Skocz do zawartości
cyganus

Jak wyciszyć rure

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak wyciszyc rure odplywowa do sumpa,woda która nia plynie strasznie halasuje.Sump jest jakies 50 cm niżej.Macie jakies sposoby na wyciszenie?


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy rurka odpływowa jest zanurzona w wodzie?


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko do polowy,jak zanurze cala to pompa nie nadarza pompowac wody i i tak po chwili jest zanurzona tylko do polowy.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tak tylko do polowy,jak zanurze cala to pompa nie nadarza pompowac wody i i tak po chwili jest zanurzona tylko do polowy"

@Cyganus

Tak bardzo tego nie zrozumialem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy moze od pytan:

Jaka srednica splywu

jaka pompa

czy jest zawor na splywie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec chodzi mi o rure splywowa wody do sumpa ta rura to 40,pompa 2000l/h,natomiast zaworu zadnego nie posiadam,powiedzcie o jaki zawór chodzi?


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej rurce sa w bocznych sciankach jakies dziury?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w sciankach nie ma żadnych dziur,halas powoduje woda która wplywa do niej wraz z powietrzem(odglos jak w kiblu)pomórzcie co z tym zrobić, bylem w sklepie hydraulicznym ale tam nie mają żadnych zaworów.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odglosc siorbania jest wtedy, gdy rura spustowa ma za duza srednice. Musisz ta srednice zmniejszyc, np wstawiajac zawor.

Jesli masz rury plastikowe gamrat fi40 to na splywie musisz wkleic taki zawor:

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_14&products_id=32&osCsid=680de53ed0d98f779212bf38b99e72b8


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zaworu:

1. nie utrzymasz odpowiedniego poziomu wody w kominie (co powoduje już hałas)

2. rura spustowa będzie razem z wodą zabierać powietrze i to jest główna przyczyna hałasu.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zalozyc na nia 2 kolanka 90 stopni i skierowac wlotem w dol. Na gorze wywiercic otwor kilka mm dla odpowietrzenia...

Wlot wody do rury bylby pod woda. Zawsze to troche ciszej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani: wlasnie takiego rozwiazania szukam bo mam problemy z plynna regulacja duroso. jak dobrze ustawie to mi sie po paru dniach ustawienie rozjezdza i znowu zaczyna siorbac.

do pasji mnie to doprowadza.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie cos i jest wlasciwie ciche (no moze troche slychac). Ale wlasciwie to nic nie ustawialem. Zauwazylem, ze tej spadajacej wody nie powinno byc za duzo....Troche zdlawiam moja pompe zwrotna.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak rura ma teraz miezylem jakies 27mm w srodku idzie pioniowo w dul do supma w sumpie jest takie pudelko 15-15-40 na dole jest kratka a na niej gabka potem rura ustawiona jest na 3cm od gabki i pod woda tez 3 cm tylko na dole jesttakie minimalne bulgotanie a na guze jest rura a nania polozona jest kulka plastikowa wczesnie mialem rure tylko i byl taki koszyk i rura byla w wodze bylakatastrofa nieszlo rozmawiac ani telewizor ogladac dopiero na drugi dzien kupile te pudelko imusialemtez rure w akwarium obciac inachodzi redukcja a potem ta kulka i jest cichutko


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harnas dobrze napisal ja tez taki problem mialem na gurze mialem duzy halas jak wode zaciagalo zalozylemredukcje i potem na redukcji polozona kulka jest i super jest chcialem zdjecie dac ale niwychodzi mi cos

a mam jeszcze jedno pytanie gdzie w polsce kupie takie pudelko potrzebuje jeszcze jedno tutaj drogie sa takie 15-15-40 chodzi mi aby woda ktura z odpieniaczy wylatuje troszeczke denerwuje mnie i tez wsadzil bym w pudelko dzieki


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje calkiem inne rozwiazanie sam zreszta je mam. Wywalilem zawor, z plexy wyciolem pasek ktory pasowal do mojej rury splywowej. Nad palnikiem wygiolem go w spirale. Teraz jak woda spada z komina natrafia na ta spirale wychamowywuje swoj ped i delikatnie splywa do sumpa. Posiadam rowniez duruso.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marius masz jakies foto tego??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie tego wszystiego wyciagac, ale wyobraz sobie pasek plexy zwiniety w spirale i wcisniety w rure splywowa tak na cala dlugosc od srubunka do wylotu w sumpie


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariu dzieki wlasnie tak dzisiaj zrobilem wczesniej bulgotalo mi bul bul a po wsadzeniu spirali jest o wiele ciszej woda wolniej splywa ale super jest dzieki


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sie ;)


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.