Skocz do zawartości
tomektommy

Zestaw 128 + 76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ w przyszłości planuję zakup takiego sprzętu:

http://www.microaqua...tart/mitoja-80/

to w pierwszym moim poście chciałbym poddać dyskusji oraz prosić o wypowiedź doświadczonych użytkowników na temat "gotowca" oferowanego wraz z sumpem i niezbędnymi urządzeniami do odpalenia małego akwarium morskiego. Nie chcę sugerować odnośnie niewystarczającego oferowanego odpieniacza, ale prośba mimo wszystko o opinie również na temat tego sprzętu.

Proponowany gotowiec za kwotę ca. 3000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj:)tak na szybko przeliczajac wartosc sprzetu to za 3 tys w miare sie oplaca.Odpieniacz troszke slaby ale wszystko zalezy co bedziesz chcial trzymac:)Gdybys sam kompletowal sprzet mysle ze za 3 k. bys mial zbiornik optiwhite jak i wydajniejszy odpieniacz.Pozdrawiam.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pablo za zainteresowanie. Proponowany zestaw w tej kwocie posiada szkło OW. Z oświetlenia zrezygnuję, ponieważ montowane jest ono albo do ścian bocznych szafki albo też podwieszane na linkach stalowych. Mam w planach zakupić takie:

http://www.aquariums...e46467fc1dfea9a

http://www.aquariums...bb49a2eff062313

Co do planowanej obsady, to myślę o takim standardzie: 2 błazny, Pictichromis paccagnellae, krewetka czyszcząca, ślimaki i kraby. Do tego oczywiście ok. 12 kg LR i 5 LS oraz korale, ale z nimi to stopniowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli akwarium jest z OW to mysle ze warto zainwestowac w ten zestaw:)Pozostaje kwestia odpieniacza ale nie bedzie za duzej obsady i twardych pewnie spokojnie sobie poradzi:)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem myśleć o solniczce, to właśnie ten sam zestaw wszedł mi w oczy i praktycznie byłem zdecydowany. Druknąłem konfigurację i pojechałem z tym do sklepu zapytać co o tym myślą (tego forum jeszcze nie znałem). Powiedzieli, że w sumie ok, oczywiście był temat odpieniacza, że głośny i ogólnie be, ale na początek może być. Niestety, na tej samej wizycie okazało się, że 0 pokolców w tym baniaku :(. Osobiście solniczki bez żółtka sobie nie wyobrażam i w moim przypadku, przez jedną wizytę w sklepie skończyło się na baniaku 560 l ;) . Trzeba było od razu kupować i jakoś żyć bez żółtka :D, a nie dopytywać ;).

Tak poważnie mówiąc, to zestaw całkiem sensowny i wart zakupu. Jedyne co bym zmienił, to obiegówka na tę oczko wyżej (2300 chyba) i myślał o zmianie odpieniacza w perspektywie czasu. Z tego, co się z nimi kontaktowałem, to dosyć swobodnie można konfigurować ten zestaw, więc zmiana pompy to kwestia kilku dyszek.

Pozdrawiam i życzę powodzenia, zabawa fajna.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weteranem nie jestem ale mam nadzieję, że głos zabrać mogę :)

Sam kompletuję i marudzę przy przy składaniu pierwszej solniczki.

Jednak sam mam wątpliwość jak to będzie z AM Turboflotorem 500, jest to najsłabszy w tej gamie odpieniacz to raz, dwa czy obiegówka nie będzie też ciut za słaba? Rozumiem jakby był tam NJ2300 a trzecia sprawa pomyłka lub celowy zabieg - jakie 200L w obiegu? :) Max 150-160L nie więcej.

A takie pytanie bo nie doczytałem lub nie zwróciłem uwagi czy ten baniak jest w OW w tej cenie? Czy na zamówienie jako opcja i z dopłatą?

Ogólnie pomysł ciekawy i podoba mi się, z dostępnych gotowców na rynku najbardziej mi się podoba ale nie ma to jak składak :)

Dlatego autorowi polecam złożenie własnego zestawu od podstaw :)

Pozdrawiam.

Edyta: Koleżka wyżej mnie ubiegł ws. obiegówki :thumbsup:

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pomysł ciekawy i podoba mi się, z dostępnych gotowców na rynku najbardziej mi się podoba ale nie ma to jak składak :)

To w sumie taki właśnie składak jest jest...i to w nim fajne.

O opti też już było :p.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zapatrujecie się na belkę t5 którą typuję do tego zestawu? Link wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

belka jak najbardziej ok :thumbup: na miekkie i lps spokojnie wystarczy :) a i jakiegos twardziela tez uciagnie.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Jakiś czas temu też byłam zainteresowana tym zestawem nawet nawiązałam kontakt i dostałam szczegółową wycenę.Napiszę ci tak:za większe szkło zapłaciłam mniej,za wiekszą,lepiej wzmocnioną szafkę dałam mniej,odpieniacz,pompa i pompy cyrkulacyjne z tego zestawu będą za słabe a za całą hydraulikę którą dostałam cała skąpletowaną zapłaciłam 3xmniej.Polecam ci kontakt z RS w Gdyni.Pozdrawiam


Pozdrawiam

Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oswietlenie jest za slabe (widzialbym tam 6x24 i kazda rura ze swoim odblysnikiem), podobnie jak odpieniacz.

Pompy cyrkulacyjne wygladaja na raczej male.

Pompa obiegowa moze wystarczyc.

Wykonanie calosci - b. dobre.

A moze udaloby sie ze sprzedawca dogadac, zeby za doplata dal silniejszy odpieniacz i moznaby zrezygnowac z lampy ?

Pompki dalbym 2 x Tunze 6025.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.