Skocz do zawartości
Radzik

czy kamienie dać na dno?

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że są 2 szkoły. Więc proszę o radę czy kamienie dać na dno i do niego przykleić - buduję konstrukcję i posypać trochę piasku koralowego? Czu dużo piasku i na nim budować? A co z odmulaniem,czy spulchnianiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na dno kratke co zapobiegnie ewentualnym peknieciam,

poloz na nia skale a potem przysyp zwirkiem na goras 2cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac kratke z filtra podzwirowego albo plyte plexi co jest nie szkodliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilna jest na pewno , ale z kratka wiaze sie jeden problem zbierajacy sie pod nia syfek wiec jesli skozystasz z kratki pomysl o jakiejs cyrkulacji pod nia zeby go wywalic bo inaczej kratka stanie sie fabryczka azotu

a do spulchniania piasku jest jedno fajne urzadzonko - rozgwiazda piakowa - spulchnia czysci i zamiata

pozdro


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kratki nie stosujesz na cale dno akwa tylko pod skale i nie proponowalbym laczyc ja z pomka cyrkulacyjna bo wiaze sie to z co okolo 2letnia wymiana zwiru gdyz traci on swoje wlasciwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na cale napewno nie,ale proponuje ci male doswiadczenie wrzuc jej kawalek do sumpa i zajzyj tam za miesiac i zobaczysz co miedzy sciankami siedzi, bez cyrkulacji w baniaku siedzi tam wielokrotnie wiecej


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze bedzie zbieral sie tam osad ale nie spowoduje on jakich kolwiek zmian w parametrach wody a za i pod skala nikt zwiru nie rusza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by zabezpieczyć dno płytą z pleksi, która jest od spodu pomalowana białą farbą akrylowa i wklejona na sylikon. Przynajmniej jak piasek odsłoni dno nie będzie zydów. Od bidy biała płyta z polistyrylenu czy jakoś tak.

Pozdrawiam.


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kratke i nie nazekam a parametry sa w normie..

No ale wkoncu kazdy ma swoje zdanie..

Pozdro..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile masz to akwa?

bo u nie po ponad roku padly parametry po bledzie - braku dostatecznego plukania syfu pod skala, alejak masz ochote na experymenty to polecam


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa mam 2lata i zadnych problemow przez ten czas

Jedyne co mi teraz wyskoczylo to dywan z glonow zielonych i brunatnych ale z tego co mi powiedziano i czytalem to mam cyjano..

Jakos to przezyje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko przychodzai odchodza

na szczescie u mnie po okresie dojzewania pojawialy sie bardzo zadko i w amlych ilosciach

na pewno zgina


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te cyjano to jedyny problem jaki mnie spotkal od 2lat

chce troche powiekszyc obsade ryb i korali a niewiem czy to pogorszy sprawe czy tez nie?

@tomik jakie jest Twoje zdanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie zauwazylem ze cujano wiazaly sie ze slaba cyrkulacja i zle rozmieszczona, troche poeksperymentowalem i znikly raz dwa, nie lubia tez wysokieg Kh, odsysanie przynosilo odwrotne skutki, szukalem kiedys w necie z kad i dla czego i co dziwna nikt na to nie potrafi w 100% odpowiedziec.

obsada wieksza , nie potrafie na to odpowiedziec tzn mam teraz nazwijmy to przeludnienie w akwa , rybcie czekaja juz na nowe i nie mam problemu z cyjano.

alejak pisalem wyzej nigdzie nie znalazlem odpowiedzi dla czego,czasami do banika przywleczemy je z czyms i pozniej troche walki nas czeka.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostalo mi tylko uzbroic sie w cierpliwosc, zakasac rekawy i walczyc z ustrojstwem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

chyba tak - ale w watku o cyjano polecali reda - moze on pomoze i przyspieszy ich zgon

zreszta w naszej akwarystycejak nie ta to inna plaga nas dopada:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolkadnie

Co by nie bylo to i tak zawsze cos bedzie:)

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zako

Mysle, ze jednak plexi jest bardziej "higieniczna" od kratki. Rozgwiazdy piaskowe i inne robale tez nie beda musialy uprawiac skokow przez plotki. I ta plexi wykleilbym cale dno bo nigdy nie wiadomo gdzie bede chcial ustawic skale.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zako :

kratki nie stosujesz na cale dno akwa tylko pod skale i nie proponowalbym laczyc ja z pomka cyrkulacyjna bo wiaze sie to z co okolo 2letnia wymiana zwiru gdyz traci on swoje wlasciwosci

Zako rozwiniesz nieco temat? Co takiego się dzieje, że żwir trzeba wymieniać co dwa lata?

Pytam, bo mam kratkę, pompę i trochężwiru też, a mam zamiar jeszcze dosypać.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sesie kratka i pompka mowilem o systemie filtra podzwirowego ktorego nie stosuje sie w awka morskim

gdyz wyplukuje on piach i go natlenia gdzie niema miejsca dla bakteri beztlenowych

piasek z pokruszonych koralowcow traci wtedy swoje wlasciwosci i staje sie zwyklym jalowym piaskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.