Skocz do zawartości
ronin000

Doktorek dziwnie się zachowuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę jeżeli to możliwe o diagnozę na początku wspomnę że wszystkie parametry są w normie posiadam zbiornik RM, reszta rybek i korali w świetnej kondycji jedynie doktorek od 2 dni dziwnie się zachowuje jak zawsze był w centrum zbiornika tak teraz mało pływa a jak pływa to kręci się jak spirala lub bokiem czasami brzuchem do góry ale dosyć szybko i chowa się pod skały i tak leży jakiś czas potem znowu. Jedyna zmiana jaka była w zbiorniku do doszedł nowy mieszkaniec krewetka czyszcząca.

post-22461-0-91364100-1386920296_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cie zmartwiac ale u mnie pierwszy mial to samo i odszedl na wieczna rafe , nie wiem czy to jest zwiazane z jakas infekcja czy problemem z pecherzem plawnym ale moze u Ciebie jest inaczej , miejmy nadzieje ze tak jest ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie bylbym taki pewien. Czysciciele wraski czasem tak maja. Potrafia sie zachowywac w dosc dziwny sposob, to jedna z najbardziej wytrzymalych ryb na infekcje pasozytniczo bakteryjna. Jesli nie zostal uszkodzony mechanicznie to moze sie wylizac. Najczesciej zapadaja w krotki sen, chowaja sie w dziure nawet na kilka dni a jak plywaja dziwnie to znaczy ze jeszcze sie nie zahibernowal na jakis czas. Mozliwe ze tego nie zrobi wcale. Obserwuj i spokojnie, nie ma paniki. Gdzies wyczytalem ze u wraskow doktorkow system trawienny ulega modyfikacji, czesto przy zmianie karmy zwlaszcza suchej, takie male zatrucie ale ryba sie przestawi tylko trwa w czasie i wlasnie tak to dziwnie wyglada. Oczywiscie jesli powaznie sie zatruje to trzeba sie liczyc z najgorszym ale puki co ja bym nie panikowal.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację,wierze że za kilka dni mu przejdzie, obecnie śpi schowany pod skała nic nie ruszam czekam. Dam info jak się to skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój doktor również przepadł na dwa dni, jeśli nie dłużej, po czym jakby nigdy nic wrócił do swojej praktyki. trzymamy kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorek nadal śpi zmienił tylko kryjówkę.Czekam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorek wypłynął ale nie potrafi się zanurzyć więc prawdopodobnie problem z pęcherzem. Chyba musi odejść na wieczną rafę bo się męczy tak pływając bokiem przy powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadzieja umiera ostatnia, da radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż sam zejdzie lub wyzdrowieje, nawet masowałem mu brzuszek :) oczywiście pod wodą może mu pomorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.