Skocz do zawartości
Piotr Wężyk

Prośba o poradę odnośnie szkła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was jakiś czas temu pytałem was o sprzed do akwarium. Przekonywaliście mnie wtedy aby zmienić wysokość i szerokość i muszę powiedzieć ,że wam się udało.

Ostateczne wymiary zbiornika to 120x60x60 z szyby 12mm z wzmocnieniami i kominem zewnetrznym.

Natomiast pytanie mam odnośnie komina jaki duży zrobić?

Jakie duże otwory powinny się w nim znaleść?

Jaka powinna być wysokość od szyby na której znajdzie się grzebień do górnej krawędzi akwarium?

Zrobiłem jakiś projekt który zamieszczam.

Mile widziane każde uwagi najlepiej z wyjaśnieniem dlaczego tak a nie inaczej ,żebym się czegoś nauczył bo i o to człowiekowwi chodzi.

Z góry wielgachne Dzieki.

post-18910-0-16137200-1385989850_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nic nie napisze na ten temat ?

Nikt się nie podzieli uwagami?

:question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Osobiście poszerzyłbym komin do 40cm. Rury powrót 25, spływ z rewizją 32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wielkie za jakieś info, tak w projekcie są otwory 45 na rurę 32 spływ i rewizje a otwór 35 na rurę 25 na powrót czy dobrze niewiem.

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Piotr Wężyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Zależy jakie śrubunki kupujesz, w specyfikacji powinno być podane jakie są wymagane otwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śrubunki kup 2 *40 i 1*25 i daj szklarzowi na rynku jest kilki firm śrubunków i one się różnią ,nie wiele ale jednak


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 otwory pod rury 32 na, mialem or 6500 na 25 teraz mam na 32 i widze ze dlawilem przeplyw pompy tylko. na 32 widze jej moc dopiero do tego uzyj łuków nie kolan tezz sporo daje poprawy w przepływie. a szkoło mam podobne ale ze szkła 10mm

komin h30cm wystarczy ale dal bym szerokosc minimum 40cm.

jak naklejasz czarna szybe na scianke z kominem to proponuje wkleic ja przy kominie o 1 cm wyzej a za nia wkleic dopiero grzebien bedzie bardzo estetycznie wygladało

do okola akwarium wraz ze scianka komina (ale nie nad samym kominem) szybke 5cm szerokosci bardzo pomaga przy chlupaniu wod nic sie nie wylewa od kiedy ja mam nic mi sie nie wylalo po za scianki akwa. no i wzmocni troche akwarium nie bedziesz musial uzywac szyby 12 a 10 w takim wypadku

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie śrubunki kupujesz, w specyfikacji powinno być podane jakie są wymagane otwory.

Myślałem o tym, czytałem forum i ludzie którzy je używają niewidzą różnicy.

http://sklep.aquamedic.pl/przelot-przez-szklo-am-tv.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przelotów użyj tego http://www.budmech.c...-uszczelka.html

wkrecasz je w komin a rury tylko dokrecasz sruba od dolu komina zawsze masz mozliwosc zdemontowania całej hydrauliki bez jakiejkolwiek ingerencji w uklad. ja zasilenie czyli rure od pompy uzylem obok komina bo ja sie na koncach skleja kolankami czy lukami by doprowadzic wode do akwarium.

ps. do wszelkiego rodzaju zgjec jeszcze lepsze od lukow jest kształtowanie na gorąco z piaskiem . wsypujesz do rury piasek podgrzewasz rure i wyginasz ja w np łuk piekny przepływ wychodzi

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.