Skocz do zawartości
maximus

Jak zrobic Filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o pomoc Filtr RO kosztuje ok 300 zl

jak mozna zrobic go samemu !! prosze o blany budowy


Poczatkowy Akwarystyk Morski 50L Zalane (w trakcie zakladania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie samoróbke. dziś na allegro widzialem RO po 189 pln.

pozdrawiam

Tomek

PS: ciekawi mnie czy wogóle ktoś robił samoróbke? niby nic trudnego, ale jak np. dostać pojemnik na membrane?


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

sa takie juz ponizej 200 zl

no tez chetnie poczekam na plany DIY filtra RO:)

ciekawe jak zrobic te mikro pory w membranie :)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to by trzeba poskładać z gotowych części. właśnie liczę ile by to kosztowało i czy ma sens. obudowe już znalazłem

pozdrawiam

Tomek

edit:

to już mi wyszło:

obudowa 45pln,

membrana (60galonów/24h) 129pln,

zawór 23pln,

3metry rurek 6 pln

2 prefiltry: 25pln

8 zlaczek: 8*3=24 pln

co daje: 252 pln

nijak się opłaca. w tym samy sklepie dostaniesz taką membranę za 239 pln, na allegro tak jak pisałem powyżej

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj no tu juz to chyba lekka przeginka wątpie że komuś chałupniczo udało się wystrugać membranę ale cóż próbój a może seryjnie zaczniesz produkować :)


na razie zzlikwidowane akwarium ale mała nano o nietypowych kształtach już się rodzi w mojej głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek34: co do robienia mebran chałupniczo, to ciekawe dlaczego na świecie jest tylko kilka firm robiących to seryjnie :) ?? czyżby to nie było takie łatwe :wink

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana RO to przecież bardzo gęste sitko. Wystarczy mieć odpowiednio cienką szpilkę i odpowiednio dużo czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja to już rozumiem że każdy chce jak najtaniej ( ja też :)) ale bez przesady to może sól zacząć mieszać no i jeszcze nie wiem co. Po prostu IHMO pewnych rzeczy niedyrydy


na razie zzlikwidowane akwarium ale mała nano o nietypowych kształtach już się rodzi w mojej głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze szkło na zbiornik zrobić. Trochę piasku, ognisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs

"Można jeszcze szkło na zbiornik zrobić. Trochę piasku, ognisko... "

"cienką szpilkę i odpowiednio dużo czasu "

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek 34 :

nie no ja to już rozumiem że każdy chce jak najtaniej ( ja też :)) ale bez przesady to może sól zacząć mieszać no i jeszcze nie wiem co. Po prostu IHMO pewnych rzeczy niedyrydy

no z tą solą to pojechałeś :)

robiłem sobie sól, ma jedną wadę - cena, reszta to same zalety

:D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

nie wiem czemu niektorzy kombinuja jak kon pod gorke?z wlasnego doswiadczenia wiem,ze to nie ma sensu.owszem niektore rzeczy warto samemu zrobic i poswiecic czas.jednak pewnych spraw nie przeskoczymy.lepiej kupic cos uzywanego.wyjdzie sie na tym lepiej.ciagle przebudowy, dodatki nowego sprzetu,itp.. w koncu akwarium wyglada jak elektrownia.zamiast koncentrowac sie nad hodowla zycia w akwarium czlowiek skupia sie nad sprzetem.jest tutaj wielu eugeniuszy,ktorzy wypowiadaja sie na kazdy temat.ledwo lizneli temat ,a mogli by cos lepszego niz deltec stworzyc hehe:) nudza po malu mnie i innych wszelkie posty.zeby sie czegos dowiedziec o rybkach ,koralach,itp. pytam ludzi na gg,bo tu kazdy madry jest.nikt tu kur..wa nie pisze czegos ,co mogloby miec rece i nogi.(zdarzaja sie wyjatki od czasu do czasu).mam ochote czasami krytykowac,ale nie chce robic zamieszania.dlatego zdarza mi sie napisac bardzo dziwny post. :)

pastwicie sie tutaj nad jakims "glupim" watkiem.wczesniej kolega maximus prosil o odpieniacz. chcialem mu go podarowac.jednak jak opisal mi swoj sposob na rafke 50L ,to nabralem watpliwosci.bardzo fajnie ze mlodziaczek chce miec morskie.dlugo na to czekal.oby bylo wiecej takich mlodych ludzi,co maja konkretne zainteresowania.chcialbym mu pomoc,ale niech zrobi akwarium "po bozemu".dam mu ten odpienek,ale niech pokaze ,ze wie co robi.

nie wiem czemu nie korzystacie z doswiadczen ludzi,ktorzy maja akwaria morskie dluzej niz ten serwis.ich akwaria maja sumpy,kominy,itp. dziala juz kupe czasu.gdyby bylo cos nie tak,to ich akwaria napewno by "odeszly". :)

pozdrawiam

Rafał

ps. czekam za topiciem "tunze 6060 DIY" :D

nie gniewajcie sie na mnie :) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot o ile w przypadku filtra RO się z tobą zgadzam - nie ma możliwości zrobić w domu takiej membrany - braki technologiczne się kłaniają o tyle w przypadku soli o której ja pisałem nie jest to nić złego, przecież nie tylko ja o niej pisąłem :), no chyba że ten post nie dotyczył mojego postu tylko i wyłącznie RO.

A nie zapominaj że czasem robienie Diy jest dla ludzi tak samo przyjemne jak samo akwa (vide swirlej). :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrane polprzepuszczalna moza wziac z jajka. wystarczy rozpuscic wapienna skorupke. Polecam ksiazki Sekowskiego.

....hoho, wyszlo i naukowo i swiatecznie..:)


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harnaś

Wow, Sękowski.

Ech, łezka się w oku zakręciła...

To już tyle lat od domowego laboratorium...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mnowogro: no tak, ale przeciez lab masz teraz na codzien. a Sekowski to rzeczywiscie klasyka. Zawsze sie przymierzalem do fotografi na jajku ale nigdy tego nie zrobilem.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jajku, na liściu sporo tego było. Raz zrobiłem ta na jajku na święta, wyglądalo słabo a co gorsza to jak się zdjeło skorupkę to w środku też było zdjęcie (no może plama pod zdjęciem) :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, wydaje mi sie, ze Pilot ma sporo racji.

Wielu w swoich pierwszych postach pisze, ze czyta to forum od dluzszego czasu i pyta jak cos zrobic zeby bylo dobrze. Otrzymuja kilka odpowiedzi ktore moze i sie troche roznia ale mozna z nich wyciagnac jakies wnioski. I po kilku dniach te same osoby pytaja czy to bedzie funkcjonowac podajac zupelnie inne rozwiazanie. Widocznie taka juz jest natura ludzka, ze tez chce cos miec ale troche taniej lub troche czegos mniej ale zeby funkcjonowalo.

Z drugiej strony pytajacy maja racje, ze nie tak bardzo kazdej odpowiedzi dowierzaja. I kombinuja na inny sposob ktory czasami rzeczywiscie "starym wygom" moze wydawac sie tak naiwny, ze przezywaja zalamanie (taka pomrocznosc jasna).

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Qbab na poczatku zaznaczylem,ze czasami warto robic rzeczy do morskiego DIY. Ale ile z tych rzeczy DIY jest dobrych, chodzi mi o cos co naprawde funkcjonuje,a nie jest improwizorka.Wiekszosc z tych co kombinuja i tak z czasem inwestuje na nowo,bo woli zrobic "po bozemu".Sam wiem po sobie.Bez sensu wydana kasa i zmarnowany czas. Wypowiadal sie o tym harnas na wykladzie.kombinowac dobra sprawa,ale dla tych z doswiadczeniem.poczatkujacy wyjdzie lepiej robiac standardowo akwarium.czasami ktos nowy napisze posta i wszysca jak na hurraa dumaja dumaja dumaja....pisza pisza pisza i pisza :) a i tak nic z tego za jakis czas. :)

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia moge tylko potwierdzić słowa pilota. Jako totalny morski żółtodziób po przeczytaniu paru artykułów uznałem że mogę już pokombinować, nie trudno odgadnąć jak to się skończyło - frustacja, stracony czas i pieniądze, jedynym plusem jest może uzyskane doświadczenie zdobyte na błędach :/ Teraz już trochę spokorniałem i wiem że pewnych rzeczy nie tyle co się nie da, ale się nie opłaca przeskakiwać (jedną z takich jest na pewno sposób przygotowania wody)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe kiedy ktoś zapyta czy można zwierzaki do morskiego zrobić DIY... :) bo słyszał, że każdy rolnik postępowy sam zapładnia swoje krowy...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis na sól DIY:

Sól kuchenna 70%..............a mikro i makroelementy to pikuś :) Do apteki kupić "CENTRUM" sproszkować i zalać wodą :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.