Skocz do zawartości
Gawer

projekt mojego akwa 240l + sump

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze przygoda z akwariu morskim dopiero sie zaczyna mam pare pytan.

Mam juz akwa 240l profilowane dostałem za darmo to zdecydowalem je wykozystac na morsie akwarium

Chce zrobic sump, jakie potrzebuje otwory czy jeden 32mm a drugi 25mm moze byc, dac dodatkowe dno do tego akwarium?

Który z nich powinien byc na spływ a który na powrot, wiekszy czy mniejszy?

Czy moze 2x32?

Co z tymi przegrodami w sumpie podobno dobrze jest miec chociaz jedna na pompe od odpieniacza bo cos tam ulepsza wode czy jakos tak.

Jesli kupie pompe obiegowa AM 2500 OR bedzie wystarczajaca?

Pozdrawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie isię wydaje ze standard do pompy 2500-3500 to rury:

32 spust

25 rewizja- na wszelki ( niektórzy uważają za zbędne)

20 powrót ( większego nie ma sensu bo i tak pompy mają 16-20mm na wyjściu

otwory na śrubunki są odpowiednio większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies mnie doszly suchy ze 32 to na powrot a 25 na przelew zeby wyciszyc chalas. ale niewiem bo ja chce zrobic durso.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 na splyw powrot 20 rewizja 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiatek

rewizje moge zrobic bez wiercena bo mysle ze dwa otwory narazie wystarcza zeby nie oslabiac akwarium.

A chce zrobic przelew durso.

Pozdrawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wkoncu coś sie dzieje zamówłem beast400p + pompa marea 3200l/h no i doszło, cena super jestem bardzo zadowolony. No i pierwszy raz w zyciu mogłem zobaczyc na zywo odpieniacz:D Akwarium juz odebrałem od szklarki komin stoi otwory są 25mm i 32mm, podwujne dno, tylko moze troche za duzo silikonu nawaliła na komin ale jest ok!

Jeszcze zostało mi sporo rzeczy do kupienia ale w drodze sa srubunki pompa obiegowa OR 3500l/h.

Jestem ciekawy. Czy na sucho moge odpalic te uzadzenia zeby chociaż zobaczyc czy chodzą głośno?

No bo wiecie wkocu pierwszy raz :):):D


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlej do wody ocet i mozesz sobie potestowac odpieniacz

Pompy do zwyklej wody ja bym na twoim miejsu wszystkie pompy wrzucil na tydzien niech chodza. Raz ze ucichna 2 sie troszke przyzwyczaisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer, otwory muszą być dopasowane do przelotek(śrubunków) i jeśli masz takie średnice jak napisałeś to mogą być problemy. 32 i 25 to zwykle śr. zewn. rur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs

Srubunki jesli chodzi o srednice to kupowałem i wierciłem pod wymiar czyli 25mm 32mm jesli beda za małe to troche pomecze sie papierwm sciernym, a jak za duze to bodkleje klejem.

Przejdzie to?

@kwiatek

Do zwykłej wody pompy moge? a ocet poco do odpieniacza przecież to śmierdzi.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za roznica jaka woda ?

a ocet po to zeby zagescic wode zobaczysz jak pracuje odpienka w normalnej wodzie bedziesz zawiedziony :)

przy srubunku 32 mm dziura powinna byc 49 wiec troche sobie poscierasz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kwiatek

o stary teraz to mnie zdołowałeś.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Chcialbym widziec ta akcje z papierem sciernym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Cie jeszcze bardziej zalamie pod srubunrk 25 to okolo 45 przy srubunkach GF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer, o otworach pod śrubunki pisał dużo wcześniej BartY, nie mów, że jesteś zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer Dokladnie ostrzegal Cie ... Ja ci proponuje kup srubunki i akwa oddaj do przewiercenia bo jesli masz otwory 32 i 25 wywiercone to kicha

gfopis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie nie chce w to wiezyc wogóle to nie jest logiczne.

Jesli kupuje cos o danej srednicy a tak jest napisane to jest to srednica przelotu a nie czegoś innego.

Równie dobrze pujde do sklepu i powiem ze chce rure 32mm a po zmierzeniu bedzie miale 45 hihihi

Wogóle tu niema sensu róznica moze byc moze gwintu tak ale nie prawie 1cm.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał w ręce śrubunek to zobaczysz, że to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer owszem kupiles srubunki o okreslonej srednicy ale nie srubunku ale rury ktora przez niego przechodzi

Kwiatek podal Ci tabelke do GF i tam jest wszystko wyjasnione.

Sam sie dziwilem ale zanim szklarz wywiercil otwory to dalem mu srubunki zeby sam sobie zmierzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piknie byłem przeonany ze rure sie nakłada na a nie przez wylot :)

JaK NIE UROK TO SRACZKA, HIHI LUB OŚWIETLENIE


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.