Skocz do zawartości
vipserek

Jak przetransportować ryby z Francji.

Rekomendowane odpowiedzi

Jade na południe Francji. Mozecie mi powiedzieć czy ryby przezyja gdzies 24-27 godzin w samochodzie. Moj przyjaciel ma w dobrej cenie do sprzedania mi Acanthurus Sohal, pygoplites diacanthus, Ctenochaetus hawaiiensis, i może jakieś jeszcze dwie rybki. Jakieś sobie zostawię a resztę chce tanio sprzedać. Tylko pytanie czy mi to nie zdechnie przez tyle godzin, będą pojedynczo zapakowane.

Czekam na jakieś podpowiedzi.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że da radę. Styrobox. Zapas wody na podmianę. Brzęczyk by to napowietrzyć co jakiś czas.

Zależy ile będzie trwała podróż.

Kuzyn mój wiózł Dyskowce z PL do Grecji. Przeżyły wszystkie.

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazna role odgrywa tlen przy takim dlugim transporcie

jesli masz mozliwosc wypełnić na miejscu worki tlenem z butli

to spokojnie zapakuj ryby do odpowiednio proporcjonalnych wielkosci worków do ich pasażerów

wkładaj w boxy i ruszaj w drogę


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wziac z polski butle z tlenem ? czy tez zatrzymywać sie co jakiś czas i otwierać worki ? Mam 2400 km

Edytowane przez vipserek (wyświetl historię edycji)

[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty tlen jest gazem dość agresywnym... ale może faktycznie tak się robi, nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekam na dalsze rady gdyż wyjazd jutro pojutrze. A nie chce kasy zmarnować.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzynowi pomagał pakować ryby gość z

Aqua-tech. Do worków pompowali z butli jakiś gaz,raczej tlen. Zresztą jak u gościa z Aqua-tech brałem Skalary też tak robił. Ale czy to sprawdzi się w morskiej wodzie - nie wiem. Zadzwoń,zapytaj.

Ja myślałem raczej o brzęczyku - zatrzymać się co jakiś czas,podmienić trochę wody,włożyć kostkę i napowietrznyć. Są nawet brzęczyki na 12V... Problemem może być wtedy jednak utrzymanie stałej w miarę temperatury....

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc sa jakies kapsulki ktore oddaja powoli tlen do wody. Tyle tylko gdzies kiedys slyszalem.

Wysłane z mojego GT-B7510


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Pakuj ryby osobno, każda w osobny worek. W przypadku padu ryby rozkład zaczyna się bardzo szybko i potrafi wykończyć resztę w worku.

- Worki podwójne. Worek kosztuje grosze a w przypadku pęknięcia ratuje rybę.

-Tlen: Może być medyczny, może być techniczny. Nie używa się go tylko w przypadku ryb które korzystają z powietrza atmosferycznego (w słodkim kirysy, labiryntowce, niektóre zbrojnikowate"

-Nie karm ryb dwa dni przed transportem.

-Nie otwieraj boxa w czasie podróży (aby zerknąć czy wsio ok) Zestresujesz ryby i tyle z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady a co do tego tlenu w kapsułkach tez coś słyszałem jadę po gdańsku gdzieś ich poszukać.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie zajmuję się przewożeniem zwierzaków, ale są środki wiążące amoniaki, czyli neutralizujące kupy ryb w worku np produkt stop ammo prodibio był - to mozesz o cos takiego dopytać


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś przywoziłem ryby do zoologicznego (nie po dwie sztuki, tylko po 30 ) to dodawało się tabletki, które w połączeniu z wodą (ale słodką) wydzielały tlen. Nie wiem czy tak samo to będzie działać z morskimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwie się to OxyTabs firmy JBL i nie używałbym tego. Bałbym się ;)

Jeżeli gość ma tlen w butli pakuj tym i nic więcej nie dawaj. Jeżeli nie to poszukaj w okolicy.

Co do środków usuwających amoniak też bym w to się nie bawił: głodówka przed transportem jest sprawdzona. Wysyłamy ryby w trasy 28-60h i ilość padów jest liczona w promilach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj żadnych tabletek (kiedyś nimi załatwiłem sobie ryby w transporcie) , ryby do worków (podwójnych) każda osobno , napełnij worki tak,żeby było sporo miejsca na powietrze , w to miejsce tlen i styrobox . i ju ;) nic się nie bój przeżyją ( niech kolega nie karmi 1-2 dni przed ) powodzenia i pokaż nowe nabytki jak już się zadomowią ! :)

ale czekaj,czekaj ! sohala i resztę do 200 l??????? chyba żartujesz ?????

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek dobrze prawi, żadnych tabletek, czysty tlen w za dużym stężeniu jest toksyczny, to raz, a dwa jak dobierzesz odpowiednią dawkę do ilości wody w worku...duży wór, tlen, w box i jazda...

ps. ale takie ryby do takiego litrażu to przegięcie...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bierzesz ryby z morza to jest to zabronione...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie do 450 L. Dzięki koledzy za rady Jeszcze raz wielkie dzięki. Mam nadzieje ze dowioze bo troche szkoda kasy :) chodz i tak polowe ceny one mnie kosztują bo on coś zmienia i nie chce ich. A przy okazji wycieczka sie przyspieszyła.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojej obawy, mieszkamy w Polsce większość ryb jest importowanych z drugiego końca świata więc taka droga dla nich to nie jest problem, są środki które można podawać rybą na czas transportu. Podajże ProDibio miał kiedyś ampułki na czas transportu... ale jak to działa to nie wiem...


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Śródziemnym morzu chyba nie ma takich ryb.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabi

Robie to pierwszy raz moze z ta moje obawy. i troche kasy wyjdzie a nie chce pozniej zeby sprawdzilo sie polscie przyslowie " madry polak po szkodzie '' :)

darekkukuz

Zobacze jakie rozmiary mowil ze male sa, jak bedzie cos duzego to niestety ale sprzedam, bo nie bede rybek meczyl a u kogos beda mialy lepiej.

Edytowane przez vipserek (wyświetl historię edycji)

[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bierzesz ryby z morza to jest to zabronione...

jakby w morzu francuskim były takie ryby, to baniaki by nam pękały w szwach :D zabronione czy nie :D

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby w morzu francuskim były takie ryby, to baniaki by nam pękały w szwach :D zabronione czy nie :D

A jak by w morzu bałtyckim by to bylo :)

[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vipserek chce zauważyć , że po pierwsze dyskowce lepiej znoszą transport na tlenie niż pokolce. Wiec dla pokolcow używa się tej samej proporcji co dla plaszczek i glonojadow 70% powietrza atmosferycznego i 30% tlenu z butli. Po 2 jak twój kolega niebedzie karmil ryb na 2 dni przed transportem to lepiej zniosa transport. Tak się robi na całym świecie w firmach importowych. Maja wtedy mniejsze zapotrzebowanie na tlen no i co ważniejsze niebrudza wody. Po 3 w większości krajów europy na przewozów butli z tlenem musisz mieć specialny stojak inaczej grzywna wynosi od 500 euro w Niemczech do 2000 euro w Szwecji. Myślę , że butle z tlenem maja w każdym sklepie zoo we francji u nich jest to wymuszone przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Sohala to zbiornik 1000l potrzebny,a nie 450l.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.