Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz zauważyłem, jest jedno ale ....

Obydwa jeżowce długo nie pociągną, zabraknie papu, a jak zabraknie papu to zjedzą resztę, obserwuj uważnie pavona u mnie tam zaczęła.

U mnie diadema zaczęła wcinać koralowce, w 200l i musiała opuścić baniak.

Jednak nie da się ukryć że nic lepiej nie czyści skały.

I w nowym baniaku na pewno zagości.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie da się ukryć że nic lepiej nie czyści skały.

I w nowym baniaku na pewno zagości.

No to już na Ciebie czeka. Miałem jednego "jeża" w planie do oczyszczenia skały, a dwa przybyły w ramach schronienia i są generalnie do oddania tym bardziej, że diadema zajmuje sporą kubaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony jesteś z oświetlenia? Jak mocno i jak długo świecisz?


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cYg: świecę od 10:00 do 22:00 schematem hawii.par (załącznik). Wczoraj dokupiłem dwie świetlówki AM 15k i AM blue. Ustawione na 2 razy po godzinie o 13:00 i 15:00 docelowo będzie 2x po 2 godziny z przerwą 2 godziny. Lampa sprawdza się. Na Stylophorze widzę przyrosty, miękkie się pompują, quadri nie nażeka, zoa się iotwierają.

Do akwarium trafili nowi mieszkańcy:

Synchiropus splendidus

Chrysiptera arnazae

Oraz przez godziną Błazny przystąpiły do tarła (co ja teraz zrobię- nie planowałem hodowli :baby: )

Oraz coś ze złych rzeczy żeby nie było słodko. Wcześniej miałem przypadek, że quadri zostało przygolone przez falownik Hydora, na szczęście zdążyłem go wyłączyć. W związku z tym zakupiłem Tunze, a Hydora na OFF. Wczoraj włączyłem go na godzinę, quadri był daleko, patrzę po godzinie, a w akwarium mleko i w "sieczkarni" quadri. Na zdjęciu widać po strzyżeniu męskim. Ale się wqurwi...em. Dzisiaj przyszedł Tunze :wallbash: .

Tak się kończy oszczędzanie i zakup tańszych sprzętów.

Jeszcze zapomniałem dodać: AM SP3000 wypier..waliłem do kosza. To dziadostwo ciągle coś mi się psuło - też oszczędnościowo kupione używane. Silnik spalił mi sterownik DIY, Kupiłem pompę zastępczą Tunze + zasilacz (140PLN) do tego nowy sterownik (60PLN). Zdjęcia jak to złożę. Ten zakichany silnik synchroniczny (SP3000) jest przewidziany na 2 lata, po tym czasie należy go wymienić zgodnie z instrukcją. Poza tym beznadziejne zasilanie na prąd zmienny. NIE POLECAM.

post-22184-0-99131400-1391798864_thumb.png

post-22184-0-72416800-1391799099_thumb.jpg

post-22184-0-08950400-1391799149_thumb.jpg

post-22184-0-63184500-1391799210_thumb.jpg

post-22184-0-83720800-1391799515_thumb.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwarium, chyba niewielkim kosztem postawiłeś taką fajną konstrukę "niby" w ścianie.

Wrzucił byś fotkę jak wygląda akwa z włączonym oświetlenie od storny salonu.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie fotka całości


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto zdjęcie, jednak o tej porze ryby w "łóżku", a korale obkurczone. W dzień zrobię kolejne dla porównania. Akwarium wcześniej było Malawi więc koszty rozłożone w czasie ale faktycznie większość to wkład własnego wysiłku, a ta wizja ze ścianą prześladowała mnie od początku.

Akurat pisałem Robert i koniecznie dodam zdjęcie za dnia.

post-22184-0-58396100-1391806198_thumb.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta grota jest mega :thumbup:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również zainspirowałeś grotą.

Może przy przesiadce też coś takiego wykręcę, jak będziesz robił fotki, to weź też strzel tej groty. Tak żeby było widać jak poklejona jest.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby uwielbiają tamtędy przepływać, każda nowa ryba przez dobę tylko tam zamieszkuje - taka "brama do zamieszkania".

Tu muszę przyznać iż jest to aranżacja ułożenia skały zaproponowana przez Kolegów z Acropory.

Poniżej jak to wyglądało w sklepie.

Znalazłem zdjęcie z przed dwóch dni!!

post-22184-0-74945900-1391807719_thumb.jpg

post-22184-0-76943900-1391807747_thumb.jpg

post-22184-0-96802700-1391807941_thumb.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki, ja też mam taką grotę możesz w moim wątku (dawno nie aktualizowanym zobaczyć)

Ale grota polega na tym że są 3 skały ułożone w namiot teraz będę robił przesiadkę na nowy zbiornik z sumpem to w czasie przesiadkę pokleję tak jak ty masz - tj podobnie.

W mojej mieszka Garbik i krewetki od 8 miesięcy.

http://nano-reef.pl/topic/61542-128l-panel-pierwsze-szkielko-warszawa/

Edytowane przez baxter (wyświetl historię edycji)

Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalne założenie było takie aby była jak najmniejsza powierzchnia styku skały z dnem. Na zdjęciu tak od razu tego nie widać ale styk jest naprawdę minimalny.

Inspiracją było dla mnie to co niżej ale z LR raczej ciężko to uzyskać.

U mnie styk skały z dnem jest rozwiązany punktowo. Dzięki temu zwierzęta kopiące mogą robić sobie przejścia pod skałą w wielu miejscach bez ryzyka dla konstrukcji. Babka świetny tunel sobie zrobiła, niestety nie mam jeszcze zdjęcia.

post-22184-0-95399400-1391808935_thumb.jpg

post-22184-0-07767200-1391808941_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał ten aspekt poprawić i u siebie.

Babki nie paluję bo robiła mi za dużo zamieszania, ale mam rozgwiazdę i rzeczywiście ma ona problemy z przemieszczeniem się bo skała jej często blokuje teren. Ale popracuję nad tym.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proponuję ci ta co mam mblygobius phalaena nie robi zadymy, sieje nisko i małymi kęsami i jest równie skutecznym czyścicielem. Pyłek siada zaraz za jej ogonem. Bardzo pracowita, zjada mrożonki ale nie rezygnuje z przesiewania. Oprócz tego zauważyłem, że również wciąga pył jeśli jest na skale i to dosyć wysoko, nie ogranicza się do samego dna.

Kilka kolejnych świeżych fotek:

post-22184-0-42108500-1391893162_thumb.jpg

post-22184-0-05385100-1391893172_thumb.jpg

post-22184-0-50128200-1391893185_thumb.jpg

post-22184-0-19446500-1391893192_thumb.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wymieniłem dolewkę. Zastosowałem pompę zastępczą do osmolatora:

http://sklep.acropora.pl/pl/p/Pompa-zastepcza-do-osmolatora/2279 + zasilacz 11,6V oraz za sterowanie odpowiada:

http://www.elkosmito.pl/index.php?id=produkt.php&produkt=3 oraz urządzenie opóźniające start o 10min. tego samego producenta.

Sprzęt podłączony od kilku dni, świetnie utrzymuje stały poziom w akwarium, spora możliwość jeśli chodzi o sposób zadziałania do tego całkowity brak czułości na falowanie wody co miałem w przypadku czujnika pływakowego. Jak widać można zrobić to taniej ale nie kosztem bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych elementów pojawiło się:

7 Chromisów

1 Ecsenius midas

Tym samym zakończyłem kompletowanie obsady.

Quadri podzielił się na 3 części i teraz boję się gdzie pójdą :horse: .

Dodatkowo przerobiłem starą koronę aluminiową pod lampę. Powodem było - blask światła padający na kuchnię przez co akwarium nie było tak wyeksponowane, teraz wygląda to lepiej, szczególnie wieczorem.

Dodatkowo przemeblowałem trochę w środku oraz zrezygnowałem z jednej pompki Hydora (Evo 2800), została tylko Tunze. Jak dla mnie panował za duży przeciąg, Mandaryn walczył z silnym prądem, teraz widać jak woda się miesza w różnych kierunkach, poprzednio była pralka.

post-22184-0-79797200-1393758233_thumb.jpg

post-22184-0-21482500-1393758306_thumb.jpg

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja u siebie też mocno zmniejszyłem cyrkulację. Teraz mam tunze 6025 i 6015 i jest ok. A wydawałoby się, że dużo za mało...


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o dodaniu małego "wiatru" 6015 jak u ciebie. Wcześniej miałem 2x Hydor 2800l/h i przy zakładaniu/gołej skale było fajnie ale później trochę Halnym mi zalatywało. Miękasy jak świerki w wichurę pochylone, piasek na wydmy usypany i przy ustawieniu nie w kierunku dna. Z tych powodów znacznie zmniejszyłem cyrkulację.

Obecnie planuje zrobić większą ścianę skały w środku, która dzieliłaby w dłuższej części akwarium. Wyznacznikiem jest stabilność konstrukcji przy barku zastosowania podpór gdyż akwarium widać praktycznie z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwie naprzemiennie działające koralie 4000 i też ostro wiało :) Jak dołożysz skałę na środek to druga pompka może być potrzebna. Ta tunze 6015 powinna wystarczyć - one wieją zupełnie inaczej niż koralie.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem skałę oraz 6015, ustawiłem tak aby od 16-19 dmuchały obie a tak do południa dmucha mocniejsza a wieczorem słabsza, w nocy tylko obiegowa z poworotu. Zdjęcie podam raczej jutro bo dzisiaj już ciemno, a ja i tak siły nie mam na nogach stać a co dopiero Zorką pięć cykać zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja filmowa oraz widok o poranku gdzie następuje naturalny wschód słońca. Do akwarium dociera światło przez okno dachowe i do 12 godziny daje naturalne oświetlenie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super z tym sloneczkiem . mi z gromadki 14 chromisow zostala parka i jeden taki najmniejszy trwalo to okolo roku i z tego co widze to chyba sie wytra dzisiaj


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super bardzo mi się podoba dużo przestrzeni

skoti


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.