Skocz do zawartości
Siwy

Dzisiaj w nocy mialem plywalnie w domu :(

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde ale ja dzisiaj mialem nocke.Cale szczescie ze sie przebudzilem i poszedlem sprawdzic do pokoju.Wchodze patrze a na podlodze woda ,patrze na akwarium a woda sie wylewa z akwa szybko sprawdzilem co sie dzieje i jak sie okazalo czujnik poziomu wody nie rozłączyl pomki od uzupelniania odparowanej wody.40 l wody wylalo sie na podłoge :) .I teraz mam do was takie pytanie czy zdazylo wam sie kiedys takie cos? (posiadam dozownik AM)i czy jest jeszcze jakis sposob na zabezpieczenie tego ?


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie zzdroszczę :) a co z rewizją jeśli oczywiście posiadasz ją?Na dobrą sprawe dobrze by było tak na wszelki wypadek mieć taką ilość wody do dolewki aby wrazie jakiegoś psikusa ze strony czujnika poziomu wody nadmiar spłynął przez rewizję lub po prostu komin do sumpa.Wcześnie należy przewidzieć ile nasz sump jest w stanie pomieścić wody na wypadek jakiejś awari(czujnik)Lub pokusić się o dodatkowy zbiornik retencyjny gdzie ta woda także miała by możliwość spłynąć.Dobrze że tylko 40 l poszło na podłogę i się obudziłeś .Pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem dwa czujniki: jeden ktory wlacza i wylacza pompe gdy jest za malo wody w sumpie i drugi taki sam troche wyzej. Gdyby pierwszy sie zawiesil to jest szansa, ze ten drugi rozlaczy pompe.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zazdroszczę ...... Jestem zwolennikiem pokrywy i zmniejszonego parowania......pozdro


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oprócz pływaka działa jeszcze wyłacznik czasowy,także w razie godziny "W" nic nie powinno się stać. Czas jest tak ustawiony, że praktycznie powiela zapotrzebowanie wody dozowanej poprzz czujnik.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki proble ze nie mam sumpa i z ta rewizja nic nie wyjdzie.@Alex powiedz mi jak ustawiles ten czas co ile sie zalancza?


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez dodatkowy problem - powiedzmy, ze duzy sump jest w stanie pomiescic wode RO jezeli zawiedzie czujnik poziomu... ale co z jakoscia wody w zbiorniku ? Zasolenie spadnie na leb...


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siwy :

Ja mam taki proble ze nie mam sumpa i z ta rewizja nic nie wyjdzie.@Alex powiedz mi jak ustawiles ten czas co ile sie zalancza?

Ro dolewa się poprzez mikser pompką perystaltyczną od ok. 1.00-7.30 co ok 30min załącza się na 15-30min. Częste przerwy podyktowane są tym, że za mikserem kalkwasser ma wysokie ph i wolę żeby to wszystko dobrze się wymieszało w tanku zanim dowalę kolejną porcję. Układ dziła w ten sposób, że pompka wyłączy się jeżeli pływak odłączy prąd albo minie czas.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadlem na taki pomysl aby zabezpieczyc sie przed nastepna powodzia .wymyslilem sobie ze jak ustawie ten wyłacznik czasowy ze co dziennie bedzie zalaczany tylko na okreslona ilosc min.Własnie zrobilem pomiar i w 20 min napelnia mi 1 L wody teraz tylko pytanie ile dzienne odparuje wody z akwa mozna to jakos obliczyć?


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wylicz ile masz max wolnej pojemnosci w akwarium i pilnuj zeby w zbiorniku dolewkowym nie bylo nigdy wiecej wody niz ta ilosc .lepiej czescie dolac wod do doleki niz miec powodz,nie ty pierwszy miales takie nieszczescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Parowanie możesz prostu policzyć, wyłączając automatyczny system dolewki, a po 24 godzinach dolej wody do wcześniej zaznaczonego poziomu.

Pamiętaj jednak, że parowanie zależy od temp. w pokoju i wilgotności powietrza.

Jednak zalety sumpa są niepodważalne..... :)

a jak sąsiedzi?

ja zalałem na początku swojego remontu sąsiadów 3 piętra w dół... ale nie z akwa ale przy modernizacji łazienki rurka szczeliła i to nie u mnie tylko u sąsiada i lało się przez 4-5 godzin........ do tej pory nie odpowiadają Dzień dobry....

pozdr Tomek


tomekbiel@o2.pl pisz z dopiskien nano-reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sasiadów sie nie boje bo mam w domu w pokoju płytki wiec chyba nic nie przelecialo bo juz by byli u mnie :)


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można zrobić tak: zbiornik retencyny powinien mieć taką pojemność, aby przy awarii czujnika woda się i i tak się nie przelała. W połączeniu jeszcze z wyłącznikiem czasowym mamy tzw bardzo bezpieczny seks...


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie tak jak napisal @ Tomek- Reef oblicze mniej wiecej ile na 24 H odparowywuje wody i na tyle ustawie wyłącznik czasowy 1 L = 20 min i to chyba bedzie najlepsze rozwiązanie :)


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeśli nie masz sumpa to rozwiązanie powinno być najlepsze:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.