Skocz do zawartości
Varqina

Cyrkulator + Ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, nie jestem jakoś świetny akwarystom , jest to mój pierwszy zbiornik który w przeciągu miesiąca będzie zmieniany stąd widoczne glony na szybie które nie są czyszczone. Dokładnie tydzień temu do zbiornika dodałem ukwiał widoczny na zdjęciu nazwa nieznana. Wielkość wysokość około 12 cm. W czwartek z rana dobrał się do falownika został "rozdarty" w 2 miejscach, i do falownika jest przyczepiony do chwili obecnej. Bardzo napęczniał. Niektóre "czułki" ciemnieją, nie pobiera pokarmu na dotyk reaguje bardzo flegmatycznie.

Parametry wody to zasolenie 10,022 temp 25 stopni. Reszty parametrów nie znam. Zbiornik ma 3 miesiące Codziennie jest lane N3PO4 raz w tygodniu Nite-Out oraz TheraP. Proszę o jaką kolwiek pomoc.

post-13793-0-22178700-1380976195_thumb.jpg

post-13793-0-00155700-1380976215_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wylaczyl pompe i moze go oderwal jak sie nie da zostawil na jakis czas jak sie nie bedzie pogarszalo to byl bym dobrej mysli jak bedzie robil sie coraz bardziej nieforemny czarny i gnil to bym wrzucil do kibla i spuścił wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to, jakiś pomór na ukwiały??? U mnie w zeszłym tygodniu Szorstnik wpadł w pompę, po 2 dniach Entacmaea, po kolejnych dwóch dniach znowu Szorstnik, a dzisiaj zastałem Szorstnika siedzącego na skale. Przemiesciłem go obok starego miejsca, a ten skubany zrobił sobie skarpetę, po czym wyszedł z niej i przespacerował się 10cm i wlazł w stare miejsce. A mówią, że Szorstniki nie chodzą ;-).

Quadri wyciągnięty z pompy w 2/3, ale żyje i chyba się zregenerował. Już nawet dostał krewetkę. Szorstnik jeszcze nic nie je.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sie wkrecil, to w ten sam dzien zdjalem obudowe I polozylem na skale. Wylazl sam. Jak nie da rady to probuj przedmuchac druga pompa.

Ps. Troche dlugo juz tak jest wkrecony. Napewno pozadnie spuchl. Nikt go nie skubie?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za szybko na ukwiał. W ogóle to młody zbiornik , daj na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.