Skocz do zawartości
Mariusz36

Moje pierwsze słone 128L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że minęło już ponad 4 miesiące od zalania baniaczka doszedłem do wniosku że to już chyba najwyższy czas by założyć wątek w dziale nasze akwaria :)

Jest to kontynuacja mojego tematu założonego w dziale dla nowicjuszy, jeżeli jest to możliwe to proszę admina o połączenie tematów.

Baniaczek ma już ponad 4 miesiące, generalnie wydaje mi się że wychodzę na prostą ).gif

Po długiej i nie równej walce z dużym PO4 ( za pomocą ROWY) i całkowicie zerowym No3 troszkę się zezłościłem i dokupiłem rybek ;).gif a nawet żółtka (wiem że nie powinienem ... ale mam obiecane podmianki na mniejszego jak urośnie), generalnie jego zakup był po to żeby opanować plagę tego bordowego makroglonu, którego nieopacznie kiedyś włożyłem do akwarium.

Po zakupie rybek i oczywiście zwiększeniu karmienia wreszcie zobaczyłem lekkie zabarwienie na teście NO3 (salifert ) czyli NO3=0,2 (około), od tego momentu jak zbiłem PO4 do ok 0,02 wszystko się ustabilizowało PO4 nie rośnie (pomimo tego, że rowy nie dokładam) No3 też się utrzymuje stałe więc git ;).gif

Makro elementy dozuję tylko balinga Fauna Marin Kh i Ca (dwoma Chińskimi pompami ) i utrzymuję stabilne na ok Kh=7.7 Ca=420 (teraz dawkuję po równo 24ml jednego i drugiego podzielone na 24 dawki) Magnez utrzymuje się na stałym poziomie 1270.

Mikroelementy od ok miesiąca leję Grotecha ABCM (ale tylko 3ml na tydzień rozłożone na trzy dawki..)

Wszystko mocno ruszyło ze wzrostem SPS odzyskują kolorki ...idzie ku dobremu, myślę tylko że muszę troszkę pozmieniać obsadę bo okazało się że mam 3 takie same seriatopory sad.png

Kilka foteczek troszkę z „kolana” więc jakość kiepska ).gif

post-14816-0-01072700-1386930861_thumb.jpg

post-14816-0-13609300-1386930862_thumb.jpg

post-14816-0-00014900-1386930863_thumb.jpg

post-14816-0-51330100-1386930863_thumb.jpg

post-14816-0-10910300-1386930864_thumb.jpg


7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oby i moje tak w przyszłości wyglądało:) Powodzenia


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały super :D

Może napisać coś o oświetleniu ?


300L + sump 84L Odpieniacz: Mini BK 200 Oświetlenie: T5 6x54W Cyrkulacja: JVP 17000 l/h Obieg: NJ 2300

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

78f65dd657b0253055c541113ce9cb22u474a440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie skały super :D

Może napisać coś o oświetleniu ?

Oświetlenie to robiona lampa LED Cree ok 100W + świetlówka T5 aktynika ATI 24W , lapa ledowa mocno skręcona :)

Edytowane przez Mariusz36 (wyświetl historię edycji)

7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O oświetleniu masz info w wątku co założył kolega "Mariusz36" w dziale pytania o sprzęt dla nowicjuszy.

Swoją drogą bardzo mi się podoba, w 4 miesiące udało Ci się postawić super zbiornik.

Mój ma identyczny litraż i wiek zbiornika ale niestety SPS nie idą mi tak jak tobie, niestety mam słabszą lampę.

Mariusz a powiedź jaki wpływ na całość miało rozpoczęcie suplementacja Grotecha ABCM.

A powiedź jeszcze jedno czy miałeś w początkowym okresie jakieś problemy z plagami, ja niestety jak dłużej świeciłem na początku to wyskakiwało mi "cyjano" ale intuicyjnie wystarczyło świecić troszkę mniej i już było lepiej teraz daję 7h 4x24 na dobę.

Edytowane przez baxter (wyświetl historię edycji)

Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O oświetleniu masz info w wątku co założył kolega "Mariusz36" w dziale pytania o sprzęt dla nowicjuszy.

Swoją drogą bardzo mi się podoba, w 4 miesiące udało Ci się postawić super zbiornik.

Mój ma identyczny litraż i wiek ale niestety SPS nie idą mi tak jak tobie, niestety mam słabszą lampę.

Mariusz a powiedź jaki wpływ na całość miało rozpoczęcie suplementacja Grotecha ABCM

Suplementowanie ABCM poprawiło mi kolory ale w moim przypadku nie wydaje mi się żeby to był akurat krok milowy w wyprowadzaniu baniaczka , dużo większe efekty zaobserwowałem po zminimalizowaniu (a dokładnie po ustabilizowaniu PO4 na poziomie ok 0,02 ) i brak skoków poziomu makroelemetnów (zamontowanie pomp dozujących) Po ustabilizowaniu wszystkich tych parametrów (wcześniej to wszystko mi skakało +/_) dosłownie po kilku dniach wszytko dostało kopa SPSy ZOA i LPS zaczęły w oczach rosnąć i przywracać kolory . Jeszcze się bardzo nie cieszę bo 4,5 miesiąca to jeszcze bardzo mało i pewnie wszystko się może wydażyć ale na razie jest wszystko OK Odnośnie plag i świecenia to jakoś mnie na razie nie dopadło prawie nic , cyjano nie było dino nie było (miałem na początku sporo okrzemków ale to z powodu problemów z RO/DI i oczywiście zaraz na początku glony brązowe i zielone ale dość szybko ustąpiły ;) Swiecę łącznie 12h ale pierwsze 2h sama aktynika ATI i dwie niebieskie Cree i ostatnie 2h tak samo więc pełnego światła jest 8h

Edytowane przez Mariusz36 (wyświetl historię edycji)

7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To może ja wydłużę jeszcze troszkę świecenie.

Ja problemu z kolorami czy polipami LPS/SPS nie mam tylko one po prostu mi nie rosną.

Montipora talerzowa troszkę ma przyrostów, ale acra dosłownie "0".

Suplementuje narazie z ręki bo spadek mam 10ml Ca na dobre, KH mi spada 0.2 na tydzień.

A jakie masz te chińskie pompki i ile dałeś.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To może ja wydłużę jeszcze troszkę świecenie.

Ja problemu z kolorami czy polipami LPS/SPS nie mam tylko one po prostu mi nie rosną.

Montipora talerzowa troszkę ma przyrostów, ale acra dosłownie "0".

Suplementuje narazie z ręki bo spadek mam 10ml Ca na dobre, KH mi spada 0.2 na tydzień.

A jakie masz te chińskie pompki i ile dałeś.

Akry u mnie też jakoś nie szaleją (troszkę teraz ruszyły... ) wydaje mi się że akry muszą mieć stabilne parametry przez dłuższy czas to dopiero zaczynają rosnąć ... Kh 0,2 na tydzień to strasznie mało a jaki poziom utrzymujesz KH, Ca Po4 u nie problemem było PO4 nic nie rosło... od początku mierzyłem salifertem i wydawało mi się że utrzymuję (rową) PO4 w okolicach 0,03 ale kiedyś dla porównania dałem do zmierzenia w sklepie na Milwoki i okazało się że mam jednak 0,19 (szok) jak zbiłem do prawdziwego 0,02 to wszystko wystartowało ...może masz jednak wyższe PO4 niż Ci się wydaje ;) A pomki to 2x http://erybka.pl/product-pol-2545-Johnllen-Micom-Liquid-Feeder-Pompa-dozujaca-kabel-.html Edytowane przez Mariusz36 (wyświetl historię edycji)

7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.