Skocz do zawartości
Butik

Wnęka do wypełnienia "solniczką" 300-400l

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się nisko.

Prawie już kupiłem gotowy zestaw "Aqua Medic Cubicus" na ok 120l ale... Każdy dzień czytania o akwarystyce morskiej, oglądania akwariów na youtube, czytania tego forum skłania mnie do zainwestowania od razu w coś większego. Wpadłem na pomysł zagospodarowania wnęki, którą mam w swoim "pokoju pracy". Wnęka ma 94cm szerokości i 79cm głębokości, cała konstrukcja (akwarium + stelaż i szafka ze sprzętem) może mieć maksymalnie 150cm wysokości. Wnęka jest trójścienna czyli akwarium miałoby widoczny tylko przedni panel (taki żywy telewizor :))

Jeśli chodzi o samo szkło chodzą mi po głowie następujące wymiary:

- 940x650x500mm (305l)

- 940x700x550mm (361l)

- 940x750x600mm (423l)

Budżet na start (sam sprzęt) to ok 15 tys. zł, choć jeśli dałoby się w tym zmieścić jeszcze z zestawem startowym (skała, piasek i woda) byłoby lepiej :)

Chętnie poczytam o jakichś sugestiach gdzie i co nabyć drogą kupna (mieszkam w Warszawie). Zastanawiam się, czy byłyby duże rozbieżności między najmniejszą a największą z proponowanych pojemności.

Z drugiej strony wnęki mam rurkę z bieżącą wodą oraz odpływ kanalizacji, co można doprowadzić bezpośrednio do wnęki z akwarium, jeśli to w czymkolwiek pomaga.

Szczerze powiem, że mam dwie lewe ręce do majsterkowania, więc szukam wykonawcy, który mi to wszystko skleci i zainstaluje. Czekam na ofertę z eRybki, Acropory i Aqua Medica. Mam nadzieję, że coś dobrego mi zaproponują, a tutaj dodatkowo dostanę nieocenioną pomoc doświadczonych morszczaków.

Pozdrawiam - Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jak juz stawiał bym możliwie jak naj ale podejżewam że zadna z filrm za 15 tego nie zrobi wiec albo naprawisz swoje dwie lewe ręce i troche poczytasz i postawisz sam lub znajdziesz kilku kolegów z wawy z odrobina wolnego czasu

samo akwarium ze stelażem i sump bedziez musiał zamówić nowe bo na rynku wtórnym na taki wymiar raczej nie masz co liczyć

pozostały sprzęt wystaczczy pilnowac targowiska i wyłapać coś ciekawego


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krytykować nikogo ale zdając się na jakiś gotowy projekt na pewno o wiele więcej wydasz.

Jeśli Ci nie zależy na kasie to na pewno dobre rozwiązanie, czyli ktoś za Ciebie wszystko będzie prowadził a ty będziesz oglądał efekty.

Dla mnie najciekawsze jest dochodzenie do wszystkiego samemu z podpowiedziami od kolegów z forum.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.