Skocz do zawartości
t2mek2

Lewel 2 - akwarium 200L plany, pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że moje korale sie juz nie mieszczą w obecnej kostce 43l postanowilem ze czas na przesiadke. Niestety mam mało miejsca dlatego wymyslilem ze mogłbym postawic na biurku stelaż na którym stanęłoby akwarium 144l ow 90x40x40 Pod stelażem miałbym miejsce na laptop itp. (tu odrazu kusi dodac pare cm i postawic 182l ow 90x45x45)

Powoli zaczynaja pobobac mi sie sps wiec czy do 182l belka 4x39w czyli 156w starczy dla sps ?

Sumpa nie planuje z braku miejsca, Odpieniacz to Turboflotor 1000 multi, tu ukłon dla BAU tylko dokupic pompe, rurke i smiga.

"PROJEKT" :)) post-14639-0-46138400-1389573030_thumb.png

Próbowałem w Google SketchUp ale mi nie szło :)

Ile kosztowałby taki stelaż ? z jakiego metalu byłby dobry i w miare estetyczny? myślałem zeby go tylko pomalowac farba do metalu. Może ktos poleci kogos z forum, najlepiej z Łodzi kto wykonałby taki stelaż

Reszta o sprzęcie później narazie nie wiem jaki litraż. :(

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, zaprojektuj sobie stelaż, idź na złom kup materiał wybierz coś sztywnego, dasz za nie więcej niż 50zł

z pierwszym lepszym spawaczem się dogadasz co myślę że za 100 - 150 Ci to pospawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi o to zeby był dobrze estetycznie wykonany chce go tylko pomalowac farba do metali

Coś jak ten http://sklep.acropora.pl/userdata/gfx/65b3cc2421d726b1cfcd77095807fabb.jpg tylko ze pod moj wymiar i bez przedniego dolnego połączenia.

Taki stelaż robi sie z aluminium ? Fajnie jakby góra stelaża byla zrobiona z kątowników w które weszła by płyta a na nią akwarium.

Czy te 156w 4x39w starczy dla SPS w 182L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 350 tylko na 4 nogach regulowanych na kwadratowych rurach

http://pl.123rf.com/photo_12362612_rura-metalowa-dzwigary-katowniki-ceowniki-i-kwadratowe-rury-na-bialym-tle.html

kup na złomie stalowe i pomaluj farbą, tyle że zbuduj to tak byś mógł to zabódować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam juz miejsca gdzie moge kupic profile zamkniete stalowe nawet w Leroy Merlin są.

Tylko pod akwarium max 200L starczą profile 30x30mm czy musza byc 40x40mm? i jaka grubosc najlepiej (ciagle mysle nad litrażem).

Jakbyście mieli stawiac takie akwa to lepiej prezentowałoby się 90x45x45 czy 100x40x50 ? Belka to 4x39w 90cm wiec nie wiem czy na długosc akwarium 100cm oswietlałaby dobrze boki.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 100 x 45 (jesli musi byc takie waskie) i 50 h.

Belka niestety, 6 x 39 W (jest wlasnie do zbiornikow 100 cm).

Bez sumpa to nieporozumienie a polka na laptop pod akwarium to dyskusyjny pomysl. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo lepiej wiekszy ale przemyslalem sobie ze koszty mocno skocza na akwarium swietle i skale, wiec zostane przy 90x40x40 albo max 90x45x45 Moze jakis mikro sump udaloby mi sie gdzies wcisnac ale to nie na starcie baniaka tylko pozniej. Musze zobaczyc gdzie i ile miejsca mi zostanie.

Co do swiatla belka 4x39 albo takie LED http://allegro.pl/sc...3679854748.html ale boje sie ze musiałbym ja docs mocna podkrecic do 182l a czytalem ze takie lampy chinczyki przepalaja sie dosc czesto po roku na co nie moge sobie pozwolic. Z t5 nie ma problemu.

Jakie te profile stalowe ? 3x3cm czy 4x4cm

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.