Skocz do zawartości
smk

Wiosenne porządki - wyprzedaz sprzetu

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest tylu chętnych na mini rafkę to postanowiłem zrobić porządek z resztą rzeczy które się u mnie walają

do oddania za banknoty Narodowego Banku Polskiego mam:

- pompa igiełkowa od beasta 1200p - 100zł - zostawiam sobie tylko tego dzinksa od zasysania powietrza bo mam go zainstalowanego w AM OR3500, ale czekam na dostawę z AM i jak przyjdzie dedykowany do OR3500 to tego oddam kupującemu

- odpieniacz Down Draft made by swirlej, zaworek bramowy, wszystko jak pan bóg przykazał, wiecie jak wygląda jego robota - nie ma się do czego przyczepić - 350zł (czyli w sumie koszty materiałów i przesyłek jakie poniosłem)

zalecam do niego pompe AM OR3500 (oczywiście zwykła łopatkowa, a nie igiełka) - pompa not included

- 2szt stateczników elektronicznych T5 1x80W VS - 39zł/szt nowe

- 1szt statecznik elektroniczny ŚCIEMNIANY sygnałem 1-10V T8 1x58W philips - 100zł (w sklepie 250zł na zamówienie)

- PH metr kieszonkowy firmy Hanna Instruments, model droższy z automatyczną kompensacją temperatury, właściwie jak nowy, zrobiłem może ze 5 pomiarów - 150zł (w sklepie 250zł)

jak coś jeszcze wynajde to dam znać


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc smk,

Ja bym sie chetnie pisal na

- pompa igiełkowa od beasta 1200p

- PH metr kieszonkowy

Daj znac na priva jak chcesz przeprowadzic transakcje (przelew na konto czy przekaz pocztowy).


------------------------- Akwa: ReefMax -------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu sprzedajesz downdrafta za słaby??nie spełnił Twoich oczekiwań??głośny??

Czemu?

może sie na niego chapne ;)

do 360+100 bedzie dobry?

acha i jeszcze jedno jakie ma wymiary


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igiełka i ph metr sprzedane


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raffy - hmmm mam go w pracy ale na wysokośc to ok 50cm, szerokość 20-23cm długość gdzieś ze 30cm + zawór bramowy kolejne 10cm

ale bede jechał nakarmić ryby to go pomierze

jak na razie to tu masz na 15stronie postu zdjęcie DD w działaniu

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=2956&d=210

Zmieniłem na beasta bo miałem na początku problem z ustawieniem stałego poziomu wody w sumpie a beasta można było powiesić na ściance sumpa i poziom wody wtedy nie miał nic do rzeczy.

Suma sumarum poradziłem sobie z poziomem wody w sumpie, beast teraz tez stoi w środku a został beast bo jest mniejszy a ja mam mały sump i po zmianie pompy na igiełkową OR 3500 beast też nieźle pieni

Ale downdraft pieni wprost bosko - zobacz fotki z linka u góry


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm po małej przeróbce sumpa raczej mi sie zmiesci(podaj jeszcze dokładne wymiary) , stały poziom wody to też chyba nie problem gdy ma sie komore na pompe

jaki poziom wody potrzebuje ten downdraft??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A SCWD nie chcesz sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok stateczniki 2szt 1x80W zarezerwowane dla błażeja

@olek - SCWDa dawno już nie mam - poszedł ze starym akwa które kupił DiTus

@Raffy - zalezy jak sobie zaworkiem bramowym i zaworkiem do powietrza wyregulujesz (wymaga to trochę zabawy za pierwszym razem ale potem już działa)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha to luzik a znasz już dokładne wymiary ??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem info na Priv.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raffy - wymiary DD to

19cm szerokość

wysokość ok 57cm

długość skrzynki 24cm

długość skrzynki + wystający zawór bramowy 34cm

@rebciu - ok, raffy był pierwszy więc jak się określi czy bierze czy nie to ty będziesz następny w kolejce

Kurde wszystko poszło w kilka godzin, trzeba było zrobić licytacje ;) - nie, nie. nie można być zachłannym ;)

W sumie to został jeszcz ściemniany statecznik philipsa za 100zł - chętny ktoś? ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mardinus - wrzucam fotki piko rafki - nie czyściłem jej chyba z pół roku więc wymaga małego skrobania glonów ale widać że miękasy dobrze się mają, langusta (schowała się skubana) też i jest sporo drobnego mikro życia

rafka stoi w pokoju mojej siostry - jej fotki nad akwa - siostra nie jest w zestawie razem z akwarium ;)

i nie, nie daje do niej numeru tel. ;)

818-18l_1.jpg

818-18l_2.jpg

818-18l_3.jpg

818-18l_4.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tego:

- 1szt statecznik elektroniczny ŚCIEMNIANY sygnałem 1-10V T8 1x58W philips - 100zł (w sklepie 250zł na zamówienie)

T8 58W to jaka długość świetlówki czy tym 1-10V można ją wygasić zupełnie

i czy to cena ostateczna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówka T8 58W ma 150cm długości.

Sterowanie nastpuje za pomocą napiecia od 1 do 10V. W moim przypadku jest to komputer profilux, ale podejrzewam że dla kogos kto lubi sie z lutownicą powinno byc w miare bezproblemowe zrobienie ukladu podajacego np po zalaczeniu napiecie od 1-10V (np przez godzine cały cykl) a po kolejnych 10h od wlaczenia zejscie od 10-1 V. Z tego co wiem to skalar tez ma takie wyjscia chyba - do sterowania mocą wiatraczka.

Teraz co do sciemniania - wszystko zalezy od jakosci swietlowki i od jej przygotowania. Niektore sciemniaja sie w zakresie od 1-100% inne w zakresie od 20-100%. Najczesciej jest to od 4-100%.

Przygotowanie swietlowki do sciemniania polega na "wypaleniu" jej, czyli po prostu na pozostawieniu jej przez pierwsze 80-100h dzialania na pelnej mocy. Dopiero po tym zabiegu bedzie osiagala pelna jasnosc i rownomiernir sie sciemniala.

Co do wygaszania kompletnego - nawet na minimalnym napieciu 1V swietlowka jednak swieci. Dlatego i tak powinna byc podalaczona tak jak wszystkie swietlowki u nas do timera (25zl). U mnie do profiluxa jest dolaczony specjalny przekaznik ktory po sygnale z komputera odcina zasilania 220V do swietlowki

Podłączenie wyglada nastepujaco:

- statecznik podpinamy do swietlowki tak jak kazdy inny elektroniczny statecznik

- do lewej strony statecznika podpinamy zasilanie 220V

- do prawej strony statecznika podpinamy sygnal 1-10V

i gotowe

Najprostrzym sposobem aby miec sciemniane swiatlo jest podpiecie sygnalu z zasilacza 10V i wstawienie w obwod potencjometru takiego jak np. od wiatraczkow komputerowych kttórym sie steruje predkosc obrotow i mozemy sobie sciemniac swietlowke - niestety w tym przypadku recznie.

100zł to minimum co moge za to wziac - w sklepie kosztuje 250zł netto (wiec ponad 300zł)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanko ;) czy na tym stateczniku można używać świetlówki mniejszej mocy ?? Jeśli tak to sprzedany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za fajna jest na 1 zdjeciu w tle !

Ciasteczko!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zbychur - mała poprawka, sprawdziłęm i to jest 2x 58W ;) czyli możesz 2 świetlówki podpiąć

Co do podpinania świetlówek o mniejszej mocy - teoretycznie można by podpiąć świetlówkę o mniejszej mocy, ale po pierwsze nie jest to zalecane bo niszczy się szybciej świetlówka, a po drugie przy ściemnialnym stateczniku istniieje duże ryzyko że się go uszkodzi. Jednym słowem nie jest to dobry pomysł.

@khmer - nie "ciasteczko" tylko moja siostra ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk daj mi czas do środy wieczór-musze sie dobrze zastanowic i z kaską tez jest narazie mały kłopot


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.