Skocz do zawartości
Kraszan

Silniczek do pompy perystaltycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie proponujecie silniczki do budowy pompy perystaltycznej? Znalazłem kilka projektów DIY - lecz podejrzewam że nie działają (widziałem nawet fajnie wyglądająca pompę z układem obrotowym od wyłącznika czasowego - nie sądzę żeby działało...). Ostatnio na tapecie był @Kwiatek który coś tam skonstruował, ale słyszałem, że silniczek okazał się mieć za mały moment obrotowy żeby przepchnąć ciecz przez wężyk neoprenowy. Czy silniczek np. od regulacji reflektorów w samochodzie byłby dobry? Taki na przykład jak tu: ?

http://www.allegro.pl/item93131130_primera_silniczek_reg_reflektora.html


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

silniczek od sp3000 ma 4,5 W wiec trzeba by takiego szukac przynajmniej ja bede :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki od programatorów są na 220V.

A tu znalazłem chyba jeszcze lepsze:

zespół sterowania lusterkiem samochodowym (silniczki są dwa więc wyjdą po 50zł): http://www.allegro.pl/item93793095_silniczek_lusterka_skoda_octavia.html

albo ten za 10zł

http://www.allegro.pl/item94470423_silniczek_sterowania_lusterka_ford_focus.html

Ich plusem jest to, że na pewno mają spory moment obrotowy i są na 12V (łatwiej i bezpieczniej tym sterować :( )


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam silnik razem z przekladnia. Zrobilem na takim pompe perystaltyczna dla kolegi adamoo, kotry testuje ja od jakiegos pol roku.

Podobny silnik jest tutaj

Link1

i tutaj

Link2


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz pokazac jakies zdjecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba o to poprosic kolege adamoo. Nie robilem zadnych zdjec gdyz byl to tylko prototyp.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.