Skocz do zawartości
monika257

odpieniacz słabo pieni

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz Hydor Slimskin Nano 135.35-nie wiem co jest nie tak od czasu montażu tego odpiniacza w reefmaxie prawie wcale nie pieni,jak wyłącze pompe obiegową szaleje a jak ją włącze spowrotem zero piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyłączeniu pompy pewnie wzrasta poziom wody w komorze odpieniacza i pieni mu sie lepiej.

sprawdz czy masz cały czas ten sam poziom wody. jesli nie to przenieś odpieniacz do komory w ktorej poziom wody sie nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wyłączeniu pompy pewnie wzrasta poziom wody w komorze odpieniacza i pieni mu sie lepiej.

sprawdz czy masz cały czas ten sam poziom wody. jesli nie to przenieś odpieniacz do komory w ktorej poziom wody sie nie zmienia

ale do której komory go przenieść w 1 są koszyki w 3 patyki z fizeliną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za mocna pompę obiegową.Ja u siebie wstawiłem turbofootor 500 i pompa w odpieniaczu przy niskim poziomie wody nie dawała rady pobierać wody istna walka.Nie wiem jaką masz pompę ale ja zastosowałem po tych akcjach pompę z orginalnego odpieniacza wszystko jest w środkowej komorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za mocna pompę obiegową.Ja u siebie wstawiłem turbofootor 500 i pompa w odpieniaczu przy niskim poziomie wody nie dawała rady pobierać wody istna walka.Nie wiem jaką masz pompę ale ja zastosowałem po tych akcjach pompę z orginalnego odpieniacza wszystko jest w środkowej komorze

mam pompe z orginalnego odpieniacza i hydor nie pieni

Edytowane przez monika257 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jest to samo co u mnie ja podniosłem poziom wody w 1 komorze tak że kratka ociekowa jest zanurzona i jeżeli poziom wody opadnie mi o ok 2-3 cm to zaczyna się problem z poborem wody przez odpieniacz

post-21921-0-75576700-1385061081_thumb.jpg

post-21921-0-93056500-1385061135_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jest to samo co u mnie ja podniosłem poziom wody w 1 komorze tak że kratka ociekowa jest zanurzona i jeżeli poziom wody opadnie mi o ok 2-3 cm to zaczyna się problem z poborem wody przez odpieniacz

i co tu zrobić żeby odpieniacz dobrze działał

Edytowane przez monika257 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyścić regularnie czym częściej tym lepiej,szyjke i wnętrze gdzie piana sie dostaje do kubka ,moze nie odpienia bo nie ma co ? Spróbuj nakarmić wiecej i wtedy obserwować.Mozesz zacząć dozować np wódka to powinien lepiej pracować,alb bio pallets tez bedzie wiecej wyrzucał.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontować automatyczna dolewke,nie słuchał rad typu zacznij lac wodke .... Ustabilizuj poziom wody bo w RM to jest bardzo ważna sprawa,odpieniacz zacznie pienic.Bio pellety tez na razie nie SA dobrym pomysłem i takich rad tez się wystrzegaj ktoś nie wie po co SA te dwie rzeczy i w jakim celu się je stosuje tez nie powinien dawać takich rad.W jakim celu zmienilas odpieniek na inny?tamten wogole nie pienil?ja miałem cały czas oryginalny i dawał rade przez rok.Potem i tak zmienisz akwarium na większe.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,a ja zrobiłem taką modyfikację oryginalnego odpieniacza i pieni aż miło.Na noc żeby było jeszcze ciszej zakładam dwa kolanka z Castoramy w połączone w U, też fajnie chodzi i pokrywa się zamyka.

post-22497-0-72398600-1385405195_thumb.jpg

post-22497-0-41776800-1385405216_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie możesz coś więcej napisać w tym temacie.

Fioletowe pokrętło na górze to jakiś zawór?

Musiałeś jakoś przerabiać dodatkowe orurowanie tzn. kleić jedną rurę do drugiej czy kupiłeś całość w komplecie i jak zamontowałeś zawór. Rozumiem że przy pierwszej wersji klapa odpieniacza się nie zamyka a przy drugiej tak. Druga wersja to tylko dwa kolanka połączone w U o wysokości dopasowanej tak aby klapa się zamykała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 2 kolana,a wyższa rura to przelew z jakiejś starej kaskady aquaela lub aquaszuta.

Przeróbek żadnych nie wymaga wsadzasz rurę jedną lub drugą i po bólu.

Można sprawdzić wykaz części zamiennych w obu tych firmach i na pewno coś się dobierze za psie pieniądze.

Oj pomyłka,nie z kaskady tylko z zewnętrznego(do słodkiej).

Ps.

Pokrętło na górze to regulacja przepływu wody,tutaj akurat ustawiona na maxa,ale można zmniejszyć i jest trochę ciszej.

Nie pisz posta pod postem.Używaj opcji "edytuj"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co poradzilaś sobie

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.