Skocz do zawartości
And

Młode pterapogony kauderni

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie - troche mnie dzis samiec zaskoczyl wypuszczajac ok 20!!! mlodych 7mm rybek. Nie liczylem ze cos sie uchowa bo to pierwsze tarlo ale przelowilem go do siatki ktora jest umieszczona w glownym tanku. No i dzis niespodzianka - probuje wlasnie szukac jak zapewnic dobre warunki mlodym czym to wykarmic teraz bo przyznaje sie bez bicia nie przygotowalem sie za wczasu sadzac ze nic z tego nie bedzie. Wszystkie sugestie mile widziane szczegolnie czym je karmic i czy lepiej przelowic do osobnego kotnika czy zostawic odseparowane w glownym tanku. Przeczytalem to co udalo mi sie znalesc na forum ale nadal mam brak wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@And-czy miałeś dobraną parę, czy kilka sztuk, z których stworzyła się para?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=32902#32902

Tu coś znajdziesz, a Tomasz Młot może ci udostępni artykuł?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja napiszę że dobrze sprwdza się serzo wylęgła artemia - jak szybko zrobisz i podniesiesz temperaturę w butelce z artemią to mozna ją doprowadzić do wylęgu poniżej dwuch dni - co prawda spada wydajnoiść ale ma się szybko, a drugą można wystartować normalnie to bedzie na potem :(

odłów potem samca od młodych, i jeszcze jedno karm na dużej poweirzchni bo młode się "tłuką" o pokarm. Kluczowe są dni pomiedzu 7 a 9 kiedy pada najwięcej.

Pozdrawiam Qbab.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dzień wyglada bez strat. Doliczylem ponad 30 mlodych. Na razie zgodnie z sugestiami karmie artemią JBL-a. Odpowiadajac RAH-owi kupilem 2 ryby z nadzieja ze bedzie to para i jak widac udalo sie , to pierwsze ich tarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
And :

kupilem 2 ryby z nadzieja ze bedzie to para i jak widac udalo sie , to pierwsze ich tarło.

To się nazywa mieć szczęście :(


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah te u mnie dokładnie tak samo (no może podobnie bo kupiłem dwa, jeden chorował i padł wiec dokupiny był następny i tak juz zostało).

trzymam kciuki za te maluchy.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje

zapodaj jakąś fotke :(


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac co z mlodymi??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bo chyba zmotywowałeś moje i znou miały tarło ( a tak na prawdę to wydaje mi się że reagują tarłem na zwiększone karmienie mrozonym wodzieniem - po około 7-10 dniach takiej diety przystępują do tarła).


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada nienajlepiej bo z ponad 30 szt w tej chwili zostalo 11 szt. Pierwsza sprawa-karmienie-zadnych wynalazkow typu Nobil Fluid JBL-a ktory ma artemie w jakims żelu. Przy karmieniu tym przez pieerwsze 3 dni nie zauwazylem zeby ryby cokolwiek jadly. Dopiero po tym kupilem jajeczka artemii i wczoraj po wykluciu podalem - tym razem ryby polowaly na artemie. Druga sprawa umiescilem je teraz w sumpie razem z jezowcem diademą - wszystkie siedzą w jego kolcach. Zobaczymy co dalej w kazdym razie zaraz jade kupic kolejna porcje jajeczek artemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.