Skocz do zawartości
thrashcan

Pierwszy raz - 20L

Rekomendowane odpowiedzi

Uważaj na briareum najlepiej mieć ją na osobnej skałce, skubaństwo strasznie szybko się rozrasta i pokrywa całą skałę.


8076_8309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na briareum najlepiej mieć ją na osobnej skałce, skubaństwo strasznie szybko się rozrasta i pokrywa całą skałę.

Słyszałem, że tak z nim jest. Najwyżej będę karczował, na razie siedzi na dolnej skale, ale jak się postara, to wlezie na górną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, postara się, postara... i wejdzie gdzie tylko będzie miał zasięg. Miałem w pierwszym akwarium podobną sytuację, najpierw mnie ucieszyło że jest ale potem nie byłem w stanie dziada opanować. Teraz siedzi na osobnych skałkach żeby można było go utrzymać w ryzach. Fajnie włazi na szyby więc można ładnie komin czy szybę nim obsadzić.


8076_8309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, postara się, postara... i wejdzie gdzie tylko będzie miał zasięg. Miałem w pierwszym akwarium podobną sytuację, najpierw mnie ucieszyło że jest ale potem nie byłem w stanie dziada opanować. Teraz siedzi na osobnych skałkach żeby można było go utrzymać w ryzach. Fajnie włazi na szyby więc można ładnie komin czy szybę nim obsadzić.

Mam podobnie - aktualnie też mnie cieszy, że jest :) Jak się zacznie rozrastać, znajdę dla niego inne lokum. Inna sprawa, że wiele miejsca na takie ekscesy nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie cieszylem ze mi sie pokazala 1 rurowka na nowej skale (1,3kg)jako gratis.Ta kula to gabka,tez mam takie 2,rosna sobie w cieniu i nikomu nie wadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie cieszylem ze mi sie pokazala 1 rurowka na nowej skale (1,3kg)jako gratis.Ta kula to gabka,tez mam takie 2,rosna sobie w cieniu i nikomu nie wadza

Rurówek nawet nie liczę, mam ich pełno. To fakt, skałkę trafiłem z naprawdę dużą ilością życia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 13

Akwarium dojrzewa, coraz więcej glonowych włosków pojawia się na szybach i skale a sama skała zbrązowiała a w niektórych miejscach zzieleniała. Brązowy nalot pojawił się również na piasku. Wczoraj Discosoma zdecydowanie mniej się pompowały, dziś nie ma już tego problemu - napompowały się jak wściekłe. Natomiast Briareum i Zoa ok. Również wczoraj do filtra trafił Purigen i Phosguard, filtr został przeczyszczony - może to im pomogło?

Kilka świeżych fotek:

Widok ogólny

au1e.jpg

Nowy gość

e70t.jpg

Fluorescencyjne plamy na skale w miejscu przechadzek Asteriny

uclw.jpg

Zoa i małż z wystawioną "trąbą" :)

eetd.jpg

Discosoma

gtdc.jpg

Briareum

0lcp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, narazie wszystko w normie, trzeba czekac- moje nono 30l ma juz 80 dni i miałem to samo- lej bakterie co tydzien i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, narazie wszystko w normie, trzeba czekac- moje nono 30l ma juz 80 dni i miałem to samo- lej bakterie co tydzien i bedzie git

Czekam, czekam :)

Dziś przyszły przystawki makro do aparatu, więc będą lepsze zbliżenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 17

Do akwarium trafił zalążek ekipy czyszczącej w postaci 4 Turbo. Ślimaki zabrały się od razu do roboty i pół skałki już oczyszczone świeci na biało :) Okrzemki zdają się powoli zanikać, pojawiają się małe nitki w większej ilości. Zrobiłem pierwszy test, KH = 8, więc jestem zadowolony. Dojechały pierścienie makro do aparatu, więc pobawiłem się w fotografa. Poniżej kilka zdjęć mieszkańców akwarium.

dtn8.jpg

4zxn.jpg

okqi.jpg

x8a5.jpg

4fa3.jpg

2ybn.jpg

6w7k.jpg

n3ov.jpg

85qi.jpg

7td2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 24

W akwarium pojawili się nowi mieszkańcy :) Glony raczej w odwrocie, skałka się zabarwia na zielono i różowawo. Akwarium tętni życiem, a najwięcej dzieje się oczywiście w nocy :) Poniżej troszkę fotek.

5198.jpg

dp9w.jpg

qzc4.jpg

ae6s.jpg

x5xl.jpg

jnqc.jpg

ayz8.jpg

hxs3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiorniczek i jak na razie dobrze się zapowiada. Obejrzałem twoją fotorelację i przypomniałem sobie jak sam zakładałem pierwszą rafkę 30l to tak samo cieszyłem się z małego życia na skale a teraz przestałem na to zwracać uwagę i szkoda.

Na przed ostatniej fotce to Hydnophora czy mi się zdaje?

Briareum ci ładnie rośnie widać że w krótkim czasie ładnie podrosło i zoa pięknie się przyjęły więc woda raczej spełnia ich wymagania, nie spiesz się z dokładaniem życia bo zbiornik rzeczywiście mały i szkoda by było zachwiać w nim równowagę. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiorniczek i jak na razie dobrze się zapowiada. Obejrzałem twoją fotorelację i przypomniałem sobie jak sam zakładałem pierwszą rafkę 30l to tak samo cieszyłem się z małego życia na skale a teraz przestałem na to zwracać uwagę i szkoda.

Na przed ostatniej fotce to Hydnophora czy mi się zdaje?

Briareum ci ładnie rośnie widać że w krótkim czasie ładnie podrosło i zoa pięknie się przyjęły więc woda raczej spełnia ich wymagania, nie spiesz się z dokładaniem życia bo zbiornik rzeczywiście mały i szkoda by było zachwiać w nim równowagę. Pozdrawiam

Dzięki. Tak, to Hydnophora, zobaczymy co z tego będzie...

Briareum rośnie jak szalone, Discosomy pięknie się pompują, Zoa też mają się dobrze, jedynie ostatnio kilka polipów Palythoa się zamknęło i jest jakieś nieśmiałe (co ciekawe, tylko 3-4, cała reszta ok, może coś je drażni, na razie stan ten trwa około 1 dzień, zobaczymy co będzie dalej...).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kostka nabiera kolorów powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 28

Ze sklepu wraz ze szczepkami trafiły do akwarium wirki. Póki co nie są plagą, kilka odłowiłem, resztę, która wyszła, bacznie obserwuję. Poza tym życie kwitnie. Na zdjęciach aktualny stan akwarium :)

y4ye.jpg

jwpo.jpg

p8d2.jpg

welq.jpg

rdcb.jpg

5wqb.jpg

kk15.jpg

mucn.jpg

Edytowane przez thrashcan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 35

Akwarium rozkwita, dodałem pompkę Tunze 106S by poprawić nieco cyrkulację - zauważyłem, że więcej cyrkulacji sprzyja życiu w akwarium, więc kosztem ładnego wyglądu będę się na razie pompką wspomagał i w razie potrzeby ją przestawiał w różne miejsca (Koralia jest ustawiona docelowo i nie chcę jej przemieszczać). Swoją drogą Tunze jest głośna, więc jej nie polecam, jeśli macie zamiar dołożyć ją do akwarium w pokoju, w którym często przebywacie/śpicie.

W akwarium pojawiły się Nassariusy, był również epizod ze ślizgiem, ale po wykryciu pasożytów zewnętrznych i odłowieniu wrócił do poprzedniego właściciela. Hydnophora natomiast została przyklejona do skałki. Pierwszej zauważonej Aiptasii jeszcze nie zlikwidowałem, ale jej dni są policzone. Przywleczone ze szczepką wirki na razie nie stanowią problemu, kilku pozbyłem się odławiając, póki co obserwuję populację. Przeraża mnie za to trochę rozrost i ekspansja Briareum, ale najwyżej będę ciął :) Zauważyłem również, że Palythoa nie lubi mieszania w zbiorniku i zawija się, kiedy za mocno np. bawię się w przestawianie cyrkulacji.

Na ten moment wygląda wszystko tak:

bqf3.jpg

wlv3.jpg

5e1w.jpg

ai1m.jpg

2z69.jpg

bxcc.jpg

2q5f.jpg

j19q.jpg

k08w.jpg

jl97.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 38

W akwarium pojawili się kolejni mieszkańcy. Póki co planuję w przyszłym tygodniu jeszcze Ricordeę na jakimś ładnym kawałeczku skałki. Ale do rzeczy: pierwszy to Clibanarius, który pierwszy dzień pobytu w akwarium spędził na nicnierobieniu. Na szczęście okazało się, że nie jest leniwcem i zabrał się do przeczesywania skałki i piasku.

q84k.jpg

Drugim jest piękny Gobiodon albofasciatus, troszkę nieśmiały i uciekający pod skałkę przy każdym większym ruchu obok akwarium. Ulubione miejsce leżakowania do okolice Zoanthusów oraz na środku Discosomy :)

vtrr.jpg

zlpy.jpg

Trzecim, najmniej planowanym mieszkańcem jest Pseudochromis elongatus :/ W sklepie polecono mi go jako rybę nadającą się do małego zbiornika, dopiero potem poczytałem, że rybka zdecydowanie woli większą przestrzeń... Cóż - zobaczymy jak to z nim będzie Elongatus jest świetny, czyści skałkę ze wszystkiego, co się rusza, bardzo ciekawska, trochę płochliwa rybka. Na szczęście moja skałka ma sporo zakamarków, więc mam nadzieję, że bardzo mu się nie nudzi - ciągle go widzę, jak wyłazi z coraz to nowej dziury. Nauczka na przyszłość - nawet podczas zakupów warto zerknąć na żywo do internetu i poczytać o tym, czym się jest zainteresowanym.

dto9.jpg

uie6.jpg

6c0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Co przedstawia 8 zdjęcie ,mam takie samo ,a nie wiem co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Co przedstawia 8 zdjęcie ,mam takie samo ,a nie wiem co to jest?

8 zdjęcie od góry to Palythoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 48

W akwarium niestety nie ma już Gobiodona :/ 4 nocy wyskoczył ze zbiornika :/ Od tego czasu na akwarium pojawiła się szybka chroniąca przed nieplanowanymi wypadami obsady. Poza tym bez większych zmian - wszystko rośnie i się rozwija (a z Briareum zaczynam się powoli zastanawiać, co zrobić, tak się rozrasta...). Pseudochromis Elongatus zawładnął zbiornikiem i cały dzień zajmuje się patrolowaniem akwarium :) Ale jest szybki skubaniec, więc zdjęcie kiepskie - jak będę karmił, na pewno uda mi się zrobić lepsze. Delikatnie zwiększyła się obsada koralowców - zapraszam do obejrzenia zdjęć.

7yl2.jpg

u458.jpg

9xi7.jpg

ucxl.jpg

tqod.jpg

dntu.jpg

9ehh.jpg

abq9.jpg

34xv.jpg

7d6l.jpg

ibho.jpg

hbs2.jpg

26lx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.