Skocz do zawartości
Garfield

Problem z Sacropythonem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój sacropython osiągnął gigantyczne rozmiary i nie wiem co dalej z nim zrobić... Problem jest w tym że jest przytwierdzony do dolnej skały której nie mogę ruszyć bez rozbiórki całego akwarium.

Powiedzcie czy moge odciąć kawełek (połowę) w samym akwarium, czy nie zaszkodzi to innym mieszkańcom?

Pozdrawiam,

AH


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utnij wiekszy kawal, przyczep wykalaczkami do skalki i bedziesz mial szczepke


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki Garfield że podczepie sie pod wątek

wczoraj o 2 w nocy do akwa trafił sacrophyton

dziwnie sie zwinął tak że kapeluszem dotyka skałki na której stoi ;/ ma to jakiś związek z parametrami wody czy umiejscowieniem go ?? czy tak poprostu musi byc?

dodam jeszcze że zrzuca skórke ale to chyba normalka?


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie boj zaby, moj tez wlasnie zrzuca i tez jest zdrowo pokrecony jakis. wlosy mu osrosna to sie wyprostuje


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam watpliwości co do cięcia bo Sacro podobno dysponuje solidną broniąchemiczną i nie wiem co się z niego uwolni do wody.


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garfield - jak duzy urosł ci sacro? masz foto jakieś? Bo moj też jest już potworem i jak tak dalej bedzie rósł to nie obędzie się bez cięć :(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce przeciecia scisnij przez kilka minut palcami. To mu troche pomoze.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś opisac jak ciąć sarco, bo mam dwa tak wielkie, że razem zajmują 1/2 akwarium, ale nigdy tego nie robiłem. Jak idzie linia ciecia>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , właśnie podciąłem mojego sarco , jakiś taki biedny był:):) przywiązałem do skałki i zobaczymy co dalej , jedno szybkie cięcie i po bólu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tniesz kiedy jest ładnie rozwinięty. Bierzesz w palce krawędź kapelusza i składasz na pół. Wszystko szybko zanim się zacznie kurczyć. Jednorazowo ciąłem tak może ok 10 na 10 cm, żeby zwierz nie stracił kształtów (następne cięcie zrobisz z innej strony, co pozwala kontrolować jego wielkość). W drugiej ręce musisz trzymać już coś do cięcia, albo nożyk do tapet, albo takie duże nożyczki do papieru, są ostre (i bezpieczniejsze, nożykiem łatwo się ciachnąć). Tniesz i po krzyku. Możesz zostawić duży kawałek, ale możesz go też pociąć na mniejsze wszystko szybko, trzeba sobie wcześniej przygotować. Jeśli chcesz ciąć dalej to szybko nożyczkami na mniejsze kawałki min tak 3x3 cm, z doświadczenia powiem, że lepiej większe, szybciej urosną. Lepiej mieć też przygotowane kawałki skałki, żeby do nich przymocować szczepkę za pomocą gumki. Szczepki należy umieścić w dobrym przepływie wody, takim lepszym niż średni, ale nie taki, żeby go wyrywało i w górnej części zbiornika pod dobrym światłem. Będzie wydzielał sporo śluzu i musi się oczyszczać inaczej zgnije. Po jakimś tygodniu może nieco dłużej powinien już przyrosnąć, wtedy gumkę przecinasz i wysuwasz z niego bo najprawdopodobniej zdąży gumkę obrosnąć.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.