Skocz do zawartości
AdrianUK

Red Sea max 130d ekspresowy start.

Rekomendowane odpowiedzi

Red sea max 130d Akwarium zołożone 30grudnia 2013.

Było ok 15kg żywej skały z długo działającego zbiornika, zostawiłem ok 10-12kg

Żywy piach ok 6kg z działającego zbiornika

Akwarium powstało w ekspresowym tempie, ok 4 dni później wylądował do akwarium Chrysiptera springi.. jakies zoa, kilka dni później kraby, ślimaki, krewetki.. inne korale, następnie błazenki i kauderni.

Do wody kilka dni po starcie zacząłem lać Special blend z reef safe.

Badania które robiłem to zasolenie, NO2, NO3, PO4, Ammonia, pH, KH, NH4 od samego początku minimalna ammonia, no2, no3.. jedyny problem to juz bardzo małe PO4 które zbiłem praktycznie całkiem reef basis. W chwili obecnej wszystko prócz PO4 na zero.. aż nie chciało mi się wierzyć, wybrałem się wczoraj do zoologicznego aby zrobili testy, wszytsko zero, zasolenie 1.024.

Z oznaków dojrzewania.. ok tydzień po odpaleniu zbiornika na falowniku, i 2 skałkach w 2 miejscach wyskoczyły glony nie za długie, nie powiększają się, po woli zanikają. Dodałem zdjęcie, szybk akwarium czyszczone raz tydzień po starcie, od tamtej pory nie czyściłem - będę czyścił dziś. Pozatym, po ok 9dniach wyskoczyły okrzemki.. i właśnie tego dnia dodałem Valenciennea sexguttata najpożyteczniejsza rybka w baniaku, nie roznosi piachu, a cały czas przekopuje, okrzemki po jednej nocy jakby ręką odjął - nie powrociły :).

Strat nie było żadnych jak do tej pory, wszystko co trafiło do zbiornika żyje, nikomu nie działa się krzywda.

Amphiprion ocellaris - dorosła parka

Pterapogon kauderni 2szt

Valenciennea sexguttata

Chrysiptera springi

Sarcophyton sp.

Xenia sp

Cladiella sp.

Euphyllia glabrescens

Goniopora green

Tubastrea aurea

Zoanthus sp ok 8 odmian

Kraby pustelniki małe 8szt - zostaną 4szt.

Lysmata amboinensis 1szt

Lysmata debelius 1szt

Tectus Niloticus 4szt

Pictocolumbella ocellata 3szt

Astralium Calcar 3szt

Dodatkowo jedno dzikie niewielkie wężowidło które żyje pod sarcophytonem.. kilka małych małż kolorowych, i jeden wieloszczyt. Pewnie jest tego więcej ale tyle udało mi się zobaczyć.

post-22883-0-52104300-1390133270_thumb.jpg

post-22883-0-05665900-1390133272_thumb.jpg

post-22883-0-59968900-1390133273_thumb.jpg

post-22883-0-34993700-1390133275_thumb.jpg

post-22883-0-08684300-1390133277_thumb.jpg

post-22883-0-07665000-1390133279_thumb.jpg

post-22883-0-62765500-1390133280_thumb.jpg

post-22883-0-30432300-1390133282_thumb.jpg

post-22883-0-03716200-1390133324_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, życzę powodzenia jak narazie zbiornik wyglada bardzo ładnie ale obawiam sie ze za jakis czas zbiornik moze sie załamać i zaglonic :) jedno pytanko co to za biała rybka?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, życzę powodzenia jak narazie zbiornik wyglada bardzo ładnie ale obawiam sie ze za jakis czas zbiornik moze sie załamać i zaglonic :) jedno pytanko co to za biała rybka?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Zobaczymy co z tego będzie ;), jak narazie glony odpuściły..

Biała rybka to Valenciennea sexguttata bardzo pożyteczna, u mnie w baniaku nie robi bałaganu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie :) tylko w te zera... brzmią dziwacznie i nie naturalnie. Polecam nowy zestaw testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życze powodzenia bardzo ładnie wszystko wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, akwarium ma miesiąc i kilka dni.

Odbyło się bez jakichkolwiek większych oznaków dojrzewania :)

Wszystko przebiegło maksymalnie delikatnie, glonów oraz innych plag zero - zasługa myślę że bardzo dobrze odgazowanej skały.

Troszkę doszło życia do baniaczka, na dzień dzisiejszy wygląda to tak :

Amphiprion ocellaris - dorosła parka

Pterapogon kauderni 2szt

Valenciennea sexguttata - za jakiś czas pomyślę o usunięciu, w celu odciążenia zbiornika

Zebrasoma flavescens - jeśli jej rozmiary przekroczą dopuszczalną dla mnie granice, zostanie zmieniona na maluszka.

Sarcophyton sp.

Sarcophyton green

Xenia sp.

Cladiella sp.

Euphyllia hammer

Goniopora green

Tubastrea aurea

Green Star Polyp

Star polyp mat

Monitiphora red

Blastomussa

Purple blastomussa

Purple tipped frogspawn

Ricordea orange

Neon Green Hystrix

Seriatopora guttatus

Rose bubble tip anemone

Neon green aussie duncan

Acropora sp green

Acanthastrea sp.

2 duże rurówki

Zoanthus sp ok 10 odmian

Kraby pustelniki małe 8szt

Lysmata amboinensis 2szt

Lysmata debelius 1szt

Tectus Niloticus 4szt

Pictocolumbella ocellata 3szt

Astralium Calcar 3szt

Ciężko na zdjęciach oddać wygląd solniczki, na żywo wygląda zupełnie inaczej, według mnie o niebo lepiej :)

post-22883-0-22957500-1391817549_thumb.jpg

post-22883-0-49003200-1391817550_thumb.jpg

post-22883-0-65098400-1391817551_thumb.jpg

post-22883-0-09324500-1391817553_thumb.jpg

post-22883-0-42248800-1391817554_thumb.jpg

post-22883-0-64725000-1391817555_thumb.jpg

post-22883-0-61557900-1391817557_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sadzilem ze ten baniak jest za maly dla zebrasomy ale z drugiej strony widzialem juz jak ludzie trzymaja w nich hepatusa.

A kwarium fajne widze ze tez zrezygnowales z pudelka przelewowego ale uwazaj bo te pompy z tylu nie powinny byc pod woda calkowicie, u mnie jedna wybuchla . W prawdzie nie mam pewnosci czy powodem bylo to ze byla calkowicie pod woda, no ale producent twierdzi ze nie mozna tak robic, wiec cos w tym moze byc.


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sadzilem ze ten baniak jest za maly dla zebrasomy ale z drugiej strony widzialem juz jak ludzie trzymaja w nich hepatusa.

A kwarium fajne widze ze tez zrezygnowales z pudelka przelewowego ale uwazaj bo te pompy z tylu nie powinny byc pod woda calkowicie, u mnie jedna wybuchla . W prawdzie nie mam pewnosci czy powodem bylo to ze byla calkowicie pod woda, no ale producent twierdzi ze nie mozna tak robic, wiec cos w tym moze byc.

Dla dorosłej zebrasomy zbiornik jest niestety sporo za mały.. mimo że rybki nie rosną duże jak na pokolce, większa rybka będzie się tam męczyła. Sam wymienię rybkę na mniejszą jeśli urośnie, narazie jest to maluszek w prawdze mówiąc większa jest samiczka błazenka niż sam żółtek. Bardzo przydatna ryba, cały czas coś tam dzióbie, wszystkie malutkie dzikie rurówki zgineły :).

Pompy z tyłu, chociaż bym chciał ciężko byłoby je w całości zanurzyć, pewnie dlatego że mam troszkę skały w przed ostatniej komorze panelu, i dlatego woda dostaje się wolniej.

Jak narazie miejsca jeszcze troszkę zostało :) ale teraz skupię już się raczej na wybranych kolorach, i głównie lps/sps, i tylko czekać aż zbiorniczek pozarasta :D chociaż niebawem mam nadzieje że otworzę następny, już na szczęście troszkę wiekszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja ;)

Akwarium ok 1,5miesiąca.

Jakieś sugestie? porady? propozycje ;)?

Dziś doszło do solniczki kilka korali :

Euphyllia glabrescens neon green

Euphyllia glabrescens orange

Montipora Digitata

Acropora sp.

Niestety nie ma ich na zdjęciach, jutro postaram się zrobić nowe.

Co do całego zestawu, dla mnie idealny, jedyny problem w zestawie to odpieniacz, który nadaje się jedynie do wymiany, myślę nad tunze 9002, może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Chciałbym jak najbardziej wydajny odpieniacz do 150-300l.

Podjąłem decyzje że Pterapogony kauderni 2szt wylatują ze zbiornika? powód.. są to ładne rybki, ale mało widoczne, cały czas pływają z tyłu, jedzą tylko wybrany pokarm, ogólnie, nie zbyt ciekawe rybki jak dla mnie.

Może macie jakieś ciekawe propozycję?

Pozdrawiam Adrian.

post-22883-0-83770200-1392341291_thumb.jpg

post-22883-0-15394700-1392341293_thumb.jpg

post-22883-0-68398500-1392341295_thumb.jpg

post-22883-0-35587100-1392341297_thumb.jpg

post-22883-0-88775600-1392341298_thumb.jpg

post-22883-0-38290900-1392341300_thumb.jpg

post-22883-0-94698400-1392341302_thumb.jpg

Edytowane przez AdrianUK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysto, ładnie, moze wstawiałbyś 7 różnych a nie takich samych zdjęć?? np z boku, z góry, jakieś zbliżenia???

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie to wyglada ukwial dodaje sporo uroku

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia, niestety ciężko jest zrobić fotki od boku, bo w dzień pada światło.. i odbija się w szybie, zaś wieczorem zazwyczaj jestem w pracy :D.

Na następnym wolnym postaram się dodać więcej zdjęć.

W akwarium troszkę nowości, w sumie z życia bardzo nie wiele, jedna rozgwiazda czerwona Fromia, mam nadzieję że nacieszę się nią chociaż z pół roku.. jak narazie wcina mrożonki które podaję.

Pozatym, zamontowane zostało dodatkowe oświetlenie na diodach CREE XTE XT-E Royal Blue 6szt czyli ok 30W.

Muszę przyznać że te diody robią w akwarium bajke :D dosłownie, wszystko świeci jakby było na baterie:).

Pozatym zmieniłem wodę zasoloną sklepową na sól Reef Cyrystals.

Korale karmione mrożonkami + H2Ocean pro+ SPS, H2Ocean pro+ LPS, Marinium PHYTOPLANKTON, H2Ocean pro+ Reef paste + Cały czas podawany Special Blend - dawkę dobieram sam, zazwyczaj jest to ok 3ml / tydz. Dodatowo do zmiany odpieniacza leję wódkę NO3/PO4 Red sea.

Czekam właśnie na dolewkę automatyczną, w piątek wybieram się na zakupy więc na weekendzie kolejne zdjęcia.

Pozdrawiam Adrian.

post-22883-0-39420000-1393171637_thumb.jpg

post-22883-0-85165800-1393171638_thumb.jpg

post-22883-0-45508500-1393171640_thumb.jpg

post-22883-0-97662000-1393171641_thumb.jpg

post-22883-0-01739200-1393171644_thumb.jpg

post-22883-0-91557200-1393171645_thumb.jpg

post-22883-0-39201700-1393171647_thumb.jpg

post-22883-0-04396800-1393171649_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i czysto, pytanko bo też mam zbiornik red sea tylko ze 250 i pytanko czy ty w swym zostawiles te gąbki i waty z panela?

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i czysto, pytanko bo też mam zbiornik red sea tylko ze 250 i pytanko czy ty w swym zostawiles te gąbki i waty z panela?

Dzięki, staram się właśnie aby solniczka wyglądała estetycznie i przede wszystkim kolorowo.

Co do gąbek i waty w panelu.. Gąbki zostawiłem, a nawet dołożyłem jedną dodatkowo i co jakiś czas zrobie jej płukanie, a watę staram się wymieniać co 2-3dni i to pozwala na utrzymanie naprawdę fajnej czystej pachnącej wody ;). Dodatkowo wrzuciłem troszkę węgla do panelu, aby troszkę oczyszczać wodę, nic pozatym.

Do akwarium doszło troszkę nowości:

Mała rurówka

2 rodzaje pięknych zoasów

1 bardzo fajną favie

5 rodzai pięknych acanthastren

1 Euphyllie glabrescens

2 ślimaki Cypraea annulus

2 ślimaki czarne turbo

2 kraby Calcinus elegans Tripneustes gratilla

1 jeżowca Tripneustes gratilla

1 malutki ukwiał quadricolor w kolorze zielonym

Jednen pterapogon został zjedzony przez Rose bubble tip był słaby, jadł tylko wybrany pokarm i pewnie dlatego został zjedzony.

Na zamknięcie obsady dołożyłem jedną rybkę, niektórzy będą pewnie przerażeni bo jest to mała Rogatnica picassa wielkości mniejszego błazenka, na rybkę dostałem 48godz, jeśli będzie siała terror miała wrócić do sklepu ;) Okazała się śliczną rybką, w dodatku nie agresywną w stosunku do krewetek którym daje się czyścić, nie niszczy i nie zjada korali, jeżowca, krabów nie tyka, jedynie zjada wieloszczyty, i małe ślimaki. Pozatym zero agresji, jest to ryba tak czy tak na kilka mies aż urośnie, póżniej może się to zmienić, i na pewno trafi do większego baniaka. Jedyna jej wada- dla mnie w tym momencie zaleta bo planuję otworzyć malutką kostkę 30l, Rogatnica przerabia skałę na piach dosłownie.

Z korali też większych planów już nie ma, napewno kilka dojdzie, ale muszę w końcu odłożyć troszkę do motocykla :D więc wydatki związane z akwa chcę już bardzo ograniczyć do Caulastreany green fluo oraz kilku akanów?.

Wieczorem nowe zdjęcia, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie wygląda, bardzo dużo życia, powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno uwierzyć, że akwarium ma dopiero 2 miesiące - dużo życia - fajny baniaczek.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się kręci.

Ale z twoim rozmachem 700lirtow było by mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ciesze sie ze sie podoba;)

Teraz tylko czekac az wszystko zacznie sie rozrastac. W solniczce coraz mniej miejsca, jak narazie chcialbym zalozyc malutka kosteczke aquaela 30l zrobie juz calkowicie po swojemu.. bedzie mega kolorowo ;)

Jak juz Grzesiek wspomnial w niedlugim czasie chcialbym wystartowac z ok 400-800l, a wiec tam bedzie troszke wiecej miejsa do zagospodarowania. Jak narazie miejsce znajduje na jakies nie wielkie akany oraz inne szczepki mysle ze to moj ulibiony gatunek.

I jeszcze jedno, wielkie podziekowanie tutaj dla Grzeska ktory zawsze poradzi cos;) i pomoze. Super ze sa osoby ktore znajda czas aby pomoc;)

pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że też masz Grzesia doradce ;) Mój też Grześ tylko że Dyzma. Bez pomocy takich osób cieżko by było, zwłaszcza tu w UK gdzie w sklepach pracują bezmuzgi

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no dokladnie, takie osoby sa bardzo przydatne, nie tylko jesli chodzi o nowe korale :D a propo korali.. nowosci

Montipora peltformis

Montipora Purple haze

Seriatopora Hystrix

Planuje pozbyc sie moich 2ch sarco, I w te miejsca posadzic jakies sps ;)

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze robisz to co ja na poczatku nakupilem miekasów i grzybków a potem sie pozbywałem aby mieć kolorowe sps-ki. Przy okazji jak będziesz w Sheffield zapraszam

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dokladnie tak, niestety z czasem I gust sie zmienia.. akwarium nie wielkie.. a wszystkiego w tylu litrach miec nie mozna :D

Dla mnie prawdziwa rafa wyglada wlasnie tak, prawdziwa platanina miekasow, lps oraz sps;).

W niedlugim czasie, mysle ze to kwestia ok 2mies zmienie mieszkanie na wieksze;) tam juz pozwole sobie na min 400l, chociaz bardziej sklaniam sie ku 600-700l. ;) wtedy bede mogl sobie pozwolic na jakies pole do popisu;). Mysle ze nigdy nie zrezygnuje z miekich, chociaz moimi idolami sa lps.

Co do zaproszenia dziekuje bardzo napewno kiedys wpadne, daleko nie mam ;) A chetnie zobacze na zywo ta piekna solanke, sam bralem pod uwage 250l red sea max ale brakowalo troszke miejaca.

I rowniez zapraszam, moze nie jest to dzielo sztuki:D ale jak na 2mies akwa peka od roznorodnosci korali;).

Jako ciekawostke dodam, ze w solniczce w tej chwili zyje ponad 40 roznych gatunkow/podgatunkow korali, nie liczac ukwialow oraz rurowek ;)

Na weekendzie postaram sie o nowe zdjecia, przydalo by sie dorwac kogos z dobrym aparatem ;)

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.