Skocz do zawartości
michu23

panel filtracyjny

Rekomendowane odpowiedzi

witam! zaplanowałem sobie na przyszłość wykonanie panelu filtracyjnego. wykonałem mały rysunek. proszę o jakieś rady, wskazówki co zmienić, co ująć ew. dodać. wymiarów nie znam póki co. dodam, że ma służyć on w akwarium 50 l., bardziej jako panel techniczny (do ukrycia sprzetu) ale i nie tylko.dzieki. ps. sorry za rysunek...

http://www.nano-reef.pl/datas/users/679-wzor-panel.jpg


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO biobale nie sa potrzebne - więcej z nimi problemów niz kożyści, ale jeśli sie uprzesz to prosze bardzo.

Wydaje mi się, że projekt jest ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co proponujesz zamiast biobali? filtracja mechaniczna (gąbka)? czym wypełnić tą komorę?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek, gdy akwarium dojrzewa to gąbka może się przydać - do wyłapywania pływającego deutrytusu. jak będziesz robił porządki i przepłukiwał skałki wodą (np. przy pomocy pompki) to taka gąbka to dobra rzecz. Ale docelowo powinno byc bez niej. W dłużesz perspektywie zamontował bym tam jakieś niewielki oświetlenie - najlepiej z boku, przez szybę akwarium- i urządził tam mini refugium.

Ja z całego swojego panela narożnego zrobiłem refugium i doświetlam własnie z boku - IMO to nie jest zły pomysł. Zagnieździła się tam rodzinka krula i szybko się powiększa:) Są tam dość bezpieczne, a jak któryś mniej rozgarnięty wpadnie do pompki obiegowej, to rybki mają po prostu co jeść;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podczepię się pod wątek a jeśli zamiast panela mały sumpik w szawce(w której jest zupełnie ciemno) to czym najlepiej go oświetlić? czy 9W energooszczędnej dardę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem poczatkujacy co to jest refugium ?? bo na jednym z projektow jest wlasnie refugium i tu tez sie pokazuje i gdzie mozna kupic ;)


Poczatkowy Akwarystyk Morski 50L Zalane (w trakcie zakladania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno jak mozna go zbudowac jakis schemat budowy prosze !! pieknie !!


Poczatkowy Akwarystyk Morski 50L Zalane (w trakcie zakladania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.