Skocz do zawartości
kosiarek84

Jakie rybki do 450l?

Rekomendowane odpowiedzi

Kosiarek - 5 osob Ci odradza hepatusa a jedna nie i widze ze natychmiast zlapales wiatr w zagle. To ze inni trzymaja hepka w mniejszych akwariach nie jest zadnym usprawiedliwieniem. Tak samo jak to, ze nie majac 3-metrowego akwarium mniej wplywasz na rafy.

zgadzam się, z hepciem...do pewnego rozmiaru i na rynek - do większego baniaka. Tak samo jak z Valiferum...(już pisałem).

Ale tak patrząc na boku rzeczywiście...dużo osób trzyma tę rybkę w akw. do 300l ....a i w mniejszych się zdarzały. Kurde, nawet w RM widziałem !!!

Ale najgorsze jest to, że kiedyś wpadł do mnie jeden z forumowiczów po pewną rzecz, zobaczył hepcia i mówi "masz to w 450l?" toż to niedorzeczne...a po jakimś czasie oglądam w galerii baniak kolegi również 450l i co..zgadnijcie? - Hepatusik jak krówka sobie pływa u kolegi szanownego hehe.

U mnie ta rybka powoli już będzie szła na rynek, rylko jeszcze ją złapać !


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach napewno bedzie żółtek i strigosus. Sprzedawca obiecał mi rownież zostawić małego hepatusa:P a tak na marginesie i trochę off top. Jak wyglada w waszym przypadku kontakt ze sklepem w sytuacji kupowania ryb? Otóż byłem ostatnio u sprZedawcy (wydał sie na pierwszy rzut oka fachowym gościem) i jak pytałem sie o zakup wyżej wymienionych ryb zaproponował ze ściągnie dla mnie wszystkie małe podobnych rozmiarów a ponadto moze wpuścić je do jednego zbiornika na 2 tyg przed moim zakupem aby sie "dogadały". OcYwiscie ku mojej uciesze:) nadmienie ze sklep był w uk. Czy to normalna praktyka czy raczej sprzedawca robi cos ekstra co nie zawsze ma miejsce?

Pozdrawiam Łukasz


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na naszym terenie w niektórych sklepach wymagają wypełnienia ankiety, w której Musisz podać wielkość baniaka w litrach, wymiary, kiedy był start,parametry wody i jeszcze jakieś tam inne dane dot. sprzętu , na końcu czasami mogą Cię poprosić zanim sprzedadzą życie o wodę którą sprawdzą i jak jest wsi ok. to wtedy Możesz coś kupić.

Co by nie było za różowo to w niektórych sklepach z fachowością obsługi bywa różnie.

Generalnie jest tak że można zamówić coś i jeśli to będzie na stanie to Ci przytrzymają i powiadomią kiedy możesz to odebrać


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam doswiedczenie z kilkoma sklepami w uk. Za kazdym razem mam to samo odczucie. Pamietam jak zalozylem dwa lata temu akwarium 120 L i robilem to pod okiem wlasnie sklepowego doradcy. Po doswiadczeniu i wiedzy jaka mam teraz moge spokojnie powiedziec ze nie wyprowadzil mnie na manowce i nie wcisnal niczego czego moglbym zalowac. Pamietam wszystkie porady i nasze rozmowy. Pamietam rowniez jak wozilem do sklepu probki wody do testow. Nawet kiedy byly juz ok to doradzono mi odczekac jeszcze conajmniej 3 tygodnie przed wpuszczeniem jakiejkolwiek ryby. Dumnie moge stwierdzic ze nie zeszla mi zadna ryba po wpuszczeniu. Oczywiscie, zaliczylem zgony ulubiencow, pamietam pochowek ulubionej rybki syna, ktora zmielila sie w skimerze wiszacym. Pamietam wszystkie ryby, ktore wyskoczyly z akwarium lub stracily zycie w przepychankach gatunkowych. Mysle ze nie jestem wyjatkiem i raczej w sklapach maja dobre podejscie. Najlepiej jest kupowac w punktach, przynajmniej w UK, ktore sa dosc aktywne na forum akwarystycznym i maja dobre relacje z klientami poza sklepem. Co zauwazylem osobiscie to subtelny wywiad przy pierwszym kontakcie ze sprzedawca. Po 5 ciu minutach rozmowy sam sprzedawca wie czy mozna sprzedac to czy tamto jesli chodzi o zycie. Sa wrazliwi na zakres wiedzy jaka mamy. Naprawde 5 minut lub troche mniej wystarczy dla nich aby ocenic czy warto podpytywac lub sprzedac smialo bo kupujacy wie co robi:)

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.