Skocz do zawartości
maximus

Jak zrobic Filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

wy się nie śmiejcie zrobiłem sobie trochę soli DIY i miała super parametry z wyjątkeim ceny (tak w zakresie 70 zł/kg - nie śmiać się :)). Ale ja robię super malutkie podmiany bardzo żadko więc mogłem się pobawić - poprostu chciałem sprawdzić czy jestem jeszcze chemikiem czy juz tylko fizykiem i to od pewnego czasu teoretykiem (no czasem jednak zagladam do labu :) ).


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście węgiel aktywny do tej rury wkładasz. gąbka.wata,węgiel,wata,drobna gąbka,żywiaca.Gdzieś czytałem ,że niby podobna woda powstaje jako po osmozie(nie praktykowałem)ale jak bys się zdecydował na takie cos to potem tą wode musisz przez ponad tydzień silnie napowietrzać(to usówa resztki chloru itp) i nie można jej zasalać przez 2 tyg ,ale jak to tylko 60 L to kup sobie wode demineralizowaną,cena za litr to ok 40 groszy lub wlej jakąś tanią wode mineralną nie gazowaną za 5L dasz ze złotówke.Dużo nadtym kombinowałem aż pewnego dnia wstałem z łożka ubrałem się i pojechałem kupić osmoze ( :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do robienia różnych bajerków do akwa to ok 70% sprzętu zrobiłem sam i wszystko chodzi jak żyleta. Chociaż jeszcze ze 2 miesiące temu niewiedziłem co to odpieniacz lub lampa hqi.Dzięki pomocy ludzi z forum i działowi div przez miesiąc codzinnie coś grzebałem z rurkami ,klejami itp. Obecnie biore się za zautomatyzowanie podawania wapna:satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ,że tak wale post po poscie a tu w sumie koniec postu (chyba sie zbliża) ale co do soli to podobno mozna zmieszać sól firmową z solą kuchenną morską oczyszczona (nie jodowaną) w proporcji 50:50 i niby wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto napisał ,że nieda sie zrobić rybki DIV????????????

Maximus słuchaj........ Jedziesz do Łodzi do tego faceta co rzuca rybami o ziemie i kupujesz 4 martwe sztuki (nie zapomnij zebrać kropek z ziemi ,bo przydadzą sie do zaklejania ewentualnych dziur)zalewasz akwa formaliną a rybki smarujesz żywicą coby się lepiej świeciły.Wkładasz im silniczki i już masz RYBKI DIV~!!!!

A teraz inne tanie rozwiązanie:

-kupujesz 60L mineralki ok 30zł i 3 paczki kuchennej soli morskiej w markecie za 3zł 1kg. Masz zalane i zasolone akwa za 40zł. Ale odpowiedzialności nie biore :wink:wink:wink:wink:wink:wink:wink:wink:wink:wink:wink

UWAGA NOWOSC AKWA MORSKIE ZA 10ZŁ!!!!!chcesz mieć akwa morskie za 10zł całe i kompletne??? Słuchaj.... kup sobie świnke morską!!!!! Za świnke dasz 8zł+2zł na karme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUUUUUUUUUUU skandal nie było mnie chwile w domu i krasnoludki wraz ze szwagrem podpieły mi się do kompa!!!!

To nie ja pisałem o RYBIE DIV!!!! To zmowa szwagra z krasnoludkami!!!! :Dozingoff:dozingoff:dozingoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wodą dewmineralizowaną tez nie jast tak rózowo, kiedys miałem awarię RO i musiałęm do dolewek dać demineralizowanej ze sklepu. W kauflandzie za 5l zapłaciłęm 2,50, po zbadaniu TDS wyszło 22. Za to woda demineralizowana ze stacji bp za 5,6 zł za 5l po TDS wskazała 01. Więc za czystaść się płaci, a RO i tak taniej wyjdzie nawet jak DI sie dokupi.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.