Skocz do zawartości
clippart

Elektroniczny pomiar Ca

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywa ktos cos takiego?(pinpoint itp.)??


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od niedawn mam miernik reczny Ph i temperatury

kupiony na allegro , fajna sprawa jest bardzo dokladny, w zestawie byly plyny kalobracyjne.

No i najwazniejsze odapdlo mi zastanawianie sie czy kolor w ampulce jest taki jak koleczko na paku czy nie:)

teraz dostaje wynik co do 0,01 i to podstawa

Ps. no to sorki pytanie o Ca a ja tu z Ph :(


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super ,ale interesuje mnie pomiar ilosci wapnia Ca w wodzie:-)


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem taki elektroniczny calcium monitor, ale nie spełniał moich oczekiwań bo był w rodzaju testera, a ja kupując liczyłem na pomiar ciągły Ca. Muszę jednak przyznać , że jest to urządzenie dosyć dokładne.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie bym kupil cos takiego?


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitorek był kupiony w stanach , koszt ok 270$.

W europie też wiem ,że gdzieś widzialem w sklepie internetowym , ale cena pamiętam była ok 240 euro.

jak masz możliwość to lepiej sprowadzić z USA wyjdzie taniej .Jest na baterię więc problem zasilania nie gra roli.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to by mi sie podobalo,nie ma kto z was w tym czasie kogos znajomego w USA?:-))))


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teq :

miernik ph i temp.

http://www.allegro.pl/item94156851_wp1_miernik_pomiar_ph_pen_type_ph_metr.html

też nad takim myślę (albo nad Lajonem), ale najpierw muszę kupić TDS

Ale to chyba nie ten, o ktorym pisal @tomik ? Wspominal o plynach kalibracyjnych a ten jest bez. Warto byloby kupic cos co jest sprawdzone.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o takim, tylko martwi mnie trwalosc takiego urzadenia (brak wymiennej elektrody) Podobno powinien wytrzymac 18 miesiecy. Zakladajace, ze tyle popracuje to i tak bedzie w kosztach lepszej elektrody - wtedy sie oplaca.

Moze ma ktos taki dosc dlugo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle , ze wytrzyma wiecej, elektroda nie pracuje w trybie ciaglym, wiec czas uzytkowy na pewno sie wydluza, na temat tego jak chodzi dluzej nic powiedziec nie moge, bo mam go miesiac, ale jest jak na razie b dokladny. no i dokladnie ta cena ;)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba masz racje, brak pomiaru ciaglego zdecydowanie powinien wydluzyc czas ekspoatacji.. chociaz te 18 miesiecy to podal mi sprzedajcy na allegro podobny miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc zwykly pHmetr z elektroda jonoselektywna,

minus jest taki, ze elektrody sa b. b. drogie ;)

drugi minus to ze reaguje na niektore zwiazki

ale blad mozna wyeliminowac (wyliczyc)


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.equimed.com.pl/site.php?dzial=2&site=13

jak sie tam kliknie to jest cennik,

poza sama elektroda trzeba miec elektrode odniesienia ...


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta cena.....


160x100x60 rogowe, refugium zeolit+aragonit 1:3,AM Turboflotor 5000,2 x Tunze 6100,2 x koralia 4,calcium reaktor,phosex, Oswietlenie 3 x 150W HQI(2x20K+1x21K)+1xATI actinic 80W,1xATI blueplus 80W, chemia coral shop,Tunze osmolator,UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.