Skocz do zawartości
pawelkielce

Jak zrobić oświetlenie z kompaktów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy w budowie oświetlenia do akwarium 64l. Mam zamiar zamontować w koronie 2 żarówki kompaktowe po 36w.Takie jak w linku

http://erybka.pl/product-pol-295-Blau-White-Blue-36W-2G11.html

Problem jest taki że nie wiem jak je skompletować zęby działały.Proszę o pomoc w doborze oprawek i chyba jakiś statecznik jest potrzebny?.


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. taki zestaw tylko dwa komplety http://www.zoolamp.pl/pl/p/Zestaw-SUPER-1x36W-2G11-44cm/476 , lub taki statecznik http://www.interlumen.com/2x-36w2g11-2x38wg13-tridonic-tclpro-p-23257.html , do tego oprawki i uchwyty . Druga opcja wyjdzie taniej.

Zwykła świetlówka ma po dwa "bolce" z każdej strony ,w cokole 2G11 masz 4 piny . Pin 1 i 2 jedna strona ,3 i 4 druga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w castoramie statecznik elektroniczny to kosz ok 30 zł oprawki to kilka zł jednak musisz wziąść pod uwagę kłopot w zakupie świetlówek niebieskich i dość sporej ceny.....ogólnie proponuje oświetlenie t5


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze taki zestaw jak Paweł zaproponował w pierwszym linku był by ok.Myślałem o t5 ale do akwarium 40x50 nie bardzo żadne nie wejdą. A co sądzicie o tym potrzebne do tego sa jeszcze jakieś startery czy sam statecznik wystarczy

Edytowane przez pawelkielce (wyświetl historię edycji)

6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sam elektroniczny on jest zintegrowany ze starterem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem i zrobiłem dokładnie takie samo oświetlenie tylko ja użyłem statecznika na dwie świetlówki. Jednak przy jednej białej i niebieskiej było dla mnie za biało.

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 4


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy kto co lubi jedni bardziej białe a inni niebieskie myślę że przy kompaktach bedzie zrównoważone


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że niebieskiego nie było praktycznie widać. Tak samo z efektem fluo u koralowców. Jakbym teraz jeszcze raz miał kupować świetlówki to wziałbym niebieską i tą biało-niebieską.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy kto co lubi jedni bardziej białe a inni niebieskie myślę że przy kompaktach bedzie zrównoważone

myślę, że jesteś w poważnym błędzie :p dobry efekt jest przy 2 niebieskich i jednej 50:50 inna opcja to kaszana......ja ten temat przerabiam od 3 lat


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przy wymianie świetlówek pokombinować, ale zamiast tego kupiłem za 200zł używane ledy i nie poznałem akwarium po zmianie oświetlenia


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem ale sadze ze szybko sie przekonam

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.