Skocz do zawartości
LLS

Akwarium 250x100x90h

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy i koleżanki chciałem was zapytać czy dla zbiornika poniższa ilość światła będzie wystarczająca dla sps.

W koronie będą zamontowane 1 watowe leedy cree .Które będą w profilu aluminiowym . Ma być w sumie 6 lub 8 belek, zależności od zapotrzebowania . W każdej z belek będzie 24 białych+24 niebieskich.Czyli w sumie razem 288 wat. Jak to widzicie ?


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wymiary w milimetrach?

Za dużo światła ;-)


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wymiary w milimetrach?

Za dużo światła ;-)

Tak myślałem ,czyli bez minimum 1 wata na litr się nie obejdzie ? Jaki ilość leedow tutaj była by optymalna ? Zbiornik brutto będzie miał 2250 litrów .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spooooro za mało :D Według mnie podkreślam według mnie żeby za chwile znowu klótni nie było to dla montipor 0,5 w/l i 0,7-0,8 w/l dla bardziej wymagajacych np. acropor.

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej iść przy takich rozmiarach w HQI + T5...powiedzmy 3 x 400W + przynajmniej 4 x 80W T5


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90h to trochę dużo, będziesz miał problem z pracami przy akwarium, 70-75 to wg mnie optimum, i światełka mniej wystarczy :smiling:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś obiło mi się o uszy że 1 wat leed cree to jak 10 wat świetlówki . :D


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek- nie mowie ze bedzie chodzilo na 100% (lampy), ale w moim zbiorniku bedzie 400W w panelach...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś obiło mi się o uszy że 1 wat leed cree to jak 10 wat świetlówki . :D

Fajnie gdyby tak było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 1W w przeliczeniu na 10W....a skąd? Ja mam przy 430l 200W led (działają na maxa) i będzie na pewno 2 x 54W T5 (może 4 x 54W). Może z samych ledów światła dużo, jednak przyrosty nie takie.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie jest dla mnie ,szczęśliwiec mieszka w UK . Co byście powiedzieli na 10 belek po 48 leed + 2x300 QHI ?

Doradzcie jak by tu pogodzić leedy z konwencjonalnym światłem aby nie wyszła za światełko nieprzyzwoita sumka :D ?

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku zdecydowanie za mało przynajmniej 6x 288 na taki litraż


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, a ja myślałem że stawiasz sobie baniak :blushing:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest szansa na niezły poligon dla LED'ów, jakbyś powiesił np. 4 x Maxpect Razor 160W (lub inne, piszę o tych, bo taką mam nad akwarium) to można by zweryfikować sprawność LED przy takiej głębokości


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jednak przy tej głębokości iść w HQI. Instaluj 3 x 400W (może być 6 x 250) i jakieś T5-tki), klient zadowolony i korale porosną jak trawa na wiosne


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, a ja myślałem że stawiasz sobie baniak :blushing:

Na tak głęboką wodę się nie rzucę mam w planach coś sporo mniejszego ,po za tym taką kasę wolałbym zainwestować w firmę . :respect:

Mariusz do HQI już leed nie dawać ? Ja bym wolał ze względu chociażby na ciężar dać 3x400 HQI .8X48 LEED CREE .Będzie hulać ? :D

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOim skromnym zdaniem nie. Jeżeli LED to do T5-ek. Ledy są fajne do wschodów, zachodów i ew. wyciągania kolorów korali ale o przyrostach nie ma co marzyć. Jeżeli ja bym takie akw dla siebie stawiał to tylko HQI i T5.

Jak pisąłem ja mam 200W Led a będzie na pewno 2 x 54 a pewniej 4 x 54W T5. Wschód i po osiągdnięciu max świecnia włączą się T5 i na odwrót.

HQI pięknie spenetruje do dna tak głębokie akwarium. T5 - tki wyciągna kolory i wpłynął na przyrosty, będzie ładnie;


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale co z wagą i grzaniem wody :) ? Pierwotnie zbiornik mial mięć 110 cm wysokości ale ktoś z miejscowych akwarystów w UK wyperswadował to nabywcy :D

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, grzanie przy HQI jest i to nie małe. Albo chłodziarka za niezłą kasę albo wiatraki na czujnik temp + duże parowanie. Złotego środka nie mam. Ale skoro ktoś stawia taki baniak nie będzie oszczędzał na innym sprzęcie.

Myślę że chłodziarka problem rozwiąże. Oczywiście zależy to od wielu czynników tj gdzie akw stoi, temp w mieszkaniu, itp....sam wiesz


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.