Skocz do zawartości
Siwy

Mandaryn popelnil samobójstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy ta rybka wyskakuje sama z akwarium?.Kurde nie bylo mnie w domu tylko jeden dzien i przyjezdzam patrze a mandaryn lezy na podlodze wysuszony


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pierwszy wypadek z tą rybą o jakim słyszałem, babki czy inne to tak, ale mandaryn...tylko współczuć koledze

może go coś ganiało po zbiorniku?

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mam pojecia co sie stalo z tym ganianiem to chyba raczej nie bo siedzial w akwa juz 4 dni i plywal sobie i nikt go nie zaczepial (moze mu sie nie podobalo i chcial sie wyprowadzic)kurde szkoda mi tej rybki taka ladna byla.

I odrazu jeszcze jedno pytanie aby nie zasmiecac forum.Powiedzcie mi ile razy krewetka ma wylinke bo moja jakies 3 tygodnie temu miala i teraz tez czy to jest normalne ?


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie inne ale nie mandaryn :( masz chyba pierwszy przypadek mandaryna samobojcy

predzej go jakas dobrze pogonila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wylinki to norma, raz na 2tyg też norma, o ile to jest lysmata, jak inne nie wiem, ale bym się nie przejmował

poczytałem o mandarynach: normalnie podpływają pod powierzchnię jeśli żyją w parach i składają ikre

może napisz co tam masz w baniaku? a moze masz jakąś skałkę blisko powierzchni i się manadaryn zagonił za żarciem?

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwukrotnie w początkowym okresie mandaryn przeskoczył przez grzebień przelewowy i wpadł przez kratkę pomiędzy biokulki na dno komina. Robił to w nocy, a rano na szczęście przypadkowo go zauważałem, bo akurat siedział przy szybie. Teraz nie robi takich numerów, ale na początku wypływał też nagle pod powierzchnię i przemieszczał się swobodnie z prądem wody, w ogóle nie kontrolując pływania. Robił te numery kilka razy w ciągu kilku pierwszych miesięcy.

Teraz już jest "normalny".


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak z obsady to mam

1.Amphiprion ocellaris 2 szt

2.Zebrasoma flavescens 1 szt

3.Centropyge loriculs 1 szt

4.Chrysiptera parasema 2 szt

5.Labroides dimidiatus 1 szt

6.Ryba pudelko Ostracion cubicus 1 szt

7.Pokolec podobny do Hepatusa tylko jest szary i wargi ma niebieskie no i babke oraz slizga

2 rozgwiazdy piaskowe, wezowidlo i krewetka Stenopus hispidus

to jest cala moja obsada


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde skalke tez nie mam za wysoko ulozonej bo w najwyzszym miejscu do powierzchni wody jest ok 10 cm


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to proponuje przeniść topic do Archiwum-X :wink może jakaś mądra głowa coś jutro wymyśli,

a tak off-topic:

jak Ci się "pudełko" sprawuje w akwarium rafowym(?) ? Bo ja słyszałem, że do rafowych to się średnio nadaje.

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze ta rybka oprocz slizga jest moja ulubiona narazie nie zauwazylem aby skubala koralowce.Jest spokojna wobec innych mieszkancow i nawet jak wkladam palec do akwa to podplywa i czasem daje sie poglaskac.

Wracajac jeszcze do mandaryna to na poczatku podejzewalem mojego papuga bo skubany siedzi na akwarium i patrzy co tam plywa ( czasami zdarzy mu sie nawet poplywac z nimi heh jak mi sie uda to zrobie fotke to sobie zobaczycie akwarium morskie i kąpiaca sie papuge :( ) ale zona jak wychodzila to go zamknela wiec to napewno nie byl on.Moze faktycznie cos go pogonilo i wyskoczyl


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIEM! To ptasia grypa od twojego papuga wyciągnęła mandaryna z akwa i w agonii zdechł w locie :( Ciesz się że nie przeniosło się na inne ryby.

a ten "Pokolec podobny do Hepatusa tylko jest szary i wargi ma niebieskie" to naso vlamingii


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety też z przykrością muszę się wpisać to tego grona mandarynów samobójców, pechowo ostatnio spadła osłonka z pompy Tunze i po 4 latach mandaryn podpłynał nagle do góry i...... zobaczyłem tylko biały "pył" wylatujący z pompy :(.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman Rożek to wiesz ze sie nie meczyl, bo mandaryn siwego zginol w wielkich meczarniach duszac sie na podlodze.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew: tak jak pisałem, mandaryn w czasie amorów podpływa pod powierzchnię wody i jest to jego normalnie opisywany zwyczaj.

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Siwy Twoj jest drogim przypadkiem:)

Moj 1szy wyskoczyl jakis moze tydz. po wposzczeniu do akwa i tez kazdy sie dziwil:D

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chociaz sie wszystko wyjasnilo.Wielkie dzieki za zainteresowanie


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...coś w tych rybach jest takiego, że niby już kiedyś, kiedyś jedna wyszła na ląd i ewolucja potoczyła się dalej...i one chyba w dalszym ciągu mają w genach to wyskakiwanie z wody...:( Moje błazny co jakiś czas znajduję w panelu, a znależć się tam mogą tylko drogą lotniczą. Podobnie w słodkowodnym zbrojnik nie raz już odbił się od pokrywy 5cm nad taflą wody, dlatego idea otwartych zbiorników jest dość ryzykowna nawet przy rybach wydawałoby się przydennych...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.