Skocz do zawartości
Androctonus

Odpieniacze wewnętrzne i zewnętrzne do 128L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam odpieniacza do akwarium 80x40x40 bez sumpa.

Grubość szyby zbiornika to 8mm.

Teraz pytanie czy lepiej odpieniacz wewnętrzny czy zewnętrzny?

Budżet do 600zł Ewentualnie +/- 100zł oczywiście bez kosztów wysyłki.

Proszę o realne propozycje zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych odpieniaczy do 128L

Dziękuję.

Pozdrawiam.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij na mój wątek zobaczysz jak wygląda tunze 9002 mam akwarium 80x40x40 a i tylko powiem że chyba go wyłączę bo wodę mam wytrzepaną prawie do zera.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij na mój wątek zobaczysz jak wygląda tunze 9002 mam akwarium 80x40x40 a i tylko powiem że chyba go wyłączę bo wodę mam wytrzepaną prawie do zera.

chyba nie do końca tak trzepie do zera skoro w stopce masz wpisany problem z glonami :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO lepiej 9004, nowsza konstrukcja. A na wypasie to Deltec MCE600 lub MCE400 :) Ale to wyższy pułap cenowy niż podałeś.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki stopka jest z przed pół roku.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielony mintaj - dokładnie, pułap cenowy nie do przeskoczenia dla mnie.

Problem polega na tym, że jednak moje plany postawienia zbiornika 100x40x50 + sump nie dojdą do skutku (zobowiązania finansowe) kupiłem pompę obiegową Tunze 1073.20 i ją sprzedałem bo jednak przemyślałem i może za parę lat wystartuję z takim zbiornikiem.

Stwierdziłem również, że nie chcę stosować półśrodków czy taniej chińszczyzny w sprzęcie i wolę raz kupić, a dobrze.

Dlatego też postanowiłem uczyć się na moim 54L baniaczku (kończy się kompletować) oraz kompletować graty do 128L OW (80x40x40). Zbiornik 128L wystartuje dopiero zapewne pod koniec tego roku stąd będę miał trochę czasu na zabawę z małym.

Zastanawiam się nad odpieniaczem zewnętrznym lub wewnętrznym. Oczywiście estetyka jest istotna dla mnie ze względu na zbiornik OW jednak sam nie wiem, an który odpieniacz zdecydować się.

Max budżet to 700zł.

Co powiecie o Deltec'u MCE 300?

Lampa sam nie wiem: HQI 150W czy może Blau Aquaristic 4x24W na świetlówkach ATI?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął deltec mce 600. Używkę w dobrym stanie dostaniesz za 600-700 zł i będziesz miał spokój. A oświetlenie 4x24W wystarczy dla miękkich/lps i dla łatwych sps np. montipory. Jeszcze możesz się zastanowić nad lampą led 120W z allegro. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mce600 to duże głośne budle. Ja bym wolał tunze 9004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześku ale sam masz MCE500 też duże bydle :)

Wypowiesz się o tym odpieniaczu?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mc 500 i na głośność nie narzekałem a niby też miał być głośny :) A tunze to taka trochę "zabawka". Pobór prądu mówi sam za siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zabawka?

Te TUNZE zajmuję masę miejsca w akwa...


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taka kase I takiego akwarium tunze 9002lub 9004 bedzie odpowiednie z delteciem nie mialem stycznosci ale opinie ma dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam mc500 w sumpie. A te zabawki tunze podziwiam u kolegów. Super sobie radzą w akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to że to zabawka i do niczego się nie nadaje. Zresztą widać na forach że znakomicie sobie radzi jak na swoje gabaryty, ale wolał bym dołożyć trochę kasy i mieć spokojną głowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy wyborze odpieniacza od razu zastanów się co chcesz mieć w akwarium bo jak mają to być same miękasy i parka błaznów to bym się zastanowił nawet nad kupnem odpieniacza zaś jak planujesz z 5 rybek i SPSy to rzeczywiście odpieniacz musi być i chodzić non stop więc może przeszkadzać jego praca.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady pewnie więcej będę chciał bezkręgowców do tego korale miękkie i LPSy z czasem. Z SPSami póki na pewno się wstrzymam ale na jak długo :thumbup: kto to wie... :)

Dlatego sensownie wybrać oczywiście mocniejszą konstrukcję.

Czekam jeszcze na opinie użytkowników mce300 i mc500 + wertuję RC z Tankami na tych Delteckach :)

Bo jeśli faktycznie warto to wolę poczekać, dozbierać fundusze i zainwestować na lata. Tunze w porządku ale w takim zbiorniku to zbrodnia tyle miejsca tracić.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać pomiędzy deltec 500 a 600 to lepiej 600. 500 sporo miejsca zabiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tunze zabiera ci zbyt wiele miejsca to o mc500 nawet nie mysl.

wymiary 9004

L 110 x W90 x H305mm

wymiary mc500

L 210 x W90 x H530mm

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Androctonus, a nie myślałeś o Blau scuma 400 ext?


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium o tym samym wymiarze i w nim odpieniek AM Turboflotor 500.

Akwarium ma 3 miesiące a NO3 na poziomie 50. Nie wiem czy jest to wina tego że odpieniacz jest za słaby czy dlatego że wystartowałem na suchej skale w 80% i poprostu trwa jeszcze dojrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tunze zabiera ci zbyt wiele miejsca to o mc500 nawet nie mysl.

wymiary 9004

L 110 x W90 x H305mm

wymiary mc500

L 210 x W90 x H530mm

No tak ale Tunze to wewnętrzny, a Deltec to cały czas zewnętrzny czy nie o tym piszemy? :)

Androctonus, a nie myślałeś o Blau scuma 400 ext?

Nie zastanawiałem się nad nim :)

Gdybym miał wybierać pomiędzy deltec 500 a 600 to lepiej 600. 500 sporo miejsca zabiera

Zobaczymy jak z funduszami, nauczyłem się że nie można kalkulować co i ile kosztuje. Te myśli pogrążają... :queen:

Mam akwarium o tym samym wymiarze i w nim odpieniek AM Turboflotor 500.

Akwarium ma 3 miesiące a NO3 na poziomie 50. Nie wiem czy jest to wina tego że odpieniacz jest za słaby czy dlatego że wystartowałem na suchej skale w 80% i poprostu trwa jeszcze dojrzewanie.

Nie mam pojęcia jednak AM Turboflotor 500 to raczej wewnętrzny ale do sumpa, którego nie przewiduję...


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec mc 500 to odpieniacz wewnętrzny a 600 zewnętrzny. I zachu dobrze pisze 500 zajmuję bardzo dużo miejsca. A AM turboflotor 500 to nie bardzo nadaje się do sumpa. Montuje się go do krawędzi akwarium. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie przepraszam i zwracam honor. Sądziłem, że MC500 to też zewnętrzny :)

Co do AM Turboflotor500 nie podobają mi się, nie darzę wielką sympatią marki AM i do tego nie interesuje mnie taki typ odpieniacza...

Mam już mętlik w głowie :) Ale to nie wyścigi...

Kolego hernio - podasz link do swojego tematu jeśli masz?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematu nie mam zresztą za kilka dni i tak nie będę już miał akwa :) A co byś chciał dokładnie zobaczyć ? Jeśli zależy tobie na tym żeby odpieniacz zajmował mało miejsca i nie psuł estetyki baniaka to najlepszym wyborem będzie tunze 9004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.