Skocz do zawartości
Butik

Aqua Medic CUBICUS - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się nisko!

Wkrótce na wniosek mojego 8-letniego syna ("tatoooo, ja chcę mieć NEMO" ;)) prawdopodobnie dołączę do grona morskich akwarystów (prawdziwych akwarystów przepraszam za obrazę ).

Mam dwie lewe ręce do jakichkolwiek robót ręcznych, miejsca niezbyt dużo, więc zdecydowałem na zbiornik rzędu 100l. Ze względu na mój absolutny antytalent do majsterkowania praktycznie jedynym wyborem jest zestaw "all-in-one".

Doktoryzowałem się z tego wraz z Dr Googlem parę tygodni, nabyłem drogą kupna i przeczytałem książkę "Pierwsze Akwarium Morskie" i koniec końców wstępnie, ale prawie ostatecznie wybór padł na zestaw podany w tytule wątku, który do obejrzenia jest tu:

http://sklep.aquamedic.pl/cubicus.html

Moim zdaniem jest śliczny w swojej prostocie, wygląda na to, że dość porządnie osprzętowiony i chyba za rozsądną cenę - oglądałem go w warszawskim sklepie Aqua Medic i podoba mi się dodatkowo dokładność i jakość jego wykonania. Nie mogę natomiast znaleźć nigdzie porządnych opinii na temat tego zestawu.

Jeśli ktoś z Was posiada "Blenny" to "Cubicus" jest jego trochę większym bratem. Oświetlenie LED, do którego chcę dodatkowo zamówić coś w rodzaju komputerka sterującego.

Niepokoi mnie natomiast rozbieżność opinii na temat przydatności, czy wręcz konieczności posiadania sumpa. W eRybce w Markach zaproponowano mi zestaw na zamówienie z sumpem właśnie, podczas gdy w AquaMedicu stwierdzono, że przy takim zestawie i takiej pojemności sump w niczym specjalnie mi nie pomoże.

Ponadto w Aquamedicu powiedziano mi, że zestaw nie posiada grzałki, ale ta w akwariach morskich... nie jest potrzebna (sic!).

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i pomoc.

Pozdrawiam - Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, odpowiedzi nie było, więc pojeździłem po sklepach, poczytałem, pojutjubowałem i..."cubicus" jest już w domciu :)

Okazuje się, że to pierwsza sztuka w W-wie sprzedana przez Aqua Medic, nie wiem jak w innych miastach. Dotychczas dobrze schodził Blenny, trochę słabiej Yasha.

Akwarium piękne, wykonanie bardzo przyzwoicie, instrukcja obsługi do niczego... Przy montażu posiłkowałem się dostępnym na youtube filmie "Aquamedic Blenny Advanced Unboxing" (Cubicus od Blenny ma tylko większy rozmiar o 10cm w każdym kierunku). Niemieckiego co prawda nie znam, ale obrazki mówiły same za siebie.

Ciąg dalszy, jeśli kogokolwiek interesuje ;), w dziale Nasze Akwaria 60-250L.

Pozdrawiam - Butik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie było,wrzuć trochę fotek jak baniaczek się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.