Skocz do zawartości
dawidmNS

Entacmaea quadricolor vs krewetki czyszczace

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam entacmaea quadricolor, ladny okaz, tam gdzie posadzilem tam siedzi i ladnie rosnie.

Mam tez 2 krewetki czyszczace mlode sztuki ktore nie daja mu spokoju. Kilka razy dziennie mecza go, tak ze caly sie chowa, kawalek cofna sie w tyl w skale, dalej raczej sie nie zmiesci lub mu pasuje juz. Mam tez 3 blazny ktore nie interesuja sie nim wogule. Ukwial sie pompuje i rosnie, ale jednak wolalbym by nie musial sie stresowac przez te dwie krewetki.

Myslalem nad zakupem kraba porcelanowego, czy on by chronil ukwial przed krewetkami by daly mu spokoj? Macie jakies inne pomysly? Czy moze znalazienie blaznow ktore sie nim zainteresuja?

Dzieki

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo już go masz? Wydaje się, ze błazny w końcu powinny załapać.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolo 3-4 tygodnie mysle ze juz jakos minelo. Wogule zainteresowane nie sa, nie podplywaja tylko trzymaja sie lewej strony akwarium.

Czasem widzialem ze moze kilka razy otarly sie o ricordea bo mam ladne duze okazy ale to tyle.

Edytowane przez dawidmNS (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bałzenki dobiorą się w pary czyli będzie samica to i błazenki się zadomowią w ukwiale co do krewetek to niestety one już tak mają że próbują wyjadać wszystko to co on łapie ale to normalne u mnie też tak było


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 quadri para dorodnych błaznów i zero zainteresowania ukwiałem od roku . Totalne zero .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo błazny to są symbiotyczne ale względem heteractis a nie Quadricolorów ;)

Czyli to jest tak jakbyś zamiast parasola podczas ulewy miał do dyspozycji torbę foliową... da się, ale czy to jest to?

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie siedzą od pomppoczątku w quadricolorze. Nie ma reguły

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neopetrolisthes oshimai obronie ukwiał przed krewetkami czyszczącymi, błazenki nie od razu się zadomowią ja kupiłem ukwiał jak zaczęły się obcierać o koralowce... wtedy też zaczęło być widać różnicę między samcem a samicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neopetrolisthes oshimai obronie ukwiał przed krewetkami czyszczącymi, błazenki nie od razu się zadomowią ja kupiłem ukwiał jak zaczęły się obcierać o koralowce... wtedy też zaczęło być widać różnicę między samcem a samicą...

Czyli warto kupic tego krabika? Chociazby do czasu az blazny nie zainteresuja sie ukwialem. Bo krewetki mu spokoju nie daja, juz i tak sporo sie schowal w skale przed nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.