzedawca chyba nie wie,co mowi.Ciezko mi tu podac jakis konkretny przyklad,ale powiedzmy ,ze to tak jakby do diesla nowej generacji lac "czerwona".Chodzic bedzie,ale jak?Pamietaj ,ze to sa zywe zwierzeta,a chyba kazdy prawdziwy akwarysta chce zapewnic swoim zwierzakom jak najlepsze warunki i najbardziej zblizone do naturalnych.

Konsekwencji tego typu dzialania bedzie tak duzo,ze szkoda sie rozpisywac.Piszesz,ze czytasz forum i cos z tego kumasz.Wiec skad te watpliwosci ,co do chorego podejscia sprzedawcy? :) :) :)

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy moze ktos napisac co sie stanie ze zbiornikiem przy takiej ilosci skaly,i takiej ilosci pomp i swiatla?


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtracja na poziomie zerowym bedzie. ryby udusza sie tam we wlasnych wyziewach


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem amatorem ,ale mysle ze przy takiej małej ilosci zywej skały nie utrzymiesz odpowiednich warunkow,proces dojzewania bedzie trwał w nieskonczonos ,a kazda"pomyłka" w sztuce może okazac sie zabojcza.

Lecz życze powodzenia:)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

nie bedzie funkcjonowal.

Na dobry poczatek....czy wiesz chociaz cokolwiek o niepozadanych glonach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekaj i dolóż więcej skały. A pienidło zmień na Beast lub Midiflotora. Daj większą Cyrkulacje. Chciałbym zobaczyć te akwarium 800L prowadzone na tej metodzie"sklepowej" hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz to wyglada tak ze na stronie reefcenter.com czytalem troche o akwa morskiej i wedlug tego co tam pisza to takie akwa ma szanse zaistniec,bylem w kilku sklepach z profesjonalna akwa i we wszystkich uslyszalem tylko tyle ze bez 3000-4000zl to nawet niema o czym gadac pozatym nie powiedziano mi nic o akwa morskiej,a w sklepie w którym zamówilem akwa gosc wiedzial duzo( za kazdym razem gadalem z nim ok 1 1/2h , pozatym sklep istnieje tam odkąd pamietam tj jakies 15lat (kiedys mialem akwa slodkowodni tam kupowalem rybki) prosze wiec napiszcie jakie beda konsekwencje zalozenia takiego akwa ,wydrukuje sobie jutro to i pójde do goscia pogadac co on na to?


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a gdzie moge poczytac cos o glonach bo szczeze mówiac nie czytalem


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.