Skocz do zawartości
mariusz21lp

Bulgotanie spływu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Już jakiś czas jestem na forum i studiuje różne tematy. Poskładałem sobie sprzęt i chce wystartować, ale mam problem. Może zacznę od tego co już posiadam. A więc akwarium o wymiarach 60x50x40 + sump 60l, hydraulika na rurach 32, stelaż drewniany i obicie z płyt. Grzałka jagera 100W, lampa led 120W, pompa powrotna Tunze 1073.00, 2 x JVP 101 (3000 l). Po odpaleniu zestawu na zwykłej wodzie zauważyłem że spływ strasznie siorpie. Niby przy zakręconym zaworze prawie na maksa coś przycichło ale mało. Co robię nie tak? Dodam że sitko spływu jest wykonane własnoręcznie, nie prze zemnie a przez poprzedniego właściciela. Musze chyba kupić nowe. Proszę o porady. Zamieszczam filmik.

http://youtu.be/M0y0RvwDV-s


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieś poziom wody w kominie pod sam grzebień :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakręcić zawór jeszcze mocniej? Obawiam się że zamkne go całkowicie.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lamerskie pytanie, ale czy rewizja jest ścięta pod kątem i zawór wyregulowany tak, żeby tylko minimalnie woda do niej wpadała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Jak koledzy piszą, rewizje utnij pod kątem 45* ~5cm poniżej krawędzi spływu. Zawór skęć tak aby woda delikatnie spływała rewizją.

Sitko nic nie zmieni, zostaw aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór zaworem, rewizja rewizją, ale ta hydraulika ? Przy takim baniaki rury 32 ???

Wcale się nie dziwie że zawór prawie zamknięty. I tu masz odpowiedź.

Poziom w kominie musi być na poziomie grzebienia, sitko musi być całe zalane. Rewizja tak ustawiona ( wysokość ) żeby dolna krawęć ścięcia była na takim poziomie na jakim ma być woda - czyli na poziomie grzebienia, a raczej jego rowka.

Tyle i miłej zabawy z zaworem - nie jest to proste dobrze wyregulować.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór zakręciłem jak tylko mogłem, przynajmniej tak mi się wydaje. Zauważyłem wtedy że woda się podnosiła w kominie, co oznaczało że nie przelatuje. Co do rewizji to jest ścięta pod kątem, ale jest powyżej głównego spływu, woda do niej nie dochodzi.

Yarcio. Taką hydraulikę dostałem razem z akwa i jej nie zmieniałem, myślałem że będzie chodzić. Wątpię czy uda mi się to wyregulować.

Edytowane przez mariusz21lp (wyświetl historię edycji)

502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnies wode do gory grzebienia i to wystarczy....


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się. Słychać tylko delikatne przelewanie na dole, ale to załatwię sposobem opisanym w innym temacie, czyli zrobie coś w rodzaju syfonu. A wracając do reszty to wydaje mi się że moja pompa ma za małą wydajność i stąd te problemy również.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Przy pompie NJ3000 spływ 25 mam skręcony do połowy.

Dodatkowo mam pływaczek na sicie spływu który dodatkowo stabilizuje poziom wody w kominie i zapobiega siorbaniu.

EDYTA:

No i ta pompa to ledwo tłoczy wodę, chyba że pompa jest przykręcona i nie tłoczy pełną mocą.

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie jest niczym przytłoczona, leci z pełną mocą. Myślę o zakupie Red Devila 2000, powinna być lepsza. Co do tego pływaka fajny pomysł, ale ja najpierw pokombinuje z tym syfonem. Zobaczymy co wyjdzie. Swoją drogą chętnie bym założył mniejszą hydraulikę, ale skoro taka już była to nic nie ruszałem.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym że masz pompę o małej wydajności przy dużej średnicy hydrauliki. Będzie bardzo trudno na takim dużym zaworze ustawi odpowiedni przepływ ale życzę powodzenia.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.