Skocz do zawartości
ini

agresywne blazenki

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupilam dzis magnifice gdy ja wpuscilam do akwarium moje 3 blazny rzucily sie na nia jak a kawal miesa w wpedzily pod skale i siedzi tam do tej pory ugryzly jej nawet pol pletwy ogonowej pytanie czy im to przejdzie czy wykoncza moj nowy nabytek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to strikte odpowiedź na twoje pytanie ale opiszę co miało miejce u mnie:

Wpuściłem jakiś miesiąc temu odchowaną parkę Clarków samica ma jakieś 10 cm i to właśnie ona przez pierwszy tydzien przeganiała resztę obsady w zbiorniku, potrafila nawet "pogonić kota" większemu od siebie hepatusowi, który pływa u mnie od lipca i to on dotychczas królował, jedyną rybą, której nie tykała był lineatus w sumie o podobnych jak jej wymiarach. Po tygodniu od wpuszczenia przeszło jej i jakoś dogadała się z resztą obsady nawet świeżo wpuszczanych ryb nie tyka.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie, jak juz Marcin napisal, przechodzi im po kilku dniach.

Dziwic sie nie powinnismy, bo te "mile Blazenki" to krewni okoni... :ninja::shuriken:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie im ta agresja. Spoko...


Pozdrawiam

Maciej

___________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje błazny też czasami gonią magnificę


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj blazen gania moja reke i chla jak tylko potrafi, jak tylko sie zblize do akwarium to chodzi jak rekin po powierzchni tafli, ma tak juz od kilku miesiecy, ryb sie nie czepia ale strasznie gryzie reke ktora ja karmi:)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje błazny też mnie atakuja jak tylko wsadze łape do baniaka, a jak mam cos robic w poblizu ukwiala to potrzebna druga osoba do odganiania :ouch:

normalniem "szczęki" :smoke:


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami też jest tak, że przy większym zbiorniku można spróbować zaszaleć i nie trzymać się sztywno tego co słyszy się przy zakupie w sklepie albo wyczyta tutaj na forum. U mnie są dwa Melanopusy, za jakiś czas doszedł Clarki i Ocelaris... Jazda była tylko na początku. Po kilku dniach każdy znalazł swoje miejsce. To samo tyczy się popularnych doktorków. Mam trzy :) Widok nieziemski kiedy kręcą te swoje "kółeczka". Do odważnych świat należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy sugerują by nowe ryby wpuszczać wieczorem przy zgaszonym świetle w akwarium, pomaga to nowemu mieszkańcowi oswoić się przez pierwsze godziny a reszta obsady nie rzuca się na nowego jak na żarcie tym bardziej jeśli jest mniejszy od mieszkających kolegów. Osobiście potwierdzam tą metodę. Błazny zapewne z czasem odpuszczą, moim zdaniem szczególny charakterek mają clarkii, nikomu nie odpuszczają dość długo, szczególnie dobrane pary, pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.