Skocz do zawartości
Marcin1982

Coś dla fanów hokeja

Rekomendowane odpowiedzi

Są jacyś fani hokeja na forum ??

Jeśli są ,to zobaczcie jakie talenty rodzą się w Czechach:

Chłopak ma 19 lat i jest absolutną sensacją pierwszych meczy tegorocznej NHL. To jest jego 3 mecz w lidze a robi rzeczy , których nie powstydziliby się Crosby i Ovechkin.

Taka refleksja mnie nachodzi: w malutkich Czechach rodzi się masa światowej klasy hokeistów,a u nas nie ma ani hokeistów, ani piłkarzy, ani żadnych sportowców o światowej sławie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowite!

sam nie jestem fanem hokeja, ale z racji wielu znajomych związanych z 3 klubami (Unia Oświęcim, Cracovia Kraków i Podhale Nowy Targ) wiem z jakimi problemami zmaga się ta dyscyplina w Polsce. Pomijając układy leśnych dziadów w naszym kraju trzeba zmienić system szkoleniowy i stawiać na równomierny rozwój zawodnika, a nie na kręcenie wyników w danych kategoriach wiekowych. I druga ciekawostka: za sprzęt, zgrupowania, niemal za wszystko pokrywają ze swojej kieszeni rodzice młodych zawodników. To tak w skrócie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a ja myślałem,że chodzisz na mecze Unii :)

Polski hokej to całkowite średniowiecze ,jeszcze bardziej zacofane niż polska piłka, ale przynajmniej za oceanem jest na co popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham sam jeździć na łyżwach

ale w Polsce to mnie nie interesuje ta dyscyplina

bo ile drużyn w naszej lidze potrafi zamknąć zamek :D ?

Na mecze chodzę towarzysko i nie jestem kibicem Unii, choć jako lokalny patriota moglbym byc sponsorem tylko druzyny z Oświęcimia.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem na Polonię Bytom :-)

Niestety chłopaki to amatorzy a nie zawodowcy - na codzień żyją z innej "pracy" i trudno to wszystko pogodzić.

Smyropad


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja mnie nachodzi: w malutkich Czechach rodzi się masa światowej klasy hokeistów,a u nas nie ma ani hokeistów, ani piłkarzy, ani żadnych sportowców o światowej sławie.

Co do tematu hokejowego to także lubię jeździć na łyżwach, i z chęcią patrzyłbym na NHL ale to jakoś umyka, a we wiadomościach sportowych to podają ostatnią wiśnię - kto zdobył puchar Stanleya.

A co do "żadnych sportowców o światowej sławie" to jest nieporozumienie. Włoszczowska, Radwańskie, Małysz był, kilku lekkoatletów, kilku w sportach motorowych - Kubica, Hołek, Gollob, Hampel, i ktoś tam w motocrossie chyba.

Nie mamy zespołów, drużyn zespołowych bo Polacy to chyba taki naród że się każdy żre ze sobą, co zresztą widać nawet w słonowodnym światku. Zawodnicy jak zawodnicy, ale są jeszcze "kuluary"


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja muszę się dołączyć do rozmowy ponieważ ja nie wyobrażam sobie życia bez hokeja w moim mieście :) Chodzę na GKS od małego i jestem na trybunach co mecz :p Jakbym urodził się jeszcze raz to na pewno teraz trenowałbym hokej a nie przez 15 lat grałęm w piłkę nożna :) jedynie co mnie jeszcze cieszy to to że mam 4 letniego syna którego na 1000% zaczynam przygotowywać do trenowania :p Sorki za te głupoty co napisałem ale mnie puściło heheh i w końcu ktoś coś o hokeju pisze :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie jest tak źle ale zwykle to nie są sporty b. popularne. kto tutaj wie kim jest Sebastian Kawa? Tadeusz Błażusiak? Jerzy Makula? Nieżyjący Wacław Nycz? Krzysztof Wieczorek? Janusz Darocha? Są dyscypliny sportowe gdzie na słowo Poland innym reprezentacjom się odechciewa:) Ale nie są to sporty popularne niestety:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a myślałem,że tylko ja siedzę po nocach :)

Rafał, ja wiem, że mamy Kowalczyk, mieliśmy Małysza, mamy kilku świetnych lekkoatletów,ale w sumie są to ludzie o sławie naszej krajowej i ewentualnie jeszcze kilka krajów europejskich. Sporty drużynowe od lat leżą na pysku, od czasu do czasu jakiś wyskok zdarzy się w siatkówce czy piłce ręcznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, ze Małysza nadal mamy - on w tych rajdach terenowych naprawdę ma przyszłość. ma nazwisko - więc ze sponsorami będzie łatwiej ale chłopak daje radę. Podobnie Rafał Sonik czy Czachor z Dąbrowskim. To już jest pierwsza liga, może jeszcze nie ekstraklasa ale zawsze. A drużynowe - cóż, nie wychodzą nam bo my jako naród słabo działamy w grupie. Ot co:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jesteśmy przy nazwiskach to wymienię pana Sołowowa, rajdowca i biznesmena, który kupił część zakładów chemicznych (obecna nazwa Synthos) i odmówił wsparcia dla oświęcimskiego hokeja, którego sukcesy, życie społeczne było możliwe dzięki dotacji od zakładów chemicznych. Sołowow woli sponsorować sam siebie. Klub przetrwał tylko dzięki determinacji kibiców zanim trafił się sponsor strategiczny w postaci firmy Aksam. Nie podoba mi sie bardzo zarządzanie większości polskimi klubami i krótkowzroczność zarządów, nastawionych w pierwszej kolejnosci na wynik, a nie na stabilizację. Poruszam się między ludźmi, dla których hokej to całe życie. Pragnę by wszystkie drużyny hokejowe w Polsce mogły istnieć i trwać bo ma to głębokie społeczne znaczenie, zwłaszcza dla małych społeczności jak Oświęcim, Tychy, Janów, czy Jastrzębie. Hokej w Polsce obecnie walczy o przetrwanie. Nielicznym wyjątkiem jest Kraków. Gdy Comarch przejął Cracovię i zajął się sekcją hokeja w 2003 r. przeznaczył rocznie 10% kwoty jaka dawał na piłkę nożną. To wystarczyło by już po trzech lata reaktywowana druzyna Pasów wywalczyła w sezonie 2005/2006 Mistrza Polski. Skoro to takie łatwe to profesor Filipiak podwyższył poprzeczkę, obniżając budżet sekcji hokeja. Mało kto poważnie traktuje niestety tą dyscyplinę. Obecnie kibice hokeja bardziej muszą martwić się nie tym kogo lubią lub nie, tylko czy ich klub przetrwa i będzie miał z kim rywalizować. Także wszyscy fani hokeja trzymajcie sie!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma zainteresowania hokejem ze strony kibiców, mało ludzi się tym interesuje , a szkoda bo w wersji NHL jest to piekielnie szybki i wciągający sport.

Niedługo igrzyska w Soczi, polecam wszystkim oglądać mecze hokeja, będą pewnie o ludzkiej porze a nie w środku nocy :) będą grały praktycznie wszystkie gwiazdy NHL i KHL.

U nas swego czasu było trochę większe zainteresowanie tym sportem, gdy Czerkawski grał w klubach NHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.