Skocz do zawartości
natalia83

pogrom korali po zastosowaniu EXODINu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Bibik >> Adsorbuje. Absorpcja miedzi przez ciało stałe w warunkach ciśnienia i temperatury i/lub bez "obecności" plazmy jakie panują w akwarium nie jest możliwa zarówno ze względu na kinetykę jak i termodynamikę.

Zresztą producent sam pisze że jest to adsorbent.

http://www.seachem.com/Products/product_pages/CupriSorb.html

Cuprisorb nie usuwa tylko miedzi ale też inne "metale".

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to wszystko to raz wygląda?jest jakaś poprawa?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natalia,

jesli uda Ci sie doprowadzic akwarium do porzadku, to 23-go grudnia, jadac przez Kolbaskowo na Gdansk, moge Ci przed hotelem "Panorama" przekazac nieodplatnie ze 3 szczepki.

Trzymaj sie i juz nie bierz ryb na przechowanie, nawet od znajomych, jesli nie masz kwarantanny. To zle pojeta uczynnosc i dobroc. :chris:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty Mikołaj istnieje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:fish:

Natalia hodowala korale od szczepek, tez te moje. Miala dobre wyniki, to zobowiazuje :santa:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Staszku, bardzo Ci dziękuję, ale nie jestem jeszcze gotowa na jakikolwiek restart. Psychika mi strasznie siadła po tym wydarzeniu, tym bardziej, że nie spodziewałam się takiego pogromu, padło mi ponad 60 rodzajów różnych korali z czego te pierwsze właśnie od Ciebie. Wielkości piłek siatkowych po prawie dwóch latach życia u mnie. Teraz za każdym razem jak wyjdę na balkon na papierosa to patrzę na miski na pranie wypęłnione po brzegi martwymi koralami a i tak nie mam siły ich wyrzucić. I tak się wietrzą :(

Jeśli chodzi o przechowywanie rybek to była strasznie droga lekcja, mam dobrze dobraną obsadę która się świetnie dogaduje, jest oswojona i pozwala się dotykać, już nie dam się skusić na ładną rybkę. Tomek rozważa obsadzenie skały sztucznymi koralami, ale ja chyba wolałabym już same ryby :)

Narazie walczę o moje rybulki, i tfu, tfu odpukać żadnych zgonów narazie. Stosuję się do rady akvariusa i podaję formisol zooleku, krewety, slimaki i inne robaki mają się dobrze. Ryby wyglądają coraz lepiej, hapatus powoli gubi kropki, helmon- to tak na dwoje babka wróżyła, ale jestem dobrej mysli, bo ładnie je i odzyskał humor :) Wieczorem zrobię zdjęcie i pokażę Wam coś ciekawego bo z koralami umarła też lwia część glonów, nawet na algeascraber, co wydaje mi się dosyć dziwne. Wrzucę zdjęcie dla porównania przed i po.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo się ciesze że idzie ku dobremu :clap:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście kochani :) naprawdę, nie spodziewałam się takiej reakcji. Przywracacie mi wiarę w ludzi :D Narazie próbuję opanować potop, woda to kibel, ale to dlatego, że od prawie tygodnia odpieniacz skręcony na maxa, nic nie wywala a leki wlewane wg. zaleceń. Wydaje mi się, że większość ryb jest prawie wyleczona z ospy, martwi mnie paganella bo straciła lekko kolor i łuski ma jakby postrzępione czy nastroszone i u helmona na ogonie obserwuję takie maleńkie drobne kropki, to nie ospa, bo nie są to kulki. Nie wiem co to (tzn. wiem ale oszukuję się, że nie wiem. Może jak udam że nie widzę to same dadzą sobie z tym świnstwem radę?). Dzisiaj ostatnia dawka, jutro duża podmiana wody. Póki co wyłączyłam pompy do ballinga, bo tych kilka montipor, które ledwo zipią raczej nie pobierają nic w tej chwili. NO3 podskoczyło do 5mg/l PO4 0,08 czyli nie za wesoło.

Widzę, że z rybami powoli coraz lepiej i zaczyna mi się chcieć :D Zanim cokolwiek z korali wpadnie do szkła, najpierw zlikwiduję glony :) Takie mam założenie. A jak się nie uda w nowym domu w czerwcu stanie 1000l tylko dla ryb. KONIEC KROPKA!!!

Ps. na zdjęciach chciałam Wam pokazać że wraz z koralami padły glony, co ciekawe glony powoli już się odradzają, bez korali będzie mi łatwiej z nimi walczyć.

post-13817-0-46288200-1382972764_thumb.jpg

post-13817-0-70668400-1382972778_thumb.jpg

post-13817-0-28955400-1382972792_thumb.jpg

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh bardzo mi przykro z powodu Twojego zbiornika. Mi przydarzyło się to dwa lata temu tylko u mnie padły wszystkie rybki i krewetki. Akwarium zachowywało się tak jakby porażono je prądem.

Miałma te same glony. Mi pomogło lanie samej wódki. Co prawda zajęło mi to dwa miesiące ale teraz nie mam już tego paskudztwa.

Życzę powodzenia, uszy do góry :)

Edytowane przez edytabv (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu, prawie dwa miesiące, ale powiem Wam jedno VICTORIA!!! Wszystkie ryby uratowane, nawet royal dottyback, na której postawiłam już krzyżyk, bo po ospie jeszcze dostała oodinum i nie miała siły już walczyć. Kuracja była długa, prawie dwa tygodnie, dokładne stosowanie się do rad Akvariusa i cała obsada została uratowania :) jakiś tydzień po kuracji padła pierwsza dolabella, chwilę pózniej druga i trzecia. Niestety liczyłam się z tym, że bez strat się nie obejdzie. Jednak żyją wszystkie krewetki, wężowidło, rurówki i inne robaki, ślimaki :)

Glonom się jednak poddałam, wogole odechciało mi się tego akwarium, jedyne co robiłam to karmiłam ryby. Więc stery przejął Tomek, wywalił piasek, 80% skały, do tego codzienne podawanie atramentu, no3po4x, ciągle chodzi uv, i jeszcze kilka innych rzeczy których nie wiem. Efektem tego glony ustępują, powoli i metodycznie :) kolorki montipor całkiem, całkiem. Teraz muszę wrzucić kilka cukierków żeby zacząć od nowa i żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to same dobre wiadomosci,nic tylko pogratulowac determinacji :).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłacze się do tematu bo mnie on też zaczoł dotyczyć mianowicie, jakiś czas temu na jednym błazenku pojawiły się kropki, zaczął podpływać do krewetki czyszczacej, do dotorka, zaczął mieć postrzepione płety- nic tylko ospa. W sklepie doradzono mi zakup exodinu i zastosowanie go w zbiorniku ogólnym,zrobiłem tak właśnie . Dawkowanie w pierwszyn, trzecim, piątym i siódmym dniu kuracji. Dawka startowa podałem i wszystko było ok, nawet błazenek jakby lepiej się zachowyłał. Problem zaczął się po podaniu drugiej dawki,wszystkie LPSY, ksenie, grzybki przestały się pompować, więc zaraz zaprzstałem używać w\w specyfiku, podmieniłem po 10%wody dwukrotnie odpaliłem ponownie odpieniacz, włożyłem węgiel. I d*pa LPSY bardzo marne, ksenie i grzybki też.Owy preparat nie posiada w swoim składzie miedzi i jest niby bezpieczny dla korali. Pomóżcie mi co mam zrobić aby odratować moje koralowce. Parametry wody ok.po4-0,0 no2 0,0 zasolenie 1023, ph ok 8, tww 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz i wegiel masz. Mozesz zwiekszyc podmiany. Poza tym podziekowac w sklepie za rade i po prostu czekac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wegiel jest odpieniacz też chodzi . Qr.a już nigdy się niedam podpuścić. Piszą wszędzie uv przez dwa tyg, i wyższa temperatura. To najleprze lekarstwo na ospę. Ech człowiek uczy się przez całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co cię pokusiło żeby do ogólnego zbiornika dawac leki zamiast odłowic chorego zwierzaka


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie tak miałem zrobić tylko w sklepie nie mieli leku który bym zastosował tylko odławiajac rybę i zastosowałbym w innym akwarium. Mieli bezpieczny który można zastosować w ogólnym ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem ten bezpieczny zastosować poza systemem?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :clap: teraz do przodu


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.