Skocz do zawartości
AMP

Zebrasoma flavences żółtek - drgawki

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy osobnik może mieć różna tolerancję na prąd elektryczny, jak u ludzi. W tym przytaczanym wątku z reefcentral, w kwarantannie były w sumie 4 ryby, a tylko jedna miała objawy.

Też pomyślałem o lampie.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odizolowałem lampę od stelaża górnego, lampa cały czas uziemiona i to samo :wallbash:


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano zmieniłem na falowniku tryb pracy z falowania na tryb mieszany i widzę poprawę w zachowaniu scopasa ,zaczął spokojniej pływać po całym baniaku ,jest wyraznie uspokojony . Bartek a jeką ty masz cyrkulację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacje mam od początku taką samą, 2x aquaEL reefcirculator 10000 i powiem, ze daje czadu. Zamówiłem Jebao WP40, więc będą zmiany, ale jeszcze chwile poczekam, bo nie spodziewałem się takiej szybkiej przesyłki i nasza poczta odesłała do HongKongu :wallbash: , 25$ i jakiś miesiąc w plecy... Jako ciekawostka, paczka doszła, jak się okazuje po 10 dniach od zamówienia, a po drodze jakieś dwie niedziele były :o. Wczoraj Żółty miał się jakby trochę lepiej. Wczoraj też byłem w sklepie i dostrałem opierdziel od Pani, że nie podziliłem akwa wpuszczając chelmona... Powiedziała, że przeze mnie mógł ze stresu sfixować i na dwoje babka wrózyła, albo mu przejdzie, albo nie. Powiedziałem, że jak bedę wpuszczał resztę pokolców, to ewentualnie Go wymienię, a Ona do mnie, że nie chce w sklepie Żółtka wariata :), mimo, ze nie miałem na myśli żeby Ona mi go wymieniła...ech. Po dzisiejszych mini porządkach w akwa Żółty znowu oszalały, ciekawe co będzie po konkretnym serwisie...:(


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te pompy, grzałkę itd sprawdzałeś na ewentualne przebicia?

Sorry ale jednego nie rozumiem, jak ty miałeś akwa podzielić i czemu to niby miało służyć?


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacje mam od początku taką samą, 2x aquaEL reefcirculator 10000 i powiem, ze daje czadu. Zamówiłem Jebao WP40, więc będą zmiany, ale jeszcze chwile poczekam, bo nie spodziewałem się takiej szybkiej przesyłki i nasza poczta odesłała do HongKongu :wallbash: , 25$ i jakiś miesiąc w plecy... Jako ciekawostka, paczka doszła, jak się okazuje po 10 dniach od zamówienia, a po drodze jakieś dwie niedziele były :o. Wczoraj Żółty miał się jakby trochę lepiej. Wczoraj też byłem w sklepie i dostrałem opierdziel od Pani, że nie podziliłem akwa wpuszczając chelmona... Powiedziała, że przeze mnie mógł ze stresu sfixować i na dwoje babka wrózyła, albo mu przejdzie, albo nie. Powiedziałem, że jak bedę wpuszczał resztę pokolców, to ewentualnie Go wymienię, a Ona do mnie, że nie chce w sklepie Żółtka wariata :), mimo, ze nie miałem na myśli żeby Ona mi go wymieniła...ech. Po dzisiejszych mini porządkach w akwa Żółty znowu oszalały, ciekawe co będzie po konkretnym serwisie... :(

do swojego wcześniejszego wpisu dołozyłem filmik zobacz i porównaj zachowanie wieczorem dodam filmik jak jest teraz . to na 100 % stres z powodowany głośną pracą JEBAO WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te pompy, grzałkę itd sprawdzałeś na ewentualne przebicia?

Sorry ale jednego nie rozumiem, jak ty miałeś akwa podzielić i czemu to niby miało służyć?

Jak wpuszczasz nowego pokolca do obecnej obsady, to robisz zasieki, żeby się nie zatłukły, np. z siatki z drobnymi oczkami. Chelmon nie pokolec, ale kształtem podobny do Żółtego i jak widać rusza go to... Czytałem trochę o przebiciach i czuć je gołą ręką. Ryby znoszą duże wieksze różnice potencjałów niż ludzka ręka, podobno - człowiek grzebiąc w baniaku wie, że coś się dzieje, a po rybach jeszcze tego nie widać...

do swojego wcześniejszego wpisu dołozyłem filmik zobacz i porównaj zachowanie wieczorem dodam filmik jak jest teraz . to na 100 % stres z powodowany głośną pracą JEBAO WP 40

Nie widzę filmiku. U mnie nic się nie zmieniło, doszło tylko kilka nowych ryb...albo aż, jak się okazuje. Mówisz, ze jebao jest głośne?

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpuszczasz nowego pokolca do obecnej obsady, to robisz zasieki, żeby się nie zatłukły, np. z siatki z drobnymi oczkami. Chelmon nie pokolec, ale kształtem podobny do Żółtego i jak widać rusza go to... Czytałem trochę o przebiciach i czuć je gołą ręką. Ryby znoszą duże wieksze różnice potencjałów niż ludzka ręka, podobno - człowiek grzebiąc w baniaku wie, że coś się dzieje, a po rybach jeszcze tego nie widać...

Nie widzę filmiku. U mnie nic się nie zmieniło, doszło tylko kilka nowych ryb...albo aż, jak się okazuje. Mówisz, ze jebao jest głośne?

Jest głośne a film na 5tym wpisie

Edytowane przez bazyl xx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek.... Możemy się zamienić na Żółtki, będziesz mial parkę ;). Mam nadzieję, że mu przejdzie, daję mu dwa tygodnie na to, bo w najbliższym tygdniu miałem wpuszczać ostatnie ryby - resztę pokolców, a tu taka akcja. Jak mu się nie poprawi, to niestety będę musiał Go wymienić. Serce boli, bo to była pierwsza rybcia i człowiek się przywiązał, ale co zrobić :(. Plus tylko taki, że będą wszystkie naraz i nie będę musiał zasieków robić...

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam pacjent?, znalazłeś przyczynę?


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój żółtek miał identyczne zachowanie. Zrobiłem podmianę wody po czym te dziwne objawy ustały. Może to jakiś zbieg okoliczności ale pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój żółty niestety cały czas sieknięty :(, bije się z własnym odbiciem i gania inne ryby. Przede mną trudne zadanie odlowienia zwariowanego żółtka. Myślę, że zabiłby xanthurum i może jeszcze innego nowego pokolca... Nowy żółty juz wybrany i pływa sobie w sklepie w baniaku z resztą nowej ekipy, czekają jeszcze tylko na hawaiiensisa ;)

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.