Skocz do zawartości
lukasz.s4

Krewetki które da się rozmnażać które nie??

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam ile krewetek da się rozmnażać w akwarium z najpopularniejszych krewetek??:

Lysmata amboinensis TAK (długi czas ponad pół roku ale się da)

Lysmata kuekenthali TAK

Rhynchocinetes durbanensis ??

Stenopus hispidus ??

Lysmata debelius ??

Lysmata wurdemanni TAK

Thor amboinensis ??

Teraz pytanie czy pozostałe da się rozmnażać i ile wynosi czas larwalny ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze kolega @nanokaczor sie wypowie bo rozmnaza krewetki wiec wie najlepiej co i jak w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysmata amboinensis TAK (długi czas ponad pół roku ale się da) niby tak, ale udaje się niezwykle rzadko i oznacza pracę przy larwach na pełen etat ;)

Lysmata kuekenthali TAK

Rhynchocinetes durbanensis na 90% tak, ale chyba nikt tego nie powtarza na dużą skalę. kojarzy mi sie jakiś akwarysta z australii który twierdził, że rozmnożył je z sukcesem. poszukaj na marinebreeder.

Stenopus hispidus Nie słyszałem , żeby ktoś rozmnożył, podobno trudniejsze niz l.amboinensis mimo , że okres larwarlny to tylko 2 miesiace, trzeba by pogooglować, ale coś mi się kołacze, że to nie są hermafrodydty jak inne krewetki, czyli trzeba najpierw zestawic parkę do rozrodu.

Lysmata debelius TAK

Lysmata wurdemanni TAK

Thor amboinensis TAK


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozmnożenia np. kuekenthali/wurdemanni wystarczy tylko hodowla fito/wrotki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysmata amboinensis TAK (długi czas ponad pół roku ale się da) niby tak, ale udaje się niezwykle rzadko i oznacza pracę przy larwach na pełen etat ;)

Lysmata kuekenthali TAK

Rhynchocinetes durbanensis na 90% tak, ale chyba nikt tego nie powtarza na dużą skalę. kojarzy mi sie jakiś akwarysta z australii który twierdził, że rozmnożył je z sukcesem. poszukaj na marinebreeder.

Stenopus hispidus Nie słyszałem , żeby ktoś rozmnożył, podobno trudniejsze niz l.amboinensis mimo , że okres larwarlny to tylko 2 miesiace, trzeba by pogooglować, ale coś mi się kołacze, że to nie są hermafrodydty jak inne krewetki, czyli trzeba najpierw zestawic parkę do rozrodu.

Lysmata debelius TAK

Lysmata wurdemanni TAK

Thor amboinensis TAK

O wielkie dzięki za info też tak myślałem że tak to wygląda :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Da się rozmnażać prawie wszystkie krewetki spotykane w handlu. Wyjątkiem są krewetki boksujące.

Podobnie jest z rybami. W warunkach sztucznych da się rozmnożyć prawie wszystkie gatunki ryb spotykane w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetki typu lysmata mają narządy płciowe żeńskie i męskie stąd pytanie czy wystarczy jedna krewetka czy do rozrodu muszą być co najmniej dwie??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zazwyczaj nawet orgazgmy hermafrodyty starają się rozmnażać krzyżowo i wymieniać materiał genetyczny gdyż inaczej prowadziłoby to do degeneracji gatunku i są wymagane 2 osobniki. Od tej reguły są wyjątki ale raczej nieliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba pamiętać, że wpływ na rozmnażanie ma za***isty szereg czynników, więc nie nastawiaj się, że wrzucisz dwie krewety, zalejesz zupą, i po chwili zaczną się pruć jak góralskie swetry... często to droga przez mękę - a czasem możesz mieć 10szt., waruny super, a one nie będą miały ochoty się bzykać i już... :-(


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.