Skocz do zawartości
JayJay

gorgonia

Rekomendowane odpowiedzi

moglby mi ktos pomoc zidentyfikowac gorgonie jak dokladnie sie nazywa chcialbym wiedziec jak stworzyc jej idealne warunki :) Dzieki !1451597_585235814862788_203197540_n_zpsafafbe7e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ja trochę dokarmiać lubi częste posmiany wody. A raczej nie lubi starej. Czy ona ma kolor jak na zdjęciu czy w rzeczywistości jest nieco ciemniejsza?

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno nie jest ciemniejsza :) a to zly znak ? podmianki sa cotydzien 10 % i dokarmiam tez.a w akwarium jest malutka uphylianowa wlasnie gorgonia sarco i mala ksenia . ale przymiezam sie do zmiany soli na red coral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to może być ciężko. Typuję Menella ssp.


Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól dla niej nie jest problemem. Jeśli jest ciemniejsza to pewnie jest to Manela bardzo fajna gorgonia i w sumie prosta w utrzymaniu. Ja podmieniam 8% tygodniowo i karmie 3 razy dziennie jest piękna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy dziennie a czym ? ja mam tylko mix dla korali filtrujacych i artemia :) i to tez nie zaczesto zeby tego niebylo zaduzo w wodzie :) szkoda tlko ze tak wolno rasna gorgonie :( ale sa piekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji znalazlem przed chwila na kamieni malutkie przypominojace z budowy anemone na skale cale przezroczyste, moze to byc aiptasia jak tak to odrazu wyrzucam ale na koncu polipow ma kuleczki ..nie zrobie zdjecia jest za malutkie a na zoomie za duzy szum :(

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mix dla filtratorów jest ok. Ja karmie od kryla po fitoplankton mrożony gorgonia je przy okazji mam sporo mikro zwierzątek w akwarium :) Chcę jeszcze zaznaczyć ,że gdy ma zamknięte polipy to znak aby podmienić wodę i ona lepiej się otwiera w pół cieniu. Pokarmu nie musi być na gęsto w akwarium ważne aby był regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem ważny jest jeszcze przepływ wody. Powienien obficie o pływać gorgonie wtedy lepiej wysuwa polipki przepływ powinien być taki aby delikatnie drgały same koncuweczki gałązek. Wtedy przepływ jest na tyle duży aby pobudzać zwierzaka do rzerowania i na tyle słaby aby polipy były w stanie coś złapać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galazki sa dosc cienkie ale drgaja swobodnie sa pod silnym strumieniem wody :) jak ja dostalem koncowki galazek ale niewszystkie sa gole niewiem czemu :( ale otwiera sie pieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak przywiozłem swoją to też tak miała. Ale na szczęście sama tkanka dość szybko obrasta obumarłe miejsce. Polipy pojawiają się dopiero po miesiącu na tkance. Pewnie dlatego tak wolno rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.